Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz emvy #95 üzenetére

    Miért is linkeljem a Tesla-t? Mert elektromos? Az Apple, a Samsung és az MS kicsit szűkebb értelemben vett azonos piacon mozognak. Az Apple és a Samsung grafikonján látszik a mobilkütyük miatt megváltozott IT-világban való megjelenés és részvét. Az MS-én is látszik.
    Abszolút tőzsdei árfolyamot linkeltem. Amit te annak gondolsz, az a tőzsdei kapitalizáció, azaz a tőzsdén jegyzett részvények ára szorozva az árfolyammal.
    De az általad linkelt grafikonok is azt mutatják, hogy a mobilkütyük világára jó időben belépő cégek messze jobban teljesítenek, mint az MS. Az Apple <1,5x-es tőzsdei kapitalizációval 2x akkora nyereséget produkál, a Samsung meg alig fele tőzsdei kapitalizációval többet termel, mint az MS. Tehát a te általad nem csúsztató grafikonok sem mondanak ellent nekem. Vagy te másképp látod?

  • #40553216

    törölt tag

    válasz emvy #102 üzenetére

    Benéztem. Biztos figyelmes voltam. De nem nyereség, hanem árfolyamnyereség, ha már...
    Viszont nagyon jól mutatja, hogy melyik cég hogy reagált.

    "ellenben lentebb azt probaltad bizonygatni, hogy"
    Mintha a HP lépett volna ebbe az irányba legutóbb, korábban meg a mobilkütyü gyártók. Nyilván az újonnan eladott pc-k csökkenéséért csak és kizárólag a Win8-at felelőssé tevő írások túloznak, de hogy nemhogy nem csökkentette az esést, de még rá is segített, az is biztos.

    "Az egyik cég java részt op. rendszereket, üzleti szoftvereket / megoldásokat árul, a másik meg mobilokat, meg tv-ket..."
    Már amikor előbbi éppen nem akar -- ezek szerint -- belekontárkodni egy tőle teljesen idegen területre, bízva az egyik piacon meglévő kvázi monopóliumában. De emlékeim szerint mintha az MS is be akart volna szállni (többször is) a hw gyártásba. Ebből gyakorlatilag csak az XBox jött be, a többi bukta. A legújabb éppen a Surface. Ha az okostelefonban nem bukik, az csak annak lesz köszönhető, hogy Elop ellopta nekik a Nokiát.

    (#108) King Unique
    "de akkor meg annál kell maradni és nem az új rendszert erőltetni ezen csoportnak"
    Én erőltettem? :DDD

    "nem tudom mért hoztad fel,"

    Erre válaszként:
    "a piszlicsáré dolgokon nyavalygó, újításokat elfogadni képtelen (vsz hozzá nem értő) pórnép akaratának eleget tegyenek"
    Azért, mert nem akarnak elfogadni valamit, amit te igen, még nem kell őket nyavalygó, újításokat elfogadni képtelen pórnépezni.

    [ Szerkesztve ]

  • attila9988

    őstag

    válasz emvy #121 üzenetére

    Azt nem értitek meg, hogy ha már magyarázni kell a bizonyítványt, akkor az a termék nem jó....
    Gmail -t senkinek sem kellett magyarázni. Az emberek használják, szeretik, értik.
    win7 -et senkinek sem kellett magyarázni. Az emberek használják, szeretik, értik. Kényelmes, jól használható.
    A win8 -at nem szeretik, nem értik miért van két felület, telibe szarják a csempéket, amik állítólag a jövőt jelentik. Ebből pedig az következik hogy nem, nem ez lesz a jövő mert a népnek nem ez kell. És nem a microsoft fogja eldönteni mi kell a népnek, hanem a nép fogja eldönteni mit vesz meg a microsoft -tól. A windows 8 pedig nem az a kimondott sikertermék.
    Hallgatom eleget hogy "tegyél már rá valamit, de azt a nyolcat vagy mit azt ne".... :)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • King Unique

    titán

    válasz emvy #177 üzenetére

    Azért ne felejtsük el a fogyasztói társadalom egyik hathatósan alkalmazott trükkjét, miszerint, "az új termék mindig vonzóbb" Ez egy (ideiglenes) ok a váltásra és azért egy rétegnek bejött és megtartotta a W8-cat, az hogy a másik réteg xy fentebb kitárgyalt okok miatt nem, az egy dolog, de nagyon sokan ösztönösen kapnak az új dolgok felé.

    Pl. amikor sokan mostanában újabb laptopot vettek, előtelepített W8-cal volt a nagyja, de ott volt a W7, v ha nem is mindig, de a FreeDos + W7 opció biztosan. Ellenben "belehaltak" volna, ha nekik nem 8-cas van a gépükön, holott azért már megjelent addig egy adag cikk, leírás, tesztek, kialakultak személyes vélemények, kritikák. De a járt utat (XP,W7) elhagyva, előbbi információforrásokat figyelmen kívül helyezve, mégis ugrottak rá (divat, trend?). Utána meg rohangált vissza az üzletekbe az a bizonyos másik réteg, h inkább W7-tet tegyenek a gépére... :DDD
    lehet Marika is ment volna divatból, majd vissza.... :D

    [ Szerkesztve ]

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz emvy #171 üzenetére

    Én általában respektállak, de ennél sommásabb véleményt nemigen tudtál volna kipréselni Magadból. Nagyon sok indoka lehet annak, hogy valaki Linuxot használ: nem akarja kidobni a régebbi gépét, amit már a WinXP utáni Windows-ok megennének reggelire; nem akar fizetni az OS-ért; alapvetően biztonságosabb Linuxot használni; unoka ledobja nagyinak, mert nem akarja fél évenként újratelepíteni a rendszert; szervert akarsz üzemeltetni; szoftvertelepítés alapvetően egyszerűbb és biztonságosabb, mint Windows-on; és még kb. milliónyi egyéb oka lehet annak, miért használ valaki Linuxot. A shell scripting igen hasznos és hatékony, ha értesz hozzá, de önmagában nem oka annak, hogy valaki Linuxot használjon (ha fontos a bash jelenléte, akkor Cygwin Windows-on).

    #174 King Unique: az, hogy valamit célszerűbb, hatékonyabb terminálból megcsinálni, nem jelenti azt, hogy csak onnan lehet - nyugdíjasok is használnak Ubuntut, köszönik, jól megvannak vele. A Linux részesedését meg illik a helyén kezelni: desktopon 1-2%, mindenhol máshol markánsan jelen van. Televíziók, telefonok, tabletek, routerek, szerverek, szuperszámítógépek - mindenhol sokkal magasabb a részesedése.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • #40553216

    törölt tag

    válasz emvy #180 üzenetére

    "akkor tud egy rendszer elterjedni, ha megold egy problemat"
    Hát, nem. A kapitalizmust alapvető működtető folyamat a bővített újratermelés. Ehhez tartozik a még nem létező igények felkeltése, majd kielégítése, vagy a te szóhasználatoddal: álproblémák generálása után álmegoldásokat adnak ezen álproblémákra. Ahogy a túlfűszerezett chips-ek sem az éhség kielégítésére lettek kitalálva.
    Az MS-DOS először egy exkluzív szerződés miatt (is) terjedt, Windowszá válásával egy nagy lépést tett a hómjúzer világ (és a vendor lock-in szinte genetikai mélységű beágyazottság) irányába, de nem azért, mert bármilyen problémát megoldott volna. A játék, a multimédia tartalmak fogyasztása és a net mint fő élettér a kezdetekkor fel sem merült, sőt, a Win3nál került elő egyáltalán, 1990-ben. A beetetéshez szolgáló nyáj olyan dolgokra használja tehát, amely feladatok majd' tíz évig nem is voltak céljai az MS-nek, és amely feladatok elvégzésére gyakorlatilag semmilyen téren nem a legtökéletesebb, legjobb. Egyetlen előnye, hogy egyben egy dobozban adja ezeket. Egyetlen dolgot old meg majdnem tökéletesen: az átlagemberek életé egy területén átlagos lustaságának és igénytelenségének (szellemi chips-fogyasztás) kielégítésére ad egy ehhez a szinthez passzoló eszközt.

    Az iPod/iPhone/iPad ugyanez. Csak hogy ne tűnjön MS ellenességnek.

    [ Szerkesztve ]

  • attila9988

    őstag

    válasz emvy #171 üzenetére

    Ja, csak ha nem hasznalod a terminalt, akkor kb. semmi nem indokolja, hogy Linuxot hasznalj.

    Nekem a terminál, vagyis a shell script -ek használatának lehetősége csupán csak egy a számtalan indok közül, ami miatt ezt a rendszert használom szívesebben.
    Egyébként megfordíthatjuk a kérdést.... nekem a starcraft 2 az egyetlen indokom a windows használata mellett.... :DD Ezért van egy hely, és egy gép, amin ez van, a többin meg van normálisabb operációs rendszer....

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák