Az Apple mégsem lesz annyira szigorú az illegális képek kapcsán

Rengeteg kritikát zúdítottak az Apple nyakába, végül finomított a vállalat, és már csak azokat az illegális képeket kutatja fel, amelyeket több országban is megjelöltek.

Mi is beszámoltunk az Apple azon újításairól, amelynek lényege, hogy a felhasználók készülékein a rendszer felkutatná az esetleges olyan illegális képeket, amelyek gyermekpornográfiához köthetőek.

Az Apple végül újabb és újabb tájékoztatók keretében igyekezett elmagyarázni, hogy nem a felhasználók totális megfigyeléséről van szó, és a kormányzatoknak sem engedik meg, hogy más kritériumok alapján kutassanak a fogyasztók eszközein.

Végül azonban a nagy nyomás hatására az Apple módosított az eredeti elképzelésein, és jelezte, hogy már csak azokat a képeket keresi meg, amelyeket több országban is kifogásolhatónak jelöltek a kapcsolódó szervezetek.

Ezzel a magánszféráért és biztonságért aggódó feleket igyekeztek megnyugtatni, szokatlan módon egy negyedik tájékoztató keretében.

Az Apple egyébként azt is elárulta, hogy mennyi illegális képnek kell lennie egy mobilon vagy Macen ahhoz, hogy a rendszer értesítse a céget, és annak egyik dolgozója nézze át a tartalmakat, majd jelentsen a hatóságoknak. Állítólag 30 fotóval kezdenek, de a rendszer fejlődésével a számot csökkentik majd.

A vállalat újfent hangoztatta, hogy a rendszer működése elvileg eloszlatja azon aggályokat, amelyek szerint konkrét személyek támadására lehetne felhasználni a szabályokat. A lehetséges támadásokról és az azok elleni védekezésről részletes beszámolót is készített az Apple.

A cég elismerte ugyanakkor, hogy a program körüli kommunikációt rosszul kezelte, így nem csak technológiai és jogvédő csoportokat, de a saját dolgozóinak egy részét is magára haragította, sokan ugyanis azt hitték, hogy az Apple számára már nem olyan fontos a fogyasztói magánszféra védelme. Azt ugyanakkor nem árulták el, hogy az irányelvek és a szoftver terén eszközölt módosításokban a kritikáknak volt-e szerepe. A projekt ugyanakkor továbbra is fejlesztés alatt áll, és változásokra lehet számítani.

Elárulták azt is, hogy ezelőre azért csak Amerikában van partnere a rendszernek, mert a többi szervezettel még nem írtak alá megállapodásokat.

Az újabb és újabb magyarázatokkal már a kritikusok sem érzik a magánszférára ellenségesnek az Apple terveit, sokan pedig arról beszéltek, hogy a hangjuk valódi változást kényszerített ki.

  • Kapcsolódó cégek:
  • Apple

Azóta történt

Előzmények