Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enginev3.0

    félisten

    válasz moonman #207 üzenetére

    moonman @ Felejtsd már el őket, nem, egyszerűen lehetetlen megváltoztatni a véleményüket, és lehet arra fogni, hogy "jajj nem azért mert új hanem mert...."

    Szerintem mindenki pontosan azért sír mert ez új és nem ért hozzá, és akkor nem ő lesz a legokosabb a környezetében... mekkora érvágás

    AusWolf @ eddig miket láttál? az ikonok nem négyzetek voltak? Ezt próbáltad már? Honnan tudod, hogy nem látható át jobban?

    "Szerintem nem az újdonság miatt "rinyálnak" az emberek, hanem szimplán azért, mert a szóban forgó újdonság meg se közelíti a jelenlegi megoldások által felállított színvonalat."

    Szerintem meg aki ezért sír azoknak a 99.9%-a még ki sem próbálta az újat csak meglátott egy képet, és Jajjj miez? ez szr!!!

    Mindenki hozzá van szokva ahhoz, hogy elindul a gép és látja azt amit 10-20 éve. Ez meg nem olyan, és így már tök gáz, ms felakasztotta magát stb...

    Saját vélemény: Nagyon várom, új lesz, meg kell majd szokni, videók és képek alapján is tetszik és köv. telefonomon wp8 lesz már most tudom (most wp7 van)
    Én meg azt mondom hogy Na most végre az MS... :K

    [ Szerkesztve ]

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

  • ddekany

    veterán

    válasz moonman #207 üzenetére

    "nem egészen látom, hogy itt mire akarunk kilyukadni. amelyik alkalmazásnak klasszikus shell-je van, az a klasszikus desktopon fog futni, amelyiknek van Metro front-end-je, az meg a Metro interfészen."

    Én eredetileg erre egy bekezdést akartam szánni, de hát nem jön át a felvetés... utolsó próba: Egy átlagos tradicionális Windows alkalmazás nem igényli az explorer.exe shell-t (ez rakja ki az asztalt, tálcát, start menüt Win7-ben), ami ahogy elnézem megegyezik a Metro "desktop" alkalmazásával. Tehát, ha van nekem egy régi alkalmazásom, gondolom nem fogja zokon venni, ha nincs "desktop", hanem a metro shell (a csempés-lapozgatós izé) kinyomja teljes képernyőre, ugyanúgy mint egy metró alkalmazást. Igen, ettől még nem lett az alkalmazás felülete metrós, de legalább ugyan úgy metrós módszerrel (pl. bal szélen lapozgatva) éri el a felhasználó. Konzisztensebbnek tűnik, mint hogy vannak a desktop skatulyába zárt alkalmazások amik csak a desktop tálcáján látszanak, és aztán egy szinttel feljebb vannak a Metro alkalmazások amik csak a Metro felületén érhetőek el. Na. (Persze ha a Metro shell szar lesz, akkor örülni fogunk, hogy mégis van "desktop" is.)

    "a Metro-s alkalmazásokat eleve bezárja, ha egy ideig nem nyúlsz hozzájuk, pontosabban hibernálja"

    Ehhez gondolom kell az alkalmazás fejlesztőnek írni valami állapot kimentő rutint, azaz ezt az alkalmazásnak támogatnia kell ahhoz hogy megtörténjen. Nem de? Amúgy tényleg nincs átlag felhasználónak kézre eső módja egy Metro alkalmazás becsukásának? Ja, és ezek után mi dönti el, hogy pl. bal szélen lapozgatáskor mi a repertoár? Gondolom amit még nem volt kedve hibernáli az OS-nek. Azért ez a kontroll vesztés nem kevés pszichés gondot fog még okozni sokaknak.

Új hozzászólás Aktív témák