Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71321344

    törölt tag

    válasz moonman #23 üzenetére

    pontosan. viszont enyém a vas, azt csinálok vele amit akarok, max a supportot vonhatják meg. legalábbis ez lenne a logikus! bár az is tény, hogy a software-üket nem módosíthatom, de ha valami linuxot tolok fel rá, közük nincs hozzá..

  • #16820480

    törölt tag

    válasz moonman #29 üzenetére

    igen, ez benne van, de nem olyan környezetben, hogy ellenkező esetben nem vállalnak garanciás és felelősséget sem a készülék esetleg hibás működéséért? mert ugye egy készülék meg vételével adott esetben nem köt semmilyen hűség a gyártóhoz. megvetted, használod, és ha olyan baja van, amit nem te idéztél elő, akkor javítják neked. de ennyi erővel azt is bele lehetne írni, hogy tilos a képernyő betörése kalapáccsal, mert ez a hardver módosítása, vagy hasonlók.

    joey20: igen, de az azért más, mert ott ugye eleve a store-ban olyan szigorú már a szűrés, hogy nem nagyon kerülhetnek fel általuk jóvá nem hagyott dolgok. tehát nincs mit törölni sem. nem arról szólt azsosem, hogy majd az apple önkényesen elkezdi törölgetni a sudoku-t, mert Steve-nek nem sikerült megoldani, és most berágott játékra.

  • vanhalen

    senior tag

    válasz moonman #49 üzenetére

    Nyugodtan tedd hozzá, hogy "szerinted". Nem veszem zokon. Egyébként (innen) ki lenne a "normálisabb fél"? Talán te? Vagy aki keveri a szezont a fazonnal és beszólogat, holott a kutya nem szólt hozzá? Böfögni meg max te szoktál kedves Moonman. Nálam nem túl gyakori. És igen "divatmajom" aki követi a trendet ész nélkül, nem gondolkodik, csak átveszi mások gondolatait, mert az uralkodó szélirányba akar hugyozni. Nem én találtam ki. Pajor Tamás volt ha jól emlékszem.

    [ Szerkesztve ]

  • #71321344

    törölt tag

    válasz moonman #42 üzenetére

    nem rémlik hogy volt ilyen, de fura lenne ha nem, pláne hogy iTuneshoz kell kötnöd mielőtt használhatnád és ott tuti tolnak vmit az arcodba. viszont szoftfrissítéskor nem volt új eula, - azt csak akkor kell elfogadni, ha magában a szerződésben történt változás - pedig új rendszer került a gépemre!
    de lehet csak az almás köd homályosított el és látatlanban nyomogattam next-next-finish kombót :DDD (mint amúgy általában. ember legyen a talpán aki végig olvassa a felhasználói szerződéseket.)
    arra mellesleg nincs vmi rendelet, hogy magyarországon értékesített termékhez magyar felhasszerződés kéne hogy legyen? mert apple nem nagyon szupportolja a magyar nyelvet és annak ellenére hogy jól beszélek angolul, néha énis csak pislogok, amikor beleolvasok a szerződésbe..
    szerk.: amióta van magyar Store azóta magyar szerződéseket kapok, de előtte angolt.

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz moonman #54 üzenetére

    Szerintem én a cikkhez szóltam hozzá első sorban, és azt is kihangsúlyoztam hogy sem "fan" sem "Apple tulaj" nem vagyok. Egyszerűen utálom amikor valamit ok nélkül fikáznak, vagy ha manipulatívan befolyásolnak (jó esetben) hiszékeny embereket, vagy mint jelen esetben divatutálatot alapoznak meg egy személy, vagy cég "közellenséggé" tételével, meg azzal hogy csipetnyi igazságmorzsa mellé rosszhiszemű dezinformációkat vegyítenek. Így volt ez Bill Gates esetében is, aztán Google és így tovább, mikor ki-mi. Én nem vagyok egyik oldalán sem, nem vagyok fanboy, és az észérveknek sem lennék a kerékkötője, de hogy valaki pletykák, feltételezések, és a pillanatnyi széljárás alapján divatot teremt a sárdobálásból észérvek, indoklás és a másik fél álláspontjának a figyelembevétele nélkül, azt szánalmasnak tartom. Érveket egyébként nem láttam, csak szarozást, jelzőket, meg zéró toleranciát. Én legalább leírtam mit miért gondolok, tartok helyesnek-helytelennek, még ha nem tetszik is a stílusom. Te böfögésről meg "normális félről" beszélsz meg hogy elástam magam. Ezek nem érvek, de ahogy látom, te sem olvastad az enyémeket, én meg keresve sem találom a tieidet, csak max kritikát meg kijelentéseket. Azt meg végképp nem állítottam, hogy aki "mást vesz, és/vagy neadj isten leszólja a márkát, az csak azért köcsögöl, mert csóró hozzá, hogy megvegye." Ne adj szavakat a számba, amiket még csak nem is gondoltam. Felőlem mindenki azt használja megelégedésére ami neki tetszik. Ha valaki szereti az Apple vagy Nokia stb. termékeit, hát vegye azt. Ha nem szereti, nem ért egyet az üzletpolitikájukkal, akkor nem azt veszi. Mindenki tudja mit miért vesz és miért nem. Az utóbbi időben viszont tettenérhető az a tendencia (magyarországon) hogy "fúj Apple" Mert szar?? Ha szar, hát nem veszem meg és nem foglalkozom vele, nem gyártok összeesküvés elméleteket, nem pistikézek meg aki mást mond mint az én véleményem, nem fanboyozom le egyből, egyszerűen tojok az egészre. Igenis divat lett az Apple utálat, ráadásul olyan emberek körében, akik max egy iPhone-t, iPodot vettek a kezükbe Apple termékek közül. És nem azért fikázzák legtöbben, mert ismerik, vagy mert rossz minőségű, esetleg sokat szívtak vele és szar (tehát tapasztalatból érvek alapján) hanem mert rájuk nézve kedvezőtlen az árszabása. Ha pedig valaki emlékezteti az ilyen embereket arra hogy talán nem véletlenül sikeres egy egy termék és nem véletlen hogy milliószám adnak el belőle és rekordokat döntöget évről évre, akkor a válasz: bedőltek a marketingnek, applefanok (sosem volt semmilyen Apple cuccom amúgy és nem is hiszem hogy nagyon lesz) de olyat is láttam már (ITT) hogy "Steve bácsi behülyítette őket". Akkor ki a hülye? Aki megvesz egy terméket, mert szereti és használja az "hülye birka, akit átb**tak" akinek meg sosem volt, vagy csak azért utálja mert nincs miből megvenni és kénytelen valami olcsóbb modellel beérni és nem tud villogni a haverok előtt, az "okos" mert ő nem dőlt be a marketingnek igaz? Felőlem fikázzák, meg a többi nagy gyártót is, sőt egy egy konkrét személyt is kritizálhatnak, csak legyen mögötte érv, tapasztalat és ne csak oda"böfögjenek" valamit hogy "húú te nem azt mondod amit mi, akkor te fanboy vagy okoska". Értve?

    [ Szerkesztve ]

  • #71321344

    törölt tag

    válasz moonman #61 üzenetére

    kicsit túloztam, na:) de ami utána jön az az ami inkább para!

  • #71321344

    törölt tag

    válasz moonman #64 üzenetére

    Microsoft nem adathalászatból él ;) gondolom Te is emlékszel az első Chrome-os EULA-ra, na az ilyemi dolgok a para. +az is ha az EULA miatt, megteheti egy cég, hogy stikában fényképeket csináljon rólad! + alapból Microsoft messzemenőleg az egyik legszimpatikusabb cég számomra mostanában (IT multik közül). komolyabb allűrök nélük, minőségi termékek, emberi kommunikációval!

    vanhalen: tudom, hogy nem népszerűségi díjra gyúrsz, csak gondoltam megjegyzem, hogy nyugiba is lehet fikázni bárkit ;)

  • Lirion

    addikt

    válasz moonman #42 üzenetére

    Ehhez annyit tudok hozzátenni, hogy eddig az összes telefon megvétele során amit aláírtam max a számlát kellett aláírnom, de inkább még azt se. Azon meg nincsenek szerződési feltételek.
    Szolgáltatónál pedig csak előfizetésre szerződtem, nem telefonhasználatra, sem arra, hogy a telefont nem buherálom. Ráadásul a telefon bekapcsolásakor sem jött elő semmiféle ablak, hogy elfogadom-e ezt vagy azt a licenszet. Ezek után joggal gondolhatom azt, hogy a termék kívül-belül az én tulajdonom és azt teszek vele, amit akarok. Max. nem lesz rá jótállásom.

    Persze lehet, hogy az iphone megvételekor alá kell írni egy ilyen licenszet, de ha nem kérnek aláírást, akkor nem követelhetik rajtam, hogy tartsam be a benne foglaltakat.

  • #24737024

    törölt tag

    válasz moonman #98 üzenetére

    "We will never sell your data." <-- Ez különösen meggyőző, főleg ha így külön ki kell emelni. Hogy is volt a mondás: sose üzletelj olyan partnerrel, aki külön kihangsúlyozza, hogy ő mennyire becsületes. :U

    "We believe that your health information belongs to you" <-- Ez még jobb. Nem kicsit nonszensz, felhőalapú szolgáltatásról lévén szó :D

Új hozzászólás Aktív témák