Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    Megnéztem youtube-on a demó gép videókat... Szóval a hagyományos asztal csak egy alkalmazás a sok közül, és lényegében az asztal+startmenü helyét (tehát a kiindulópont helyét) átvette ez a Windows Phone-os "csempefal" (nem tudom mi a neve... home screen vagy ilyesmi). Mármost ebben az a gáz, hogy ha megnyitom az "asztal" alkalmazást (ami kb úgy néz ki mint a Win7 asztal, csak a startmenű gomb a csempefalra vezet), akkor ott a tálcán nem szerepelnek azok az alkalmazások, amiket a csempés részen indítottam, csak azok amiket az asztalon belül indítottam. Azt se tudtam kinézni, hogy vajon az asztalon beül elindított alkalmazások közt hogy váltok (de ahogy elnéztem nem úgy, mint a csempefalról indítottakat), vagy hogy azokra hogy hívom elő a charm-okat meg egyéb Metro specifikus dolgokat (talán sehogy). Szóval a hagyományos asztalos világ és a Metro-s eléggé el vannak szakadva egymástól ez alapján. Ezek után nem tudom hogy fog ez kinézni rendes asztali gépeken...

    A másik, hogy ez egy dolog, hogy az alap feladatok ellátására (indítás, feladatváltás, böngészés, stb) van Metro-s UI, de mi lesz a sok-sok többi alkalamzással, (Office, Thunderbird-el, stb.), azokat mind át kellene írni szerintük Metro-sra? Mert különben elég gáz lenne őket érintőképernyőn használni... És ha meg átírják, akkor azzal párhuzamosan lesz egy egérre optimalizált verzió is? Mert az plusz költség a fejlesztő cégnek.

  • ddekany

    veterán

    válasz ollie #66 üzenetére

    "Senki sem erőszakolja, ki lehet kapcsolni (lehet, hogy ebben a verzióban még nem)."

    Erről van konkrét (hivatalos) információ?

  • ddekany

    veterán

    Furcsa hogy sehol nem látom a videókon, hogy hogyan lehet a Metros alkalmazások közt váltani értelmesen. Mert a lapozgatás nyilván rém kínos kezd lenni, ha 2-3-nál több alkalmazás van nyitva. Remélem figyelembe veszik, hogy azért vannak emberek akik ennél többet nyitnak meg...

    A másik amit nem veszek, hogy mi lesz itt a jobb egérkattintással. Az ugye nagyon fontos (és állati hasznos) eszköz minden Windows alkalmazásban. Érintőképernyőn is lesz, pl. ha rajta hagyom az ujjamat? De egyik videón a faszi valami olyasmit mutatott, hogy a jobb egérgomb a Metros IE-ben csak a globális IE-s menüt és fülválasztót fedte fel, azaz egyenértékű volt a alsó/felső peremtől befelé ujjhúzás gesztussal. Hát ez nagyon gáz lenne. Tudom hogy a felhasználók jó része nem is tudja mire jó a jobb gomb, de én pl. ölni fogok ha a jövőbeni alkalmazások ezért hanyagolni fogják.

  • ddekany

    veterán

    válasz moonman #103 üzenetére

    Jó lenne valami egyértelműt hallani arról, hogy hogyan képzelik el a két platform (érintős és egeres PC) elválasztását. Pl. lehet, hogy a szokványos egeres PC-re feltett Win8-ban nem is lesz metrós "shell" alapértelmezésben, és a desktop-os tálcás marad a kiindulási pont? Csak egy példa volt. Vagy, a másik, hogy úgy gondolják hogy ezentúl sok alkalmazást két UI-val adnak ki, külön Metro és külön tradícionális-egeres stílussal? Már nem csak ők, hanem mindenki...

    (Most vagy azért nem tudom ezeket a szvsz kardinális dolgokat mert nem néztem eleget, vagy mert az MS már megint borzolni akarja a kedélyeket marketing célból...)

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz moonman #113 üzenetére

    Ajjaj... Ha bíznák a józan emberi észben, akkor nem tartanám veszélyesnek ezt a váltást, de már rég nem bízok. Kiderül pl. hogy csak egyesével lehet lapozni az ablakok közt mint most... az ember sosem tudhatja mi alá sikerült ideológiát gyártani. ;]

    "a classic desktop kompatibilitási okokból marad meg és külön "appként" fut azon programok alatt, amik megkövetelik - mert még nincs Metro-s interfészük. egyelőre ilyen csikicsuki lesz, nincs más választás."

    Van bármi akadálya annak, hogy egy desktop-os időkben készült alkalmazás a desktopon kívül, tehát a Metrós alkalmazások közt jelenjen meg? Mert hogy a legtöbb alkalmazást nem érdekli, hogy mi van az ablaka "keretin kívül", max a notification areara rak valami ikont, ami pl. átkerülhetne a Metro charm-ok közé. Tehát pl. kilövöm az explorer.exe-t (shell), akkor is mennek tovább. (Utóbbit sokat csinálom, mivel XP óta képtelenek megcsinálni, hogy a tálca auto rejtése néha ne ragadjon néha be, egyik vagy másik állapotba... Lehet, hogy eme feladat elől akarnak meglógni a Metro-val... ;])

    Egyébként van két dolog, amit nem fogok az egész Metro kapcsán... Az egyik, a scroll bar-ok elrejtése monitoron. Honnan a tökömből tudjam, hogy lehet görgetni? Jelöli bármi? Azt meg ne mondja senki, hogy monitorra legalább egy 3 pixeles minimál scrollbar (elvégre megfogni már nem kell, csak látni) nem fér oda. Ja, és ez a mánia következő OSX-ben is feltűnik. Nézed az ablakot, és azt hiszed annyi van benne amennyit látsz. Már épp szomorúan tovább állnál, mikor véletlenül fölé viszed az egered... és jé, ezt lehet tekerni. :W Ugyan ez az oldalra lapozással is amúgy... mi jelöli, hogy lehet? Vagy próba szerencse? A másik... azt mondod nincs megfelelője a jobb click-nek? Akkor hogyan mondom meg, hogy ezzel amire épp mutatok csináld ezt-és-azt? Rámutatok a szalagon, és aztán amire a parancs vonatkozni fog? Elég anti-intuitiv. Vagy fordítva, de akkor egy koppintás a célon csak kijelölne, és nem aktivizálna... ami mondjuk egy link-en vagy fájlon nem elfogadható. Hacsak nem akarják hogy kétszer koppintsak (dupla click), aktivizáláshoz de az meg pont állati idegesítő érintő képernyőn (sőt egérrel is nehéz sokaknak).

  • ddekany

    veterán

    válasz #93794560 #125 üzenetére

    Az hogy egy burtál változást mennyire hajlandó befogadni az átlag felhasználó, az egy dolog... rövid távon mondjuk ez a legfontosabb. Csak én attól tartok, hogy ez a felület esetleg tényleg kevésbé lesz hatékony mint a hagyományos... Az pedig hosszú távon lesz gond. Megszokod, elfogadod, és akkor ennyivel szarabb lett a világ a nem-tablet felhasználónak.

  • ddekany

    veterán

    válasz moonman #148 üzenetére

    "nem ismerem pontosan a mechanizmust, de mivel egy alkalmazásnak lehet két felülete is (pl. IE10), nem látom értelmét az Aero-s felület Metro-ba erőltetésének"

    De még sokáig a legtöbb alkalmazásnak csak régi felülete van. Szóval én attól jövök itt zavarba, ha azokat be kell szerintük büntetésből zárni a desktop alkalmazásba. (Bár én még azt is megérteném, ha a Metro-s shell csak tableteken lenne, ahol a normál alkalmazás eleve nem odavaló, de mint mondod, ez nem így lesz.)

    "ha az explorer.exe-t kilövöd, akkor az egész shell eltűnik, Metro-val, classic Aero-val együtt,"

    Én azt akartam kifejezni, hogy az alkalmazások viszont élnek tovább. Tehát, általában nem érdekli őket a shell, elvannak a nekik adott négyzetben, és nem érzékelik, hogy most épp Metro shell-ben lapozgatsz vagy mi.

    "ha csak úgy állsz a képen, akkor nem [látszik a görgető sáv] [...] ha pedig görgővel navigálsz, akkor összemegy és "telefonos" üzemmódra vált"

    Akkor sajnos jól láttam... Tiszta OS X Lion. Megőrült mindenki? Hát legalább az a kis telefon üzemmódos mindig látszana, egy monitoron igazán elfér.

  • ddekany

    veterán

    válasz moonman #207 üzenetére

    "nem egészen látom, hogy itt mire akarunk kilyukadni. amelyik alkalmazásnak klasszikus shell-je van, az a klasszikus desktopon fog futni, amelyiknek van Metro front-end-je, az meg a Metro interfészen."

    Én eredetileg erre egy bekezdést akartam szánni, de hát nem jön át a felvetés... utolsó próba: Egy átlagos tradicionális Windows alkalmazás nem igényli az explorer.exe shell-t (ez rakja ki az asztalt, tálcát, start menüt Win7-ben), ami ahogy elnézem megegyezik a Metro "desktop" alkalmazásával. Tehát, ha van nekem egy régi alkalmazásom, gondolom nem fogja zokon venni, ha nincs "desktop", hanem a metro shell (a csempés-lapozgatós izé) kinyomja teljes képernyőre, ugyanúgy mint egy metró alkalmazást. Igen, ettől még nem lett az alkalmazás felülete metrós, de legalább ugyan úgy metrós módszerrel (pl. bal szélen lapozgatva) éri el a felhasználó. Konzisztensebbnek tűnik, mint hogy vannak a desktop skatulyába zárt alkalmazások amik csak a desktop tálcáján látszanak, és aztán egy szinttel feljebb vannak a Metro alkalmazások amik csak a Metro felületén érhetőek el. Na. (Persze ha a Metro shell szar lesz, akkor örülni fogunk, hogy mégis van "desktop" is.)

    "a Metro-s alkalmazásokat eleve bezárja, ha egy ideig nem nyúlsz hozzájuk, pontosabban hibernálja"

    Ehhez gondolom kell az alkalmazás fejlesztőnek írni valami állapot kimentő rutint, azaz ezt az alkalmazásnak támogatnia kell ahhoz hogy megtörténjen. Nem de? Amúgy tényleg nincs átlag felhasználónak kézre eső módja egy Metro alkalmazás becsukásának? Ja, és ezek után mi dönti el, hogy pl. bal szélen lapozgatáskor mi a repertoár? Gondolom amit még nem volt kedve hibernáli az OS-nek. Azért ez a kontroll vesztés nem kevés pszichés gondot fog még okozni sokaknak.

  • ddekany

    veterán

    Egyébként a nagy Win8 védés közepette azért talán nem árt egyeseknek arra gondolni, hogy ez a nagy változás egyáltalán nem biztos, hogy jobbá akarja tenni a rendes asztali PC-s/notebook-os felületet. Talán csak egyszerűen az a cél, hogy a mobil bizbaszok és a nagy gépek minél hasonlóbbak legyenek, mert akkor ha valaki rászokott az egyikre, akkor másikból is valószínűleg az MS-ét választja, mert hiszen szinte mindenki az ismerőshöz vonzódik. Mivel az MS-nek asztali PC/notebook terén van óriási részesedése, ha metrósitják azt, az az ismerősség miatt talán több mobil felhasználót is generál nekik... és ugye most az van kikiáltva a következő nagy piacnak, szóval ez nagyon nem mindegy nekik.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz moonman #238 üzenetére

    "ha az explorer.exe-t kilövöd"

    :W Baz... Jó, igen, a háttér kép megmarad, de semmi más nem, de ez az egész részletkérdés. A lényeget nézd... Hogy nem kell a hagyományos alkalmazásnak a tálca, startmenű, meg a desktop rajta a sok ikonnal, meg háttérkép. Tehát... nem kell nekik az egész "desktop" doboz Metro alatt, fetrenghetnének egy kupacban a Metro alkalmazásokkal. Legalábbis nem látok rá technikailag okot, hogy ne tennék. Mégsem teszik. Vajon miért?

    "ez a taskváltós téma még látszik, hogy alakulóban van"

    Ami kicsit furcsa, mert PR szempontból pont fontos lenne (mert látványos és közérthető), meg eleve ez egy kardinális kérdés egy ilyen UI váltásnál. Ja, és akkor még itt a nagy kérdőjel, hogy mi van ha több ablakot nyitok ugyan abból az alkalmazásból. Én ezt az egészet eleve megpróbálnám egyesíteni a fülezés koncepciójával (azaz ne legyen "több ablak egy alkalmazásból" VS "egy alkalmazás több füllel"), de még sehol nem láttam olyan shell-t, ami ilyet tenne. (Nem mellékesen az IE demóban nem látszott, hogy vannak fülek, csak tapicskolással derült ki... persze ha ez minden alkalmazásban így lenne, hogy ha többet nyitok belőlük, akkor füleződnek és fent lehet választani, akkor ez megszokható, de ha nem...)

  • ddekany

    veterán

    válasz moonman #238 üzenetére

    "egyébként sok kontroll vesztés nincs, mert attól, hogy a programok felülete bezáródik, még tudnak kommunikálni meg háttérműveletet végezni, tehát csak az "ablak" tűnik el. ha meg nincs dolga, akkor valszeg teljesen be is záródik."

    Ezt sem érzem 100%-osan... Ha most Win7-ben (vagy akár XP-ben) nem nyúlok valamihez, akkor nem eszik CPU-t. Kivéve ha dolgozik valamin a háttérben (mondjuk kódol), de hát akkor nyilván a Win8 sem üti le, mert kapna tőlem a pofájára. Az általa használt memóriaterület is előbb utóbb ki lesz swap-eleve (amitől amúgy frászt kapok, mert rakás RAM van, és mégis mikor visszaváltok rá fél nap múlva, egy percig recseg a gép amíg visszakaparja a RAM-ba). Az ablak képét is eldobja a Win egy idő után, azaz pl. taszk váltáskor már nem kapok miniatúrát róla. Ez mind már most így van. Na persze ettől persze még fognak az ilyen ottfelejtett alkalmazások mindenféle rendszererőforrásokat, pl. a handle-ket, tehát jobb, ha teljesen lezárja a Win, igen. De minek ebből 2 fokozat: "felülete bezáródik" és "teljesen be is záródik".

  • ddekany

    veterán

    válasz moonman #241 üzenetére

    "nem tudom máshogy mondani: ha nincs explorer, nincs Metro"

    PPRCSGHKHG! De most ez tök mindegy! Áh... feladom, ez már nem fog átmenni.

    "Metro felületű alkalmazásból egyszerre egy van, azon belül max fülek"

    Remélem akkor viszont szinte minden Metro alkalmazás tud "fülezni"... különben ez már igencsak gáz kezdene lenni.

  • ddekany

    veterán

    válasz David75 #243 üzenetére

    "Mivel egy tablet-en elég fontos az akku idő"

    De mégis mennyi akkut eszik egy alkalmazás, ami csak felhasználó bemenetre vár és nem is látható? A 0% CPU/GPU kb 0 W fogyasztást is jelent egyben ha nem tévedek.

  • ddekany

    veterán

    válasz Cathfaern #313 üzenetére

    "De könyörgöm, mi az hogy keresztül akarja verni? [...] W7 2015-ig támogatott, senki se kötelez, se téged, se mást, hogy megvedd a W8-at."

    Basszus, ezért a "senki nem kötelez" kártyáért bannolni kéne már... Ja, látom te tudod is magadat, szóval légyszi... :DDD Azért mert formálisan nem kötelez semmi, attól még elég hamar praktikátlanná válhat egy régi OS használata, mert nem megy már rajta ez-az, nincs már hozzá támogatás, stb. Persze ilyenkor még áttérhetsz Win7-ről valami Linux disztróra vagy OS X-re, de mint tudjuk az sem egyszerű, mert erősen Windows-ra épül az egész nem-szerveres ökoszisztéma. Nyilván ezen Win-nél maradása ösztönző erőkre építve merhet az MS jobban rád erőltetni dolgokat mint egy kisebb cég.

    Ami a Win8-as Metro-t illeti... kétségeim vannak afelől, hogy ez jobb lesz mint a régi, rendes egeres gépre, mert valószínűleg nem is az volt a cél, hogy ott jobb legyen. Az sokkal inkább, hogy az MS-es eszközökön minél egységesebb legyen a felület, és gondolom ennek oltárán akár az egeres használhatósából is áldoznak ha kell. Mert, ez fontos üzleti érdek lehet, mert ha Gizike Win-en nő fel (és 98% hogy ez így van), akkor majd az után a tablet vagy akár telefon után nyúl, ami hasonlóan néz ki, mert az az ismerős. Ennek persze megvan a pozitív hozadéka Gizike számára is, mint hogy kevésbé kell terhelnie az agyát, meg mellesleg a szoftver felhozatalnak is jó lehet, ha adott szoftver minél többféle eszközön használható. Csak ettől még az egeres felhasználás nem lesz jobb... szóval nszvsz az aggályok nem alaptalanok.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz Integra #346 üzenetére

    Amúgy lehet az OS X is elkezdi majd közelíteni az iPhone-t...

  • ddekany

    veterán

    válasz fatal` #375 üzenetére

    "De áruld már el, hogy a leállítás az mitől beállítás..."

    Mert állóra állítod be a gépet... :)

  • ddekany

    veterán

    válasz FTeR #415 üzenetére

    "viccesnek találom, amikor a ms-t vádolják azzal, h túl nagy kanyarokat vesz"

    Na azért itt nem csak a kanyar mértéke, hanem a kanyar iránya is nagyban hozzájárul a negatív attitűdhöz...

  • ddekany

    veterán

    válasz David75 #349 üzenetére

    "Kezdi? Te láttad a lion-t?"

    Csak olvastam anno a tervezett az újdonságairól. Metro Win8 szintű brutalitásról szó sincs (még), de pl. ez a görgetősáv eltüntetősdit ott is átvették a telefonról (és én szeretem ha letisztul a látvány, de ez már simán túlkapásnak tűnik nekem egy rendes monitor esetén), meg hogy az alsó indító sávon nem látszik mi fut és mi nem (kék fény elvétele), mert hogy ne foglalkozz nyitogatással csukogatással, csak nyomd amit épp akarsz... Meg explicit is említették, hogy igyekeznek közelíteni az iOS-t és az OS X-et. Tehát gyanítható, hogy ebből trend lesz.

  • ddekany

    veterán

    válasz Cathfaern #446 üzenetére

    Mondjuk a Metro VS sok ablak gondot pont nem igazán értem, mert szerintem egyáltalán nem adódik a Metro megközelítésből, hogy ilyen szempontból szar legyen. Viszont jelen verziójában kb szánalom (max kétfelé osztás, és csak függőlegesen, meg nincs "exposé"), ami fejlesztői verzió ide vagy oda, azért kicsit baljós.

    De, lehetne pl., hogy mint ahogy most kétfelé lehet osztani képernyőt, lehessen mindenféle más módon is szeletelni. Lényegében a charmokból kiválasztod a katna ikont (most találtam ki, nincs olyan), aztán fruit ninja módjára pl. húzok egyet felülről lefelé középtájt, ezzel felosztva függőlegesen a képet, aztán mondjuk az így keletkező bal oszlopban suhintok egyet vízszinteset, ezzel azt az oszlopot (és csak azt) vízszintben kettéosztva. Ott a 3 felé osztott kép, és nem kell hozzá igazgatni az "ablakok" szélét (attól mindig agyvérzést kaptam), mert mindig pont összeérnek, mert hisz az egész inkább egy táblázatra hasonlít mintsem ablakokra.

    Nagy kérdés, hogy az MS valami ilyesmit meglép-e, vagy marad az a korlátos izé ami van, meg egy exposé nézet talán.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz Tigerclaw #475 üzenetére

    Egyébként nem arról van szó, hogy az érintésvezérlés kiváltaná az egeret, hanem inkább arról, hogy olyan helyeken is egyre többet használunk gépet, ahol nem igazán lehet egér/billentyűzet. Ha nem gond valahol az egér + bill. elhelyezése, akkor az mindig gyorsabb lesz mint az érintés (kivéve pár multitouchos trükköt talán).

    Ami a csempe szintezést illeti, talán azért is színezik más-más színűre őket, hogy ez is segítse adott csempe gyors megtalálását. Tehát, emlékszel, hogy az X alkalmazás narancssárga volt, akkor hamarabb ráakad a szemed. De, ettől függetlenül a mostani kinézettől én is epilepsziás rohamot kapnék fél nap alatt... (Persze az XP Luna után már semmin nem lepődök meg.)

    Ja, meg ez a sok rohadt áttűnés. Igen, nekem ez vesszőparipám, de egyszerűen gyűlölöm őket. Lehet hogy napi pár percet veszítenék csak miattuk (ha nem kapcsolnám le... W7-be még szerencsére le lehet kis szöszöléssel), de egyszerűen nyögvenyelősnek érződik tőlük a gép, mert nincs az, hogy nyomsz valamit és azonnal ott is van, mindig van egy 1/2 másodperces mozi előtte. Azt én értem, hogy az animáció segíti gizit, hogy felfogja mi történt, de ennek értelmes megvalósítására ott a Win9x-ökben is alkalmazott alapötlet, nevezetesen, amit nyomsz az azonnal megtörténik, de utána egy animált "keret" érzékelteti, hogy korábban mi történt. Tehát mondjuk minimalizálsz egy ablakot, akkor azonnal eltűnik, de utána egy kitöltetlen belsejű négyzet összezsugorodik az ablak előző méretőtől le egészen a tálca gombig. De amint meglett a kraft a gépekben rá, rögtön muszáj volt idióta animációkkal teli nyomni mindent...

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz Z-77 #487 üzenetére

    Film a mai napig jobban néz ki egy jobb és nem lehasznált CRT-n szvsz... Amúgy LCD-t használok természetesen, csak van egy CRT-m gépszereléshez, és mindig meglepődök ha videólejátszást tesztelek rajta. (LCD-m meg egy MVA-s P19-2. OK, már kicsit megsárgult szegény, de akkor sem rosszabb mint egy új TN.)

  • ddekany

    veterán

    Na, megnéztem a "8 traits of great Metro style apps" című előadást ([link])... Hát ez borzalmas. Mármint, van sok jó dolog az egész Win8-as/Metrós cuccban, de a példa alkalmazások, amik a követendő jó példát mutatják... kb. ráraknak egy tucat címszót egy képernyőre, és a képernyő maradék 90%-át mindenféle dögös fotók meg üres felületek teszik ki, mert hogy ez dögösen néz ki. Hát ez kurva jó filozófia, erre vesztegetni a felületet. És akkor még mutogatják is, hogy íme a hagyományos, és íme a Metro filozófiás változat, és ugye mennyivel jobb. :W Basszus, ha én pl. RSS feedeket nézek, akkor szeretnék valami tömör táblázatot látni a címekről, stb, nem pedig valami plakátot nyálas képekkel... Tudom maradi vagyok, de az esztétika azért vegyen már kicsit vissza a funkcionalitás kedvéért.

    Ja, és faszi azt mondta, hogy ne csináljuk külön Metro és hagyományos felületet, csak Metrot, mert hogy hamarosan minden képernyő érintéses lesz. Pfff... szép új világ.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz Male #612 üzenetére

    Bizony, ismeretterjesztőket már rég nem nézek, mert csak felidegesítenek azzal, hogy felkeltik a kíváncsiságomat, aztán inkább nem mondanak semmit, és ugranak a következő témára...

    Ami még "megfogott" az előadásban, hogy előadó (aki vmi fő fejes a Matrós felhasználó felület fejlesztésben) mikor próbálta érzékeltetni, hogy mennyire jó dolog is a touch az egérrel eszemben, azt volt képes felhozni, hogy a kisgyerek első reakciója is hogy nyúl a képernyőn a dolgok felé. Tehát a touch sokkal közvetlenebb és természetesebb az egér. Hát az biztos basszus... de mi ennek a jelentősége? Az emberektől elvárás, hogy pl. autót vezessenek, adót valljanak be, menedzseljék a banki ügyeiket, stb., most nehogy már ez egér indirektsége leterhelje az agyukat. Igazából először nem is értettem minek mondja ezt, mert hát touch úgyis csakis oda kell, ahol nincs hely egérnek. De később mondta, hogy hamarosan minden monitor touch-os lesz. A közönség némileg felhördült erre, de erre illető mondta, hogy de bizony, hamarosan viccesnek találjuk majd, hogy régen a képernyők nem olyanok voltak. Hááát ő... azért függőleges képernyőn nem túl jó a touch, fektetett előtt meg az akar dolgozni, aki még nem műszaki rajzolt napi sok órában asztalon (megfájdul a nyakad/hátad). Szóval nem tudom mi az a fanatizmus MS-énél... mindenki általában úgy gondolja, hogy óhh, ez csak tableten lesz, máshol marad a hagyományos desktop hosszú távon is stb, de nem ez jön át ezekből az előadásokból. Furcsa.

  • ddekany

    veterán

    válasz moonman #630 üzenetére

    MS-es csóka mondta az egyik keynoteban, hogy néhány év múlva furcsának fogjuk találni, hogy voltak képernyők amik nem reagáltak érintésre. De szerintem megőrült... :DDD

  • ddekany

    veterán

    válasz moonman #633 üzenetére

    "megmondták, hogy az egér és a billentyűzet biztos, hogy megmarad"

    CAD/grafika területén nyilván. De abból, hogy minden monitor érintős lesz (ezt nem én mondtam), arra következtetek, hogy a mindennapi alkalmazásokban arra számítanak hogy a touch lesz a tipikus. Metrós felületet egérrel kezelni meg kínosnak tűnik. Pl. jobb gomb nem nyit fel helyi menüt, meg nem is számít mire nyomtam, egyszerűen felhozza az alkalmazás alsó/felső parancsikonos sávját... Ennak is csak azért van értelme, mert alapból el vannak rejtve, szóval kb semmit nem csinál a jobb gomb. A kijelölés nem is tudom hogy van egérrel Metro-n, mert touch-al lefelé kell "megsimogatni" amit ki akarsz jelölni, ami egérrel is kivitelezhető ugyan, de kényelmetlen. Ha pedig gyorsan váltogatok nem-Metro+egér és Metro+touch közt, akkor megint oda lyukadok ki, hogy furcsa hogy a desktop világ egy külön dobozba van beszorítva.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz moonman #635 üzenetére

    Mostani preview-ben amúgy hogyan indít el valaki classic desktopon egy alkalmazást? Mert hogy a Start gomb átdob a metróba. Lehet hagyományos alkalmazásnak csempét csinálni, és az a desktop csempén belül nyit meg, vagy mi?

Új hozzászólás Aktív témák