Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tybsen

    addikt

    válasz scyllarus #10426 üzenetére

    En kb harom honapja hasznalom az SE-t es vele egyutt az iOS-t sok evi Android utan eloszor (eltekintve egy nagyon regen hasznalt iPhone 3g-tol meg egy rovid ipad-os probatol).

    En osszessegeben elegedett vagyok a telefonnal, mert ellentetben az androiddal, itt minden mukodik. Nem akadozik semmi ha hivni akarok egy szamit, nincs semmi ilyen problema es ez mar egy megkonnyebbules. Tehat mukodik. Nem kell ujrainditani, trükközni vagy kinlodni - egyszeruen mukodik.

    Ettol fuggetlenul nem szeretem igazan ezt a rendszert, az egesz felulet nekem tovabbra is erthetetlen vagy inkabb azt mondanam, hogy nem all kezre ezzel az alulrol-felulroli lehuzogatassal meg oda-vissza huzogatassal. Android utan, ahol minden az ertesitesi savon jelent meg, itt ez ugye nem letezik, es nalam ez okozza a legnagyobb zavart. Egyszeruen nem all ra erre az egeszre az agyam.

    Most is peldaul, volt korabbi ket ertesites a mai napon, egy 11.30-kor egy nevnap programtol, egy pedig amazontol. Ha kezbe veszem a telefont, semmi nem utal erre, marmint hogy lenne valami is. Automatikusan az ertesitesi savot nezem persze, ott ugye nincs semmi (nyilvan). DE ha valamilyen oknal fogva megis ugy erzem, hogy ranezek, hatha volt valami, akkor lehuzom a "nagy semmit" ( :DDD) es akkor megjelennek a korabbi ertesitesek. Szamomra ez annyira erthetetlen dolog. Amugy ezeket napkozben hallottam-erzekeltem, csak nem foglalkoztam veluk - igy valamiert ott maradnak a kijelzon, mint "korabbi ertesitesek, aztan ki kell törölni oket.

    Gmail nem jelez, de ezt mar megszoktam es valahol jo is, hogy nem lenditenek ki a napi munkabol a felesleges levelek. Benezek napi 1-2x es el van intezve a dolog.

    A masik nagyon szivfajdalom a vissza gomb hianya, ezt egyszeruen tovabbra sem vagyok kepes megszokni de persze egyutt elek vele.. A legtobb gondom ezzel van (ugyanakkor androidos tableten meg mar a vissza gomb fura, hogy allandoan oda kell nyulni). Szerintem at kellene ultetni ezt a balrol-jobbra huzast minden programra, hogy vissza lehessen lepni.

    Es meg egy dolog ami zavaro, az az autoban valo viselkedese a telefonnak, mikozben ossze van kotve bt-vel es mediaeszkozkent mukodik, ugyanakkor nem hallgatok zenet rola. Ilyenkor ha le van halkitva a zene 0-ra, akkor az ertesiteseket sem jelzi hanggal a telefon. Persze nem kell autoban WhatsApp uzeneteket olvasni nyilvan.

    Barhogy is, osszessegeben nagyon szeretem, mert szep kis telefon es kezreall. Sajnos a keret egyik sarkat mar sikerult hozzakoccantani valamihez (pedig tokban van jellemzoen) es a peremnel van egy kis kopas - szoval azert lehetne kicsit ellenallobb mert vigyazok ra tenyleg. Nem veszes, de tudom, hogy ott van. En ugy vagyok vele, hogy a szebb animaciokert es akadas mentes mukodesert cserebe elfogadom ezt a vissza gomb es ertesitesi sav hianyat, mert inkabb ezekkel elek egyutt, mint az allando alapveto funkciok problemaival androidon.

    Az idealis telefon nekem egyebkent egy androidos felulet es testreszabhatosag iOS-szeru problemamentes hasznalattal lenne :DDD

    Szerk: meg egy pelda eszembe jutott: foldrajzi hely szerinti emlekezteto. Androidon is van ilyen de sosem volt kepes normalisan mukodni. Neha mukodott, maskor nem, teljesen rapszodikusan. Itt veletlenul fedeztem fel, hogy van ilyen - es csodak csodajara mukodik! Szoval valahogy ezert szeretem ezt a rendszert, mert az eddigi tapasztalatok szerint amit tud, az mukodik. Nem allitodik el, nincs vele gond, nem kell ujrainditani meg letörölni egy appot es ujra rakni meg ilyenek. Aztan lehet, hogy csak rosszul latom, de nekem ez a tapasztalatom. Androidon hiaba volt 20 fele szuper launcher, ha abbol 10 akadozott, 5 nem kezelte ezt vagy azt, masik 4 szivta az akksit, stb... Valahogy ott rengeteg dolog van de semmi sem mukodik jol, legalabbis nem ugy, ahogyan szeretnem. De Androidot is szeretem, a tabletem tovabbra is az es az is marad, minden rendszernek megvan a maga elonye es hatranya.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák