Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz ddekany #235 üzenetére

    ha az explorer.exe-t kilövöd, akkor a klasszikus asztal ott marad a háttérkép, tálca, ikonok eltűnnek és nincs Metro felület sem. mivel nincs Metro felület, nem futnak (nem tudsz átváltani rájuk) a Metro-s appok sem. sőt nincs Start screen sem. ott figyelsz a fekete képernyőn egy task manager ablakkal. ennyi.

    "Ehhez gondolom kell az alkalmazás fejlesztőnek írni valami állapot kimentő rutint, azaz ezt az alkalmazásnak támogatnia kell ahhoz hogy megtörténjen. "
    ha úgy csinálják, mint WP7-ben, akkor ez kb. egy olyan bejegyzést jelent majd a programban, hogy "DisableDehydrate = 0" :)

    "Ja, és ezek után mi dönti el, hogy pl. bal szélen lapozgatáskor mi a repertoár? Gondolom amit még nem volt kedve hibernáli az OS-nek. Azért ez a kontroll vesztés nem kevés pszichés gondot fog még okozni sokaknak."
    ez a taskváltós téma még látszik, hogy alakulóban van. a jobbról behúzom a legutóbbiakat jó ötlet, de egy WP7 Mango-szerű lista mindenképpen kéne, mert így kb. olyan, mintha pókereznél. egyébként sok kontroll vesztés nincs, mert attól, hogy a programok felülete bezáródik, még tudnak kommunikálni meg háttérműveletet végezni, tehát csak az "ablak" tűnik el. ha meg nincs dolga, akkor valszeg teljesen be is záródik. ráadásul a legegyszerűbb, ha a user felugrik a start screen-re és újra elindítja az appot. ha csak fagyasztva volt, akkor ott folytatja, ahol a rendszer "bezárta". (most pl. kinyitottam a Metro-s IE-t és azt a lapot tette elém, amit valamikor koradélután shutdown előtt néztem. még oda is volt görgetve, ahol jártam.)

Új hozzászólás Aktív témák