Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    válasz sh4d0w #30 üzenetére

    Figymá, fanboy, nem érzel itt kis önellentmondást?
    "azért nem kellene manipulálni az embereket, vagy ha igen az ciki" - tehát Téged nem manipulál az Apple-marketing, csak a másikat, aki nem dől be neki?

    Nem érzek, ugyanis már a tézis is légbőlkapott, hogy én "fanboy" lennék (Hol láttál te ilyet vakegér?? :W Max Van Halen fanboy!) Jaa hogy a "fanboysághoz" elég ha nem állok sorba a divatfikázókkal? Pont Lesz*om, meg azokat is akik bedőlnek az olcsó trükköknek.
    Elárulom: Nincs egy Apple termékem sem, Steve Jobs nem rokonom, nem spanom, és a "marketinghez" annyit, hogy még TV-t sem nézek a reklámok miatt vagy 5 éve, szóval ennyit rólad kiscsikó. Gondolkozz mielőtt írogatsz, gondolom nem szenvedsz grafomániától! Azért van az embernek agya tudod, hogy gondolkozzon. Hitted volna? Én pártatlan vagyok és utálom a lehúzós, bulvárt-szennylapokat megszégyenítő, sárdobáló stílusban elfirkált manipulációhordalékot vágod? Ha nem, akkor nőlj fel egy kicsit.

    A cikk hiteles (elfogulatlan) mondanivalója kb. ennyi lenne: Kiderült, hogy az Apple olyan szabadalmaztatott technológiával rendelkezik, amivel távolról letilthatók az Apple telefonjai. A többi... hogy "szembemegy e a törvénnyel?" meg hogy jogtalanul majd esetleg tiltogat boldog-boldogtalant kénye kedvére, mint valami nagy testvér, ezek csak a "cikk" író agyzsibbasztó uszításai: fikciók. Ezekből egyelőre semmi nem valós és eddig sem voltaz. Egyedül annyi értelme van és gondolom ezért is csinálja, mert pár éve divat lett magyarországon fikázni az Apple nevű céget, és az ilyen légbőlkapott-elferdített koholmányokkal könnyebb a hozzád hasonló tudatlan, manipulálható emberkéket az oldalra vonzani. Ennyi kb. ne éld bele magad túlságosan, nem új dolog, nincs benne semmi misztikus, csak egy régi trükk.

    Peace mester :R

  • vanhalen

    senior tag

    válasz sh4d0w #39 üzenetére

    "Az Apple-t meg sokan nem divatból fikázzák, hanem a cég saját maga kifocizta ezt (kevés kivételtől eltekintve, de ők is inkább "hivatalból").
    A véleményed meglepően egyezik a fanboyokéval, úgyhogy nehéz Rád máshogy tekinteni, okostojás...
    "

    Egyszerű lélek :C
    Tanulj meg mondatot értelmezni, esetleg gondolkodni, és ne tereld a témát egy másikra. Hogy jön a hírhez, meg az észrevételeimhez az App store-os minőségellenőrzés meg hogy a szoftvereket "cenzúrázza" a SAJÁT áruházában? Tudod egyáltalán mi az a cenzúra te szerencsétlen?? Jézusom... Egyébként is minek szólsz bele, ha lövésed sincs a dolgokról? Pihentesd a kicsi szádat és akkor szólj ha nem kevered a szezont a fazonnal. Fogadok 10 éve még azt sem tudtad mi az Apple most meg beálltál a sorba okoska, mert divat és mert csóró vagy hogy megvedd, a világ többi részén meg érdekes módon "kimosták az emberek agyát marketingel" (...) Az ilyen kis másokat fikázó, de asztalra semmit le nem tévő unatkozó, önjelölt "műkedvelőkből" 12 egy tucat és dunát lehet veletek rekeszteni. Ha valaki mond egy másik álláspontot máris "fanboy". Hát gratulálok. Kicsi vagy te még ehhez, próbálj meg felnőni blumbi, mert így elég gyenge eresztés amit leadsz. Divatmajom

  • vanhalen

    senior tag

    válasz dajkopali #46 üzenetére

    Ha követted az eseményeket akkor te meg legyél szives pártatlanul fellépni, mert azzal csak beégeted magad, ha pusztán nekem szólsz a stílus miatt. Ha a cikkről nem tetszik a véleményem az egy dolog, meg az is, ha beszólogat, lefanboyozik, leokostojásozik meg különböző jelzőkkel illet valami kis nyomi. Gondolod nem fogok rá reagálni és meghúzom magam vagy mégis minek nézel? Ha pedig engem rendre próbálsz utasítgatni, akkor a tévedések elkerülése végett és legalább a jóhiszeműséged-pártatlanságod látszatának a fenntartása érdekélben a másik, egyébként provokatív és személyeskedő tagot is érdemes lenne akkor már figyelmeztetni nem gondolod?

  • vanhalen

    senior tag

    válasz moonman #49 üzenetére

    Nyugodtan tedd hozzá, hogy "szerinted". Nem veszem zokon. Egyébként (innen) ki lenne a "normálisabb fél"? Talán te? Vagy aki keveri a szezont a fazonnal és beszólogat, holott a kutya nem szólt hozzá? Böfögni meg max te szoktál kedves Moonman. Nálam nem túl gyakori. És igen "divatmajom" aki követi a trendet ész nélkül, nem gondolkodik, csak átveszi mások gondolatait, mert az uralkodó szélirányba akar hugyozni. Nem én találtam ki. Pajor Tamás volt ha jól emlékszem.

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz moonman #54 üzenetére

    Szerintem én a cikkhez szóltam hozzá első sorban, és azt is kihangsúlyoztam hogy sem "fan" sem "Apple tulaj" nem vagyok. Egyszerűen utálom amikor valamit ok nélkül fikáznak, vagy ha manipulatívan befolyásolnak (jó esetben) hiszékeny embereket, vagy mint jelen esetben divatutálatot alapoznak meg egy személy, vagy cég "közellenséggé" tételével, meg azzal hogy csipetnyi igazságmorzsa mellé rosszhiszemű dezinformációkat vegyítenek. Így volt ez Bill Gates esetében is, aztán Google és így tovább, mikor ki-mi. Én nem vagyok egyik oldalán sem, nem vagyok fanboy, és az észérveknek sem lennék a kerékkötője, de hogy valaki pletykák, feltételezések, és a pillanatnyi széljárás alapján divatot teremt a sárdobálásból észérvek, indoklás és a másik fél álláspontjának a figyelembevétele nélkül, azt szánalmasnak tartom. Érveket egyébként nem láttam, csak szarozást, jelzőket, meg zéró toleranciát. Én legalább leírtam mit miért gondolok, tartok helyesnek-helytelennek, még ha nem tetszik is a stílusom. Te böfögésről meg "normális félről" beszélsz meg hogy elástam magam. Ezek nem érvek, de ahogy látom, te sem olvastad az enyémeket, én meg keresve sem találom a tieidet, csak max kritikát meg kijelentéseket. Azt meg végképp nem állítottam, hogy aki "mást vesz, és/vagy neadj isten leszólja a márkát, az csak azért köcsögöl, mert csóró hozzá, hogy megvegye." Ne adj szavakat a számba, amiket még csak nem is gondoltam. Felőlem mindenki azt használja megelégedésére ami neki tetszik. Ha valaki szereti az Apple vagy Nokia stb. termékeit, hát vegye azt. Ha nem szereti, nem ért egyet az üzletpolitikájukkal, akkor nem azt veszi. Mindenki tudja mit miért vesz és miért nem. Az utóbbi időben viszont tettenérhető az a tendencia (magyarországon) hogy "fúj Apple" Mert szar?? Ha szar, hát nem veszem meg és nem foglalkozom vele, nem gyártok összeesküvés elméleteket, nem pistikézek meg aki mást mond mint az én véleményem, nem fanboyozom le egyből, egyszerűen tojok az egészre. Igenis divat lett az Apple utálat, ráadásul olyan emberek körében, akik max egy iPhone-t, iPodot vettek a kezükbe Apple termékek közül. És nem azért fikázzák legtöbben, mert ismerik, vagy mert rossz minőségű, esetleg sokat szívtak vele és szar (tehát tapasztalatból érvek alapján) hanem mert rájuk nézve kedvezőtlen az árszabása. Ha pedig valaki emlékezteti az ilyen embereket arra hogy talán nem véletlenül sikeres egy egy termék és nem véletlen hogy milliószám adnak el belőle és rekordokat döntöget évről évre, akkor a válasz: bedőltek a marketingnek, applefanok (sosem volt semmilyen Apple cuccom amúgy és nem is hiszem hogy nagyon lesz) de olyat is láttam már (ITT) hogy "Steve bácsi behülyítette őket". Akkor ki a hülye? Aki megvesz egy terméket, mert szereti és használja az "hülye birka, akit átb**tak" akinek meg sosem volt, vagy csak azért utálja mert nincs miből megvenni és kénytelen valami olcsóbb modellel beérni és nem tud villogni a haverok előtt, az "okos" mert ő nem dőlt be a marketingnek igaz? Felőlem fikázzák, meg a többi nagy gyártót is, sőt egy egy konkrét személyt is kritizálhatnak, csak legyen mögötte érv, tapasztalat és ne csak oda"böfögjenek" valamit hogy "húú te nem azt mondod amit mi, akkor te fanboy vagy okoska". Értve?

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz #71321344 #60 üzenetére

    Elolvastam és egyet is értek vele. Ezek szerint egy valaki megértette, hogy mit értettem "divatutálaton". A stílusommal nem nevezek népszerűségi versenyre, valszeg mert nem érdekel. És nem változik meg a mondanivalóm tartalma sem tőle. Aki egyetért egyetért, aki nem nem, de TUDJA hogy miért nem és ne azért, mert valaki azt mondta neki, hogy ez vagy az jó vagy rossz. Egyébként, még mindig azt mondom, hogy a "cikk" volt az ami felháborított és azzal kapcsolatban még vissza is fogtam magam.. Undorító és utálom, ha manipulálni próbál valami kis botcsinálta cikkíró! Mégis mit képzel magáról?? Na mindegy, aki nekem támadt a puszta vélemény alkotásom miatt, amit nem is neki címeztem az meg magára vessen. Nem én kezdtem ebben a stílusban de ha ez kell hát nem kell 2x kérni.

  • vanhalen

    senior tag

    válasz shev7 #66 üzenetére

    Bár már fentebb utaltam rá, hogy a hír nagyjából miben merül ki (tényszerűen) tehát egy szabadalom, nem összeesküvés a felhasználók azon táborának a megkárosítására, akik pl. jailbreak-el élnek, de akkor idézek pontosan:

    "a napokban kiderült, hogy van egy olyan szabadalmuk, mellyel akár azonosíthatják is az „engedetlen” felhasználókat, sőt korlátozhatják is őket."
    Meg a késsel is lehet kenyeret kenni, meg embert ölni, sokmindent lehet "akár", de maga a feltételezés ilyen megfogalmazásban, mintha pont valami search&destroy szerű akcióra készülne az Apple, hogy az "engedetlenkedőket" megregulázza, ez erősen manipulatív vagdalkozás a puszta tények alapján, ami asszem ennyi:
    "A hivatal jóvoltából most lett nyilvános egy még tavaly benyújtott szabadalom, mely egy olyan, a jövőbeli Apple-eszközökre készített technológiáról szól, mely eredetileg arra volt hivatott, hogy a készüléket eltulajdonító tolvajokat könnyebben meg lehessen találni."
    Ez viszont, ami utána következett mégis micsoda??
    "Az Apple most ezt a szabadalmat akár arra is felhasználhatja, hogy megállítsa a szürke zónából a fehérbe avanzsált jailbreakelést.." Tett ilyet valaha is? Én nem tudom eskü, de nem hallottam róla. Persze attól még lehet. meg ez is lehet: "az Apple szembemenve a törvénnyel esetleg alkalmazza a tiltást" csak már maga a feltételezés is sántít, ha valaki egy kicsit is ismeri a USA jogrendszerét, meg az Apple (eddigi) életútját.. Magyarul: az írás valahol "profi" abban az értelemben, hogy szinte tökéletesen leírja magát a történteket, az eseményt, de menet közben olyan rosszindulatú rágalomlabdákat dob fel (és csap le egyből pl. itt a legutolsónál: "(ezt eddig sosem tették meg)") amire egy jóérzésű embernek aki nem ismeri részleteiben az egész témakört egyből kinyílhat a bicska a zsebében.. Márpedig ezek feltételezések. Az érzelmi "lenyomat" viszont már nem ennyire feltételes, hanem elég valós, ugyanis arra minden ember felkapja a fejét, ha "engedetlen felhasználók" "azonosításáról", "korlátozásáról" hall egy meg egy olyan cégről, aki akár "szembemenve a törvénnyel" feresztülgázolna mindenkin. Hát ha ez nem manipuláció és nincs teletűzdelve pejoratív stílusban előadott találgatásokkal, akkor semmi sem az... Közben persze ott van a cikkben az is hogy mire szolgál ez a funkció, amire kikérték a szabadalmat (tehát nincs "most", meg "mostantól" mert, ha jól értem még el sem fogadták, ja és ugyanezért nincs "eredetileg" sem)
    "arra volt hivatott, hogy a készüléket eltulajdonító tolvajokat könnyebben meg lehessen találni. A szabadalmi kérvény szövege előrelátó volt, mivel úgy szól, hogy a készülék működését a szolgáltató letilthatja, ha „feltörést [hackelést], jailbreakinget, a szoftveres zár feltörését vagy a SIM-kártya eltávolítását” tapasztalják. Az iPhone-okra és az iPadekre megkért szabadalom tartalmazza azt is, hogy a készülékkel a tolvaj arcát, hangját és szívverését(?) is rögzíthetik a lopás bejelentése után."
    Ha esetleg nem lenne ismerős ez a stílus, meg hogy miért háborodtam fel, akkor ez talán segít: "pejoratív - lekicsinylő, becsmérlő, sértő szándékú, rossz színben feltüntető"

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Grafiqs #70 üzenetére

    "Csak egy megjegyzést engedj meg! Tudom, hogy nehéz, de próbálj meg a stíluson egy kicsit csiszolni. Értem a motivációt, de amíg úgy írsz, hogy bele lehessen kötni a stílusba, addig bele is fognak kötni. Így pedig elveszik a lényeg."

    Háát.. ezzel sajnos tökéletesen egyet kell értenem. Majd igyekezni fogok csiszolni rajta, hátha valamelyest puhul.

  • vanhalen

    senior tag

    válasz gombsadi #71 üzenetére

    Őszintén szólva nem értem a kérdést, de kösz a szakirodalmat. Egyébként ani nicht говорить ingléész

  • vanhalen

    senior tag

    Egyébként... PÁRTATLANUL (!) mondom:

    Csajom elég borsos árú telóját ellopták egy bekamerázott folyosóra nyíló női öltözőből egy spotkomplexumban. Szinte azonnal irány az igazgató, utána rendőrség, aztán tímobájl. 3 hét múlva levél a rendőrségről, hogy megszüntették a nyomozást, bár elkaptak egy figurát, de közünk nincs hozzá, mert csak. Szerintem az egész erről szól. Veszel egy nagyértékű telefont, vagy valami hasonló eszközt. Ellopják, egy telefon a cégnek, ők nyomon követik a feketepiacra, vagy az elkövető hangját felveszik, nevét esetleg meg ilyeneket, hogy "hé Joe visszük a mai termést Billhez törni vazze?" bemérik, értesítik a rendőrséget stb. Gondolom pénzt is kérnek érte, mármint egy ilyen szolgáltatásért. Ebből lett kb ez: "Az Apple távolról is letilthatja készülékeit, ha nem tetszik neki a felhasználó" Ki ne ugrana erre?! És itt most nem magamra gondolok, hanem a sok Apple, Microsoft stb. gyűlölőre, akik zsebében ilyenkor jogosnak tűnően nyílhat ki a bicska. Mindenki azt utál és azzal szimpatizál, akit/amit akar, csak ennél megfontoltabb indok kell. És még mindig nem vagyok Apple fan. Ha tetszik valami használom, ha nem tetszik lesz**om. Ennyi.

  • vanhalen

    senior tag

    válasz gombsadi #82 üzenetére

    Igazából fogalmam sincs, de gondolom az elsődleges cél nyilván a saját szellemi tulajdon/fejlesztés védelme és a plagizálás visszaszorítása/megakadályozása lenne.
    Aztán monopólium biztosítása, egy adott terület lefedése a piacon azáltal, hogy csak tőled licencelhet egy szabadalmaztatott eljárást/technológiát stb. a többi gyártó/fejlesztő és amikor elterjed végülis szabványosít(hat)ják és az neked jó. Meg ugye a szabadalmaztatással "zárttá" is teszed, hogy csak te nyúlhass bele, más ne módosíthassa kénye-kedvére. De van aki megszerzi/kifejleszti azután meg "ráül" hogy senkié se legyen és hátráltassa a fejlődést, esetleg később elővegye. Bevallom nem nagyon követtem a témát.

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Integra #87 üzenetére

    Ezt már rég tudják a mobilok... Sőt, a titkosszolgálatok élnek is vele. Csak európában tucatszám vannak szuperszámítógép komplexumok, amik évek óta kulcsszavak alapján kattannak telefonokra, pl. ha viszonylag gyors egymásutánban ismétled a "bomb" "explose" stb. szavakat, vagy az éppen aktuális alvilági-terrorista neveket, helyeket és így tovább. (vagyis folyamatos a scan és teljesen törvényesen) Ha bemész egy komolyabb tárgyalásra, az első dolog, hogy közlik veled, távolítsd el a zelefonod/kütyüd akkumulátorát, vagy add le kint. Nemrég volt egy cikk (asszem pont itcafe-n) ami épp azt firtatta, hogy a 3betűs "szolgálatok" által kevésbé lehallgatható telefonok forgalmazását is támadták kormányzati szinten pár országban, akárcsak a Skype-ot Olasz és Oroszországban.

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Integra #91 üzenetére

    A technológiai háttér adott, 9.11 óta pedig méginkább ráerősítettek, vagyis azóta "szürkébb" lett a nyilvánosság előtt is. Persze nem nagyon hangoztatják a médiában, de azért lehet tudni róla, ha utána piszkálsz kicsit. Állítólag a monitorok is képesek valamilyen szinten fordított irányú jelmintavételezésre (Nem tudom, így van e, de pár éve volt róla szó, hogy olyan technológiákat is fejlesztenek, amik ezt célozzák meg, mármint hogy az "álom álmodja az álmodót" elv alapján ne csak te nézz, hanem téged is nézzenek... valakik. Mondjuk ki nem sz**ja le? :D )

  • vanhalen

    senior tag

    válasz dajkopali #94 üzenetére

    Pár éve volt egy weboldal, amin volt egy kis kör az ujjadnak. Vagyis, ha oda nyomtad fél percig a monitorodra, akkor megjelent a weboldalon az ujjlenyomatod. Foggalmam nincs mennyire "reálisak" ezek a dolgok, de elgondolkodtató néha (paranoia nélkül is :) ) Munkahelyeken meg... régóta figyelik az embereket. Ha legális, ha nem. Még '94-ből emlékszem a Hully Gully pultjai voltak bekamerázva puskamikrofonnal, véletlen vettük észre egy alkalommal mikor az egyik biztonságiszobás nem figyelt és nyitva hagyta az ajtót. Üvöltött a zene (én miután eljöttem még vagy félévig nem hallottam rendesen) szó szerint dübörgött az egész, meg zsivaj, ennek ellenére kristálytisztán lehetett mindent hallani amik a pult környékén elhangzottak szóval... Egyébként aranyosak ezek a cégek. Csak a seggünkbe nem néznek bele konkrétan (némelyik, tisztelet a kivételnek)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák