Új hozzászólás Aktív témák

  • BadGe

    aktív tag

    válasz Oliverda #538 üzenetére

    Az alaprendszer szerintem nem érdekes akkor amikor a processzorok teljesítményét hasonlítjuk össze, neadjisten amikor mikroarchitektúra is szóba kerül, vagy amikor azt kell kideríteni, hogy az AMD mennyire nyúlt vagy nem nyúlt mellé az aktuális üdvöskéjével.

    Ahogy már korábban is írtam, üresség érzetem van amikor azt látom egy tesztben hogy a négymagos "intel" jobb mint egy 8 magos mondjuk ép "amd". (felőlem nevezhetjük frusztrációnak is) közben pedig nyilvánvaló, hogy a tesztprogram mondjuk nem skálázódik megfelelően.

    Ettől természetesen a teszteredmény nem lesz hazugság, nem állítom hogy Oliverda az ilyen tesztekben hazudik, csupán azt, hogy a teszt nem alkalmas egy adott képesség mérésére és így értelmetlen az oszlop diagramokat egymás mellé pakolni. A diagram egyetlen dologot mér: mennyire írták meg jól az adott tesztet.

    Ha elég sokszor leírom remélem valaki meghallja, megérti, megcsinálja.

    ..és igen, sajnos az ilyen tesztek miatt kényszerülök arra, hogy akkor amikor lehetőségem van rá, más munkáját végezzem és magam döntsem el, hogy egy adott platform megfelel-e az igényeimnek (feladataimnak) vagy sem.

    na mindegy, nem múlik rajta emberélet, szóval nem fontos.

    ge.

    ui.: tényleg csak nekem van ezzel problémám?
    ui2: és igen, a tesztet egyébként jó volt olvasni.

Új hozzászólás Aktív témák