Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Khelben

    nagyúr

    válasz Én3 #92 üzenetére

    Akik nálunk jártak (nem tudom, melyik gyorstalpalótól), azok a kávégépnél bonyolultabb dolgokat nem tudtak programozni. Mármint a 3 féle erősségből ki tudták választani az egyiket. És a legrosszabb az volt, hogy ha valamit elmagyaráztál neki hétfőn, akkor szerdán már újra el kellett magyarázni, majd pénteken ismét.

    "közben majdnem minden nap tanultam és gyakoroltam, hogy szinten tartsam magam"

    Na igen. Ez a végzettek 1%-ára jellemző. A többi azt hiszi, hogy a tanfolyam elvégzése után tud már mindent.

  • Meridian

    senior tag

    válasz Én3 #92 üzenetére

    "1400 óra nem tudom, mennyi a programozós felsőoktatásban egy tárgyból, de gondolom több évnek felel meg."

    Általában egy tárgyból félévente van 15 alkalom (15 hét), amiben van 1-2 ZH írás is, és hetente 2-3 óra elmélet vagy gyakorlat vagy elmélet + gyakorlat. Többnyire csak a tanár van, mentor külön /5-8fővel nincs... az egyetemen/főiskolán is leginkább magadtól tanulod meg, és a többiektől és együtt a többiekkel.

    Na most legyen 15hét 4 órával, az félévente 60 óra... van 7 félév, az 7x60= 420 óra. Nyilván egy félévben több tantárgy is lehet, ha párhuzamosan van 3 ilyen tantárgy akkor 3x420... ez kábé 1260 óra. A többi tárgy nem releváns.

    Szóval, egy célirányos, 4 hónapos képzés is megfelelhet egy progrmaozói képzésnek, legfeljebb ez a delikvens nem szigorlatozik közben matekból, és esetleg kevesebbet tud oprendszerekről, hálózatokról, és adatbáziskezelésről kiszolgálókról... meg nem tanul filozófiát, közgázt, meg jogi ismereteket sem. De kell-e mindez minden fejlesztőnek? Szvsz nem. Az jó ha képben van sok mindennel, de lehet hogy a legtöbb projektben nem kell tudnia mi az hogy inhomogén lineáris elsőrendű differenciálegyenlet és hasonló csemegéket.

Új hozzászólás Aktív témák