Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71321344

    törölt tag

    jailbreak tiltása azért szopó, mert annélkül nem tudsz "belenyúlni" az OS-be. értem ez alatt, hogy alap dolog lenne egy iTouchon, hogy annélkül is válthassak számot, hogy elővegyem a zsebemből (hangerőgombokkal), de ezt csak jailbreakkal lehet megoldani és ez csak egy példa volt. ha Apple lehetőséget adna, hogy aki kicsit power userebb, az letölthet olyan appokat, amik módosítják az alap elképzeléseket (akár a sebesség rovására), akkor sokkal kevesebben nyúlnának a hackelgetéshez!
    értem én, hogy az Apple filozófiához hozzátartozik az out of the box érzés és hogy minden csak működik, de sok esetben úgy, hogy nekem nem tetszik.

    amúgy meg ha elfogadod a szerződést, hogy nem törheted fel, akkor nemtudom mi alapon kényszeríti ki a törvény, hogy mégis legyen legális :F
    ez az arcodat/szívverésedet/mindenedet rögzíthetik kicsit durva. lesz majd egy oldal ahova kipostolják a jailbreakos userek arcképét (erre kellet a FaceTime?) és a sok apple fan majd köpködheti őket?!?!

    amúgy az komoly, hogy azért is megb@szhatnak, mert kiveszem a SIM-et?!?!?!?!?!

    [ Szerkesztve ]

  • #71321344

    törölt tag

    válasz moonman #23 üzenetére

    pontosan. viszont enyém a vas, azt csinálok vele amit akarok, max a supportot vonhatják meg. legalábbis ez lenne a logikus! bár az is tény, hogy a software-üket nem módosíthatom, de ha valami linuxot tolok fel rá, közük nincs hozzá..

  • #71321344

    törölt tag

    ollie: ezzel csak azt akartam éreztetni, hogy ha az ő szoftjukat módosítod max abba szólhatnak bele. Androidot konkrétan lehet telepíteni iPhone-ra, csak nemtom, hogy az Google részről milyen fogadtatást nyer.
    moonman: szerintem meg nincs, iPhone-nál Mtom hogy van de az iTouch mellés nem volt semmi papír, meg digitális cucc se, amit el kellett fogadni. max ha regisztrálsz iTunesStore-ba.
    vanhalen: nekem is feltűnt hogy kissé manipulatív a cikk és mostanában sok flamemagnet dolgot raknak ki ITcafera. fel lehet úgy is fogni, mint ahogy őkis akarják adagolni: ha ellopják a kütyüdet vissza tudjad szerezni, gyereket szemmel tudjad tartani, stb. csak az a baj, hogy azzal, ami a szabadalomban is áll elég könnyen és durván vissza lehet élni! pláne hogy az iOS4 egyik nagy újítása a nagy iAd volt. apple durván rágyúrt a reklámfelületekre, na most gondolj bele, hogy a rögzített infókat célzott reklámra milyen jól fel lehet használni!

  • #71321344

    törölt tag

    válasz moonman #42 üzenetére

    nem rémlik hogy volt ilyen, de fura lenne ha nem, pláne hogy iTuneshoz kell kötnöd mielőtt használhatnád és ott tuti tolnak vmit az arcodba. viszont szoftfrissítéskor nem volt új eula, - azt csak akkor kell elfogadni, ha magában a szerződésben történt változás - pedig új rendszer került a gépemre!
    de lehet csak az almás köd homályosított el és látatlanban nyomogattam next-next-finish kombót :DDD (mint amúgy általában. ember legyen a talpán aki végig olvassa a felhasználói szerződéseket.)
    arra mellesleg nincs vmi rendelet, hogy magyarországon értékesített termékhez magyar felhasszerződés kéne hogy legyen? mert apple nem nagyon szupportolja a magyar nyelvet és annak ellenére hogy jól beszélek angolul, néha énis csak pislogok, amikor beleolvasok a szerződésbe..
    szerk.: amióta van magyar Store azóta magyar szerződéseket kapok, de előtte angolt.

    [ Szerkesztve ]

  • #71321344

    törölt tag

    féligmeddig offtopic,de ha már így belementünk...

    a software-khez tartozó szerződés alapvetően jó dolog, mindenkinek joga van megvédeni a saját szellemi termékét, még a nagy multiknak is, csak maga a szerződés formája alapvető probléma. elédtolnak (jobb esetben az anyanyelveden, rosszabb esetben más nyelven írt) sok oldalas szerződést, aminek a végigolvasása és értelmezése az emberek elég nagy %ának problémát okoz (és itt ne Teri nénire gondoljatok a piacról, egy végzett mérnök sem feltétlenül igazodik ki a sok jogi szakzsargonon és mindenféle hivatkozáson) és az elfogadását nem tudod kikerülni. persze mondhatod azt, hogy másik oprendszert/böngészőt/telefont választasz, de mivel minden cég hasonló szerződésekkel védi be magát, végső soron úgyis el fogsz fogadni egyet..

    a másik -és szerintem nagyobb probléma-, hogy már rég nem csak arról szólnak ezek a szerződések, hogy a multik bevédik magukat, hanem a szerződésen keresztül legitimizálják, hogy kémkednek utánad! ha esetleg adatvédelemre, vagy a privát szférád megsértésre hivatkozva perbe akarnád fogni őket, nyugodtan hátradőlhetnek és odavághatják Neked, hogy "elfogadtad a szerződést? benne volt, hogy ezt fogjuk csinálni? egyéb kérdés?" és esélyed sincs -még ha jogosan is vagy felháborodva- az igazadat végigvinni.

    tiszta szívből remélem, hogy fusson bele valamelyik kémkedő cég valami olyanba ami miatt a szart is kiperelik belőlük. valami titkosított konferencián a facsé places autoapdate felnyomja hogy épp holvan, apple remek "tiktoban rögzítünk képet" telefonja lekapjon egy 16 éves párt sexelés közben, vagy valami. lehet alapvetően a megoldások mögött nem feltétlen ártó szándék húzódik meg, de ez már NEM EGÉSZSÉGES!!!
    (mondom ezt úgy, hogy használok Google szolgáltatásokat, van Apple termékem és Facebookra is regisztráltam)

  • #71321344

    törölt tag

    válasz vanhalen #58 üzenetére

    olvasd el(és a személyekre utaló szavakat írd át apple-re, az oldalakat pedig tetszőleges techsite-ra)! hidd el, ha így gondolod, akkor alapvetően sokan egyet tudnak Veled érteni, de Te egyből mindenkit támadtál és ez a stílus csak ellenszenvet fog kiváltani..

  • #71321344

    törölt tag

    válasz moonman #61 üzenetére

    kicsit túloztam, na:) de ami utána jön az az ami inkább para!

  • #71321344

    törölt tag

    válasz moonman #64 üzenetére

    Microsoft nem adathalászatból él ;) gondolom Te is emlékszel az első Chrome-os EULA-ra, na az ilyemi dolgok a para. +az is ha az EULA miatt, megteheti egy cég, hogy stikában fényképeket csináljon rólad! + alapból Microsoft messzemenőleg az egyik legszimpatikusabb cég számomra mostanában (IT multik közül). komolyabb allűrök nélük, minőségi termékek, emberi kommunikációval!

    vanhalen: tudom, hogy nem népszerűségi díjra gyúrsz, csak gondoltam megjegyzem, hogy nyugiba is lehet fikázni bárkit ;)

Új hozzászólás Aktív témák