Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz arnyekxxx #63 üzenetére

    Nem egy nagy ördöngösség, ha barkácsolós típus vagy. Ez az én megközelítésem: egy vitorlásboltból vásárolt fenékpumpa, valamint egy polcként is funkcionáló acél állvány (aminek a tövében ott a vécé:

    A fenékpumpa a kád fölött vár, hogy a fürdővizet felszívjuk az állvány tetejére helyezett tartályba (60 literes műanyag hordó). Ami miatt sok-sok éve jelen állapotában áll a dolog, az az, hogy még nem töltöttem el elég időt annak megálmodásával, hogy

    1. hogyan lehetne a fenékpumpa csövezését dekoratívan a fürdőszoba falán úgy, szivárgás és páralecsapódás nélkül felvezetni a majdani hordóhoz, hogy azt asszonykám is elfogadja; :)
    2. hogyan lehetne egyszerűen megoldani azt, hogy ha a tartály megtelik, akkor ne pukkadjon ki a fenékpumpa, hanem folyjon túl a felpumpált víz a vécébe (nem a vécé saját tartályába);
    3. hogyan lehetne azt megoldani, hogy a vécét közvetlenül ebből a tartályból tudjuk leöblíteni amellett, hogy
    3.a) a hordóból érkező cső mindig telve legyen vízzel (tehát a gravitáción túl más vízvételt segítő mechanizmusra ne legyen szükség);
    3.b) a magasabban lévő hordóból lehúzáskor elinduló használt víz ne akarjon visszacsapni a vécé saját tartályába (ha csak egy szimpla Y-nal kötöm össze a két beömlőt);
    3.c) a hordó legyen lezárva, hogy az esetleg ott felejtett használt víz, ne büdösödjön, de amikor lehúzom, ne is akarja a hordót behorpasztani (bár most belegondolva, a fenékpumpán keresztül kapna levegőt...).

    Hozzáteszem, ez egyetlen lakás egyetlen fürdőszobája, ahol kizárólag a fürdővíz lenne újrahasznosítva. Minden mechanikus, az egyedüli segítségem a saját erőm és a gravitáció. Nagyobb mennyiségű használt víz gyűjtését nem tartom szerencsésnek, mert az idő után elkezdhet büdösödni.

    Ha eljutok egyről a kettőre, a házi barkács topicban bemutatom a végeredményt. :) A falon lógó kábelek egy másik projekt részeredményei, ami sajnos szintén nincs még kész. :D

  • cinemazealot

    addikt

    válasz 8th #239 üzenetére

    Nekem egyszer a Vatera számlázott ki 1 Ft-ot, de rendes volt, felkínálta a bankkártyás fizetési lehetőséget, amivel éltem is. Kattintottam a levélből, átirányított a SimplePay felületére, az viszont nem tudta végrehajtani a műveletet. Kiderült, hogy a kártyakibocsátóm (CIB) utasította el a tranzakciót. Írtam is a CIB-nek, hogy WTF, erre azt válaszolták, hogy e-mailben sajnos nem tudnak tájékoztatást adni, szíveskedjek telefonálni vagy befáradni valamelyik bankfiókba. Aha... :D

Új hozzászólás Aktív témák