Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz nuke7 #24 üzenetére

    Köszönöm, nagyon jó előadás!

    Nagyjából ettől tartottam eredetileg is.

    Tehát az azonosítás magán a telefonon történik, és a HASH nem a képek tartalmával kapcsolatban kerül elő, hanem a keresési szabályok elrejtésében -- és ezek a szabályok, tehát az, hogy éppen milyen tartalmat keres a rendszer a fájljaimban vagy a kamera élőképén, baromi könnyen és diszkréten módosíthatók, finomíthatók.

    MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Ksix

    tag

    válasz nuke7 #24 üzenetére

    Ez valami rossz vicc?! Egy digitális laposföld hívő?! Ordas nagy tárgyi tévedések, szakmai ismeretek teljes hiánya (hash = kriptográfiai hash), nem értem hogy működik, nem nézem meg hogy működik, de én olvasok a sorok között, ezért tudom, hogy így működik, teljesen biztosan ezt és ezt csinálja, 0 szakamai érv, bármilyen minimális ténnyel való alátámasztás nélkül?! Azt a rohadt életbe, ennyi demagóg bullshit egy kupacban, nem semmi!
    Könyörgöm, szakemberek videóít nézzük, ha valaminek a működésére vagyunk kíváncsiak, ne kuruzslókét. Ugyan ebben is vannak apró tárgyi tévedések, de legalább szakmailag alapos:
    How Apple scans your phone (and how to evade it) - NeuralHash CSAM Detection Algorithm Explained
    Mert már annyira pontosan lehet tudni, hogy hogyan működik, hogy reprodukálták is, ahogy azt már pár hozzászólással előbb linkeltem is, és aki ért hozzá, az demózni is tudja:
    NeuralHash is BROKEN - How to evade Apple's detection and forge hash collisions (w/ Code)
    Így néznek ki a megalapozott, szakmai videók, ellentétben azzal, amikor valaki fog egy mikrofont, és folyamatosan ismételgeti, hogy a föld az lapos, mert a föld az lapos, érted, lapos.

  • nuke7

    veterán

    válasz nuke7 #29 üzenetére

    ugyanis a "sima" hash már akkor sem fog találatot jelezni ha a kép metadata-ját módosítod, de ha már van rajta egy vízjel, akkor tuti nem :U tehát igazából hasznáhatatlan lenne.

    https://youtube.com/user/nuke7

  • ddekany

    veterán

    válasz nuke7 #29 üzenetére

    De hol az ellentmondás, ha "értelmeznie" kell? Az a telefonon történik.

  • ddekany

    veterán

    válasz nuke7 #32 üzenetére

    Nyilván nem tarthatod te kézben, hogy mit feketelistáznak. Úgy nem lenne értelme. Sőt, azt se tudhatod, hogy valami bejelzett-e vagy sem (különben könnyebben megtanulhatnád kijátszani). Viszont csak azokat a képeidet tudják megnézni matematikai okból, amivel megegyező hash-űt már korábban feketelistáztak.

  • Ksix

    tag

    válasz nuke7 #28 üzenetére

    Akkor miért nem arról beszél? Miért a kriptográfiai hash-ról beszél, amikor ahhoz ennek semmi köze, miért arról beszél, hogy mit csinál a Facebook, Google, Tesla? Mi köze van ezeknek a cégeknek az Apple CSAM megoldásához? Tipikus politikusi érveléstechnika, soroljunk fel egy csomó, a tárgyhoz hasonló, de valójában semmilyen formában nem kapcsolódó, ellenőrizhetően igaz állítást, azzal majd a mi teljesen alaptalan állításunk is alátámasztottnak tűnik. Szerinte a telefon kamerája valós időben felismer dolgokat, és azonnal jelenti az Apple felé, ezt ő honnan tudja, megtalálta a kódot a telefonon, megfigyelte a hálózati forgalmat? Nem hinném, mert láthatóan IT alapokkal sincsen tisztában, összekever két teljesen különböző technológiát (BLE, UWB), olyan dolgokról hazudik, amit otthon minimális IT tudással bárki le tud ellenőrizni, hogy nem is úgy van stb. Miért nincsen semmi indoklás, magyarázat a kijelentéseire? Így van, csak azért, mert én ezt mondom, demagógia csúcsra járatva.
    Egyébként az iPhone-okon, Apple által is bejelentve, az iOS 10 óta vannak képfelismerő algoritmusok, amik megmondják, hogy ez egy cica, az egy melltartó, az meg ott a Kovács Pista, tehát már ~5 éve folytathatnák ezt a világkémkedést, ha az lenne a cél, ezeket már nem kell belerakni. De a fickó szerint nem ezeket az évek óta meglévő dolgokat használják csendben és titokban, hanem most, nagy felhajtással bejelentenek egy új módszert, amit jelenleg is bárki letölthet és ellenőrizhet, hogy mit csinál, és azzal akarnak kémkedni. Aha, ez így tök logikus, értem, biztos így is van, hiszen ő azt mondja!

  • Ksix

    tag

    válasz nuke7 #29 üzenetére

    Mit értesz azon, hogy értelmezni?! A NeuralHash model nem értelmez, megnézi a képet, és generál hozzá egy hash értéket. Mint ahogy az md5sum program sem értelmezi a fájlt, csak megnézi a benne lévő bájtokat és azok alapján kiszámolja az md5 értéket. És nyilván az összes (iCloudba feltöltendő) képet átnézi, ez a módszer lényege, mindegyiket megnézi, mindegyikhez generál egy hash értéket, amit aztán majd össze lehet hasonlítani a pedofil képek hash értékeivel. Hol van itt a hazugság?!

  • Ksix

    tag

    válasz nuke7 #30 üzenetére

    Igen, innen indultunk, hogy nem kriptográfiai hash-ról („sima” hash) van szó, hanem perceptual hash-ról:
    Perceptual Hashing
    Perceptual Hashing
    Perceptual image hashes
    Erre van többféle módszer, egyik sem „értelmezi” a képet, csak kiszámolnak rá egy olyan hash-t, ami hasonló képek esetén hasonló lesz.
    Hogy az Apple módszere mit csinál, azt itt lehet megnézni:
    https://github.com/AsuharietYgvar/AppleNeuralHash2ONNX
    Letöltöd, adsz neki egy képet, és kiköpi a NeuralHash értéket. Raksz a képre vízjelet/átméretezed/újratömöríted, és megnézheted, hogy mennyire változik. Semennyire.

  • Ksix

    tag

    válasz nuke7 #32 üzenetére

    Továbbra se értem, hogy mi a hazugság, hol az ellentmondás a videóban? Az első pillanattól kezdve azt mondta az Apple, hogy a pedo képek hash értékeit csak ő kezeli, és nyilván csak ő juttathatja el a telefonokra az összehasonlításhoz. Mit köze van ehhez a NeuralHash-nak, és mit hazudnak erről a 6. percnél?
    Nem jól érted a rendszer működését. Az AI modellnek semmi köze a CSAM képekhez, az csak arra lett betanítva, hogy perceptual hash-t generáljon a képből, hogy össze lehessen hasonlítani egy másik kép perceptual hash-ével. Ami egyezni fog, ha eléggé hasonló a két kép. Az AI nem csinál semmilyen összehasonlítást, csak kiköp egy számot. Töltsd le, próbáld ki!
    Ez egy NeuralHash érték: a08c853d711ee3edb362f40b. Ha ebből vissza lehetne állítani az eredeti, néhány MB-os képet, akkor rögtön meg is lenne a világ leghatékonyabb tömörítési eljárása.

  • ddekany

    veterán

    válasz nuke7 #43 üzenetére

    "Pont azt a techinkát használják, ami megmondja, hogy kutya, melltartó vagy Kovács Pisti van-e az adott képen, csak ezt kvázi titkosítják"

    De nem. Sehol nem fér el egy telefonban egy akkora neurális háló, ami érdemi szemantikai leírást tud adni egy képről (sőt, elég korlátosan tudunk úgy általában ilyet csinálni... lásd pl. önvezető autók vergődését a látvány értelmezésében). Illetve mekkora az a hash, hogy ez szerinted beleférne? És ha így is benne lenne túl sok információ, nem küldi el a telefon a neural hash-t a szerverre. Csak azt tudja ellenőrizni a szerver oldal, hogy fekete listázva lett-e olyan neural hash, mint ami a te képedé, de ha erre az a válasz, hogy nem, akkor nem fogja tudni a képed hash-ét sem (mert, Private Set Intersection).

    Mint mondtam, igen, nyilván nem tudhatod, hogy milyen képeket feketelistáztak, azaz nyilván nincs arra technikai/matematikai garancia, hogy csak a CSAM-al foglalkozó hivatalos szervektől kapottakat veszik fel. Vagy hogy holnap nem kopog az állam, hogy heló Tim, ezeket Bástya elvtársat gúnyoló képeket is vegyétek fel. De hát ezzel mégis mit lehetne kezdeni? Vagy nincs kép szűrés, vagy pedig van ez a feszkó, hogy na vajon holnap még mit akarnak detektálni.

    Ha persze az a kérdés, hogy majd a disztropikus jövőben mi lesz... Tippre, nem fognak igyekezni még a látszatot sem fenntartani. Az arra feljogosított szervek megnézhetik mindenedet, kész. De itt még az Apple a jelek szerint épp küzd, gondolom hogy egy kis PR előnye legyen belőle. Persze eléggé fordítva sül el a dolog, mert a kriptorgárfia túl nagy brainfuck, és nem értik a felhasználók. De ismét, ha kell szűrni, akkor mit lehet még tenni?

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz nuke7 #46 üzenetére

    De az meg feltételezi, hogy meg tudják nézni az összes képeidet, nem?

  • #79734528

    törölt tag

    válasz nuke7 #49 üzenetére

    a technológiát nem tudod megmondani, hogy az apple például mire fogja használni, azt a technológiát amire még törvény sincs.
    a telefonod is egy technológia.
    olyan technológia kellene mint a blokklánc amibe ilyen apple féle cégek nem igen tudnak beleszólni :DD :DD

    apple M1 processzor na abba a technológiába szóljál bele. (ugye azt is megveszed tiéd, de ki tudja mi van benne :DD )
    intel proci hátsó kapu pld.
    vagy a facebook saját krypto, na abba szóljál bele, vagy államilag szabályozd le.
    vagy a vakcina technológiába ami ugye nélkülözhetetlen.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz nuke7 #49 üzenetére

    Ha jól értettem, csak akkor végzik el ezt az ellenőrzést, ha amúgy is feltöltenéd a képeket iCloudba. Ha az így van, akkor továbbra is dönthetsz úgy, hogy nem használod.

  • ddekany

    veterán

    válasz nuke7 #53 üzenetére

    Tehát, van egy matematikai/kriptográfiai módszer, és az az állítás, hogy ők ezt fogják alkalmazni. Csak összefoglalásként, a kliens (a telefonod) nem tudja megállapítani, hogy feketelistás-e egy kép. Csak a szerver tudja megállapítani. Viszont ha nem az, akkor meg szerver nem tud semmit a képedről. Ez a "matematikai" ötlet, és ennél többet nem tudom mit lehetne tenni az ügy érdekében. Persze, ha átmegy Dr. Evilbe az Apple, akkor lazán csinálhat bármit, hiszen ő telepíti a szoftvere a telefonodra, meg mellékesen ő készíti a SoC-ot amin fut minden. Igazából az tartja vissza bármitől, hogy ha ilyet csinál, és ez kiderül, akkor a jelenlegi nyugati világban lehúzhatja a rolót. Ez persze akkor is egy veszélyes játék (főleg attól tartanék, hogy az állam mire "kéri"), mint ahogy az egész high-tech behálózott világ az, az egyre durvább lehetőségekkel. De nem tudom miért pont a fent vázolt megoldás veri ki a biztosítékot.

    [ Szerkesztve ]

  • Ksix

    tag

    válasz nuke7 #43 üzenetére

    Tényleg nem értettem, amit írtál, de próbálkozom, és most már azt hiszem igen, és ennek fényében próbálom én is érthetőbben elmondani, hogy én mire gondoltam.
    A sima hash mindkettőnknek megvan és világos. Amit én szerettem volna megértetni veled, hogy van egy úgynevezett perceptual hash is, amit a sima hashoz hasonló módon a kép bájtjaiból számolnak ki, egyszerű matematikai módszerekkel, mindenféle AI nélkül, teljesen ugyanúgy, mint az md5, sha1 hash-eket. Csak amíg az md5 számítás eredménye olyan, hogy egy bit változtatás az eredeti adatokon új md5 hash-t eredményez, addig ezek a számítások mondjuk a képet fele felbontásra összenyomva, és az így keletkező teljesen új bájtokon végigszámolva pontosan ugyanazt a hash-t fogják adni. Mert így találták ki az algoritmusukat. Tehát nem azért kell a NeuralHash, mert csak értelmzéssel/felismeréssel lehet előállítani egy képre vonatkozó, képmanipulációt tűrő hash-t, ilyet sima matekkal is létre lehet hozni, ahogy az md5-öt. Csak egyszerűen azok a számítások túl lassúak, nagyon terhelnék a telefon, lemerítenék stb. Az AI meg hardveresen gyorsított, egyszerűbb azt betanítani egy csomó képpel és egy csomó hash-hal, hogy ez a kép, ez a hash, hasonló kép, ugyanaz a hash, teljesen más kép, teljesen más hash. (Oké, van itt egy óriási leegyszerűsítés, de az a valóságot nem torzítja.)

    „Pont azt a techinkát használják, ami megmondja, hogy kutya, melltartó vagy Kovács Pisti van-e az adott képen, csak ezt kvázi titkosítják, ez a neural hash.”
    Na ez az, ami totális tévedés, és semennyire sem igaz, és mégis ezt ismételgeti itt mindenki, én meg úgy érzem, hogy hiába is magyarázom, hogy de hát ez nagyon nem így működik, mert úgy tűnik, nincs meg a szükséges AI ismeret hozzá (pedig aztán én sem tudok túl sokat). Úgyhogy most próbálom két különböző hasonlattal is megvilágítani, hogy ez miért tévedés. Az első, a mondatod kifordítása:
    Pont azt a technikát, a számítógépet használják arra, hogy táblázatot lehessen kezelni Excelben, csak ezt kvázi titkosítják, és ez a Fortnite.
    Attól, hogy egy számítógéppel lehet Excelezni, meg Fortnite-ozni, attól még nem lehet Excelben Fortnite-ozni, és a Fortnite-ban sem táblázatkezelni. És nincs olyan paraméter, amit az Excelbe beírva Fortnite lesz belőle, és a Fortnite-nak sincsen titkos billentyűkombinációja az Excellé váláshoz.
    Az AI csak egy üres vászon, semmit nem tud, meg kell tanítani mindenre. Az az AI, amit macskák, melltartók és emberek felismerésére tanítottak, az nem tud NeuralHash-t produkálni, és fordítva, teljesen máshogy van huzalozva, teljesen más a kimenete, teljesen más az egész. Nem lehetséges olyan csodaparaméter, amit átállítva ilyen történhetne, a komplett AI modellt le kellene cserélni ehhez, egy olyanra, ami azt tanulta. A képfelismerő és a NeuralHash AI-ban csak annyi közös, hogy mind a kettő AI, pontosan, ahogy az Excelben és a Fortnite-ban is csak az közös, hogy mind a kettő program.
    Második hasonlat, az ember. Veszünk egyet, és hosszú évek alatt megtanítjuk a teljes történelemre, fejből tud minden eseményt, évszámot stb. Bármilyen történelmi kérdésre azonnal tudja a választ. Aztán adunk neki egy kétismeretlenes egyenletet. Pontosan annyira fogja tudni megmondani az eredményt, mint amennyire a NeuralHash meg tudja mondani, hogy mi van a képen. És hiába rugdosod, viszel be akármilyen paramétert, nem fogja tudni megoldani. (De amíg egy embert meg lehet tanítani több dologra, addig egy AI-t nem igazán, ezért is nem kell tartani attól, hogy öntudatra ébrednek és átveszik a hatalmat. Egy-egy dolgot nagyon jól megtanulnak, de képtelenek a különböző tudást kombinálni.)
    De ez is egy olyan dolog, amit bárki le tud ellenőrizni, hiszen ez az AI modell letölthető, ki lehet próbálni, be lehet tölteni egy modell megjelenítőbe, meg lehet nézni a neurális hálózatot, hogy nincs rejtett paraméter, egyetlen kép bemenete van, tesztelni lehet, hogy mi történik ha vizuálisan hasonló tartalmú képeket kap (ugyanazt a hash-t dobálja ki), és mi lesz, ha mondjuk 8 db vizuálisan teljesen különböző, de macskát tartalmazó képet adunk neki (totálisan különböző hash-okat fog adni). És én erről beszéltem eddig, hogy a NeuralHash generálásba az Apple nem tud észrevétlenül beleavatkozni, mert amint változtat, lecseréli a modellt, rögtön megint meg lehet nézni, hogy mi változott, mit csinál máshogy az AI.

    És értem a perspektívát, így másodszorra, de én sem vontam sosem kétségbe, hogy kizárólag az Apple tudja, hogy valóban csak CSAM hash-ra szűrnek-e, vagy más képek is bekerülnek. Hiszen ez nem csak a dokumentációból derül ki pontosan, hanem az első pillanatban ők is bejelentették, hogy igen, ők gondoskodnak erről, és nem engednek majd később sem a kormányzati nyomásnak. Amit ízlés szerint, vagy elhisz az ember, vagy nem. Mint ahogy azt is valaki vagy elhiszi a Microsoftnak, hogy ők a saját ilyen PhotoDNA algoritmusukat csak a felhőben használják, vagy ellenkezőleg, azt hiszi, hogy kormányzati nyomásra már rég beépítették a Windowsba is, és évek óta kutatják már vele a felhasználók gépeit. Az IT-ben elég sok dolog szól a bizalomról.
    Olyan viszont nem lehet, hogy nem csak az iCloudba feltöltött képeket ellenőrzik, mert vagy az összes kép felmegy, vagy egy sem. A hálózati forgalmat nagyon jól meg lehet figyelni, rögtön lebukna az a telefon, ami kikapcsolt iCloud mellett is küldözget ilyen adatokat.
    „és amúgy a te általad linkelt videóban hangzik el, hogy a perceptual hash-ből rekrálható a kép, ezért titoksítják tovább.”
    Ez totálisan kizárt, lehetetlen, úgyhogy ha tudod, írd már meg az időpontot, hogy mikor hangzik ez, hogy meghallgassam, mit mond valójában. Hacsak nem egyszerű szótévesztés volt. De azért is biztos, hogy nem ezt mondta, mert a második videó pont ennek az ellenkezőjéről szól. Mert azzal, hogy megvan az AI modell, neki lehetett állni a gyenge pontok támadásának, és pont ezt csinálja abban a videóban. Szintén ott a letölthető, kipróbálható kód, ami forced hash collisiont generál, azaz előállít egy olyan képet, ami ugyanazt a NeuralHash-t eredményezi, mint egy emberi szem számára ránézésre teljesen más kép. A második videóban az alsó kutyás kép, és a Titanic kép NeuralHash értéke teljesen ugyanaz. Ha ebből a hash-ből tényleg visszaállítható lenne a kép, akkor melyik jönne vissza, a Titanic, vagy a kutyák? De feltölthetem ide azt is, amivel én kísérletezem, egy kép, meg a vízjelezett változata, ugyanaz a NeuralHash-ük, ha abból vissza lehetne állítani, melyik jönne vissza, a vízjeles, vagy az anélküli?
    Mondjuk az első videó készítésekor még nem találták meg az AI modellt, lehet hogy csak feltételezte az Apple leírása alapján, hogy hogyan fog működni, és azért mondta/gondolta, hogy visszaállítható. Az viszont biztos, hogy a másnapi videójával ezt ő is cáfolja.

  • Ksix

    tag

    válasz nuke7 #44 üzenetére

    Nem, és nem, és nem. Kérdezz meg bárkit, aki egy kicsit is otthon van AI/ML területen. Nincs paraméter, egyedül konkrét képekhez hasonló képeket tud megjelölni. Tehát az lehet, hogy nem csak CSAM képeket keresnek, mert erre az Apple szaván kívül semmi biztosíték sincs. De akkor is csak adott képeket tudnak keresni, nem tudják azt megcsinálni ezzel, hogy ismerjen fel általánosságban pl. marihuána ültetvényekről készített képeket. Össze kell gyűjteni az összes létező marihuánás képet, és akkor azokat, de csak konkrétan azokat, megtalálja bárki telefonján.
    De amíg a pedókat az definiálja, hogy CSAM képeket gyűjtenek, amiket be lehet azonosítani, addig, ha te elnyomó kormány lennél, és ellenzékieket akarnál levadászni, akkor milyen képeket tudnál összegyűjteni, hogy aztán megkeressék, hogy kinek a telefonján van meg, mert az illető a képből következően ellenzéki kell hogy legyen? Az ellenzékiség, a marihuána termesztés nem a képek gyűjtögetéséről szól, ellentétben a pedofíliával, ezért nem igazán lehet képekkel megtalálni ezeket a csoportokat, szerintem ezért sem kell annyira aggódni a képek bővítése miatt.

  • Ksix

    tag

    válasz nuke7 #46 üzenetére

    De attól a felhasználó oldalán mi lenne jobb, mi lenne a különbség?! Semmi. Ugyanez az NeuralHash ott is kereshetne a kormány által kényszerített, nem csak CSAM képeket, ha hibásan nézne valakit pedónak, pont ugyanolyan kellemetlen lenne stb. Ami viszont rosszabb lenne, fogalmad se lehetne, hogy mi történik. Ami a telefonon történik azt vissza lehet fejteni, meg lehet figyelni, bele lehet hallgatózni a hálózati forgalomba stb., ez mind elveszne azzal. Most is, ha nem a telefonon/számítógépen van a NeutralHash model, amit ki lehet másolni, meg lehet nézni, lehet vele kísérletezni, hanem a felhőben, akkor sosem lehetett volna leellenőrizni, hogy mit is csinál pontosan. És lehet, hogy sosem lesz titkosított iCloud, de így legalább a lehetőség adott. Szerintem, ha már kell ilyen ellenőrzés, akkor jobb megoldás a telefonon csinálni, mint a felhőben.

  • ddekany

    veterán

    válasz nuke7 #59 üzenetére

    Ez, amit az Apple leírt abban a PDF-ben, csak adott képre tud keresni. Azért is kell mögé a CSAM adatbázis. Nem mondja senki, hogy NN-ön megvalósított szoftverrel csak adott képre tudsz keresni, mert nyilván, végtelen féle dolgot megvalósíthatsz rajta.

    Lehet, hogy csak annyi az értelme az egésznek (sőt, én erre is számítok), hogy ha nem rejtegetés céljából dolgozol át egy képet, akkor megtalálja. Ezzel alighanem teljesítették, amit a legtöbb képszűrő rendszer, letudták a kötelezőt.

    Kiszagoló kutya telepítésre bérelt lakásba... Ha szerver oldalon át tudják nézni a képeidet, az még nagyobb para lenne. De te azt mondod, hogy akkor nem használod a szerver oldalt, azaz iCloud-ot. De, eddigi logikáddal, honnan tudod, hogy titokban néha nem tölti fel mégis valahova a képeidet az iPhone? 100%-osan nem tudhatod. Mint ahogy 100%-osan nem lehetsz abban biztos, hogy ez az új szűrő azt csinálja, amit az Apple állít róla.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz nuke7 #59 üzenetére

    "Bármilyen részletet megjelölhetsz, az "AI" az ahhoz eléggé hasonló részletet megtalálja bármilyen képen": jaja, az ai tuttkóra megtalál minden részletet, például villogó rendőrkocsit az út szélén...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • ddekany

    veterán

    válasz nuke7 #63 üzenetére

    De nem azt állítja az Apple, hogy csak akkor szűrnek, ha ettől függetlenül is feltöltesz iCloud-ra?

Új hozzászólás Aktív témák