Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz floatr #269 üzenetére

    A jogszabályi háttér politikai akarat kérdése. A roaming díjak eltörlésének a lényege lett volna, hogy rákényszerüljenek a piaci szereplők és a tagállamok a piac egységesítésére. Emögött megvolt a politikai szándék és valószínűleg az egyike volt a kevés ügyeknek, amit az EU lakossága országtól függetlenül támogatott. Mégis megbukott az egész, mert a lobbik sikeresen elszabotálták a döntéshozatalt és ledealeltek a tagállamokkal. Na most ha egy olyan ügyet el lehet kaszálni, amiben teljes az egyetértés szerinted mennyit ér az EU olyan kérdésekben, amiben vita van?
    Az EU politikusokat csak az érdekli, hogy a saját választóinak tetsző politikai lózungok puffogtatásával imitálhassák a cselekvést, lényegi változást az EU bürökrácia nem tud elérni, csak ha a tagállamok miniszterei egymás között megegyeznek.

    "A per célja az, hogy az Apple fizessen. Ennél rövidebben nem tudom leírni."

    Nem, a per célja, hogy bebizonyítsa, hogy Írország adózási gyakorlata tiltott állami támogatásnak minősül. A következménye az lehet persze, hogy az Apple-nek fizetnie kell.

    "Az eredeti hozzászólásodban a technológiai lehetőséget is elvetetted, hogy külső telepítés, hiszen az OS annyira egységben van a bolttal."

    Ez szalmabáb érvelés, mert ilyet nem állítottam. Annyit állítottam, hogy a bolt az OS egyik alapszolgáltatása, ezért nem minősül önálló terméknek.

    "Más kérdés, hogy biztonságos-e egy bármilyen app telepítése boltok nélkül, de ha vannak boltok, azok ezt szabályozhatják, mint ahogy teszi is pár alternatív bolt androidon és PC-n egyaránt."

    Pontosan a biztonsági kockázatokról beszéltem, mivel a külső alkalmazások telepítése ellenőrizetlen forrásból biztonsági kockázatot jelent. Márpedig browserből telepíteni akármit, az ellenőrizetlen forrás.

    A boltok persze szabályozhatják a biztonsági kérdéseket, de ki szabályozza a boltokat?
    Ha mondjuk egy bolt magasról tesz a biztonsági előírásokra, akkor ki tiltja le?
    Mert ha az Apple - mint a platform fejlesztője - beleszólhat a boltok működésébe, akkor megint ott tartunk, ahol a part szakad, csak az "Apple visszaél a hatalmával, mert nem enged alternatív boltokat" mantra helyét átveszi az "Apple visszaél a hatalmával, mert igazságtalanul vegzálja az alternatív boltokat".

  • bambano

    titán

    válasz floatr #269 üzenetére

    a digi tud egységes piacban gondolkodni. a digi mostani ajánlatai szerint a digis hálózaton belüli hívás vagy helyi hívás, vagy ingyen van.
    a dajcse telekom miért nem tudja megoldani, hogy ha egy magyar tré-s kimegy németbe, akkor a dajcse tré hálózatát extra díjak nélkül használja? megmondom: kapzsiságból.

    arra is jöhetne tőled a magyarázat, hogy miért van az, hogy abban az országban a legmagasabbak a tré tarifái, amelyikben a legolcsóbb hálózatot építeni, üzemeltetni és még a kormányzat is lefeküdt nekik?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák