Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz WinPho #35 üzenetére

    Az - huszadszor is leírva - hogy a metro egyszerűen nem való sem desktop -ra, sem laptop -ra. Nem kényelmes, nem intuitív, kényelmetlen használni, lassítja a munkát. Ami ennél is rosszabb hogy skizofrén felhasználói felületet eredményez, ahol ide oda ugrálsz egy talbletes szutyok, és a normális - ám mára elég ronda - asztal között.
    Hibás a koncepció, és felesleges is volt, mert a tablet forradalom nem jött be. A tabok beállnak a sorba oda, ahova valók. Egy újabb szórakoztatóelektronikai cikk lett, de annál semmi több. Nem vált le, és nem vált ki semmit.
    Egy csomó idióta még virtuális billentyűt is akar az asztali gép elé, csak azt nem tudom hogy minek. Ha már fejlesztünk, legalább hasznos legyen. Abban mi a hasznos ha képernyőn gépelhetem be ezt a hsz -t? Semmi. Főleg annak aki tud rendesen gépelni, mert itt bizony nem árt ha érzed is a gombokat. Akkor ezt is imitáljuk? És akkor mi lesz? Feltaláltuk újra azt ami eddig is volt csak most már drágább és több hibalehetőség van benne? Felesleges.....

    A metro meg menjen a francba oda, ahova való. Telefonra, meg tabletre. Az asztali operációs rendszer nem erre való.

    A vicc amúgy az egészben az, hogy ezzel az erőszakos terjesztéssel az ms olyan ellenreklámot csinált a metro -nak, hogy elég kevesen akarnak majd rá fejleszteni. Rossz hírű termékre nem szívesen fejleszt senki. Normálisabban csinálva akár még sikeres is lehetett volna....

    Ezt a bénáskodást mutatja az is, hogy már egy egy kattintásos beállítás is hír lett, mert annyira nem lehet testre szabni azt a szart.....

    Aki meg azzal jön hogy ez a fejlődés, az nagyon nagyot téved. Nem az a fejlődés hogy feltételek nélkül benyelünk mindent amit egy nagy software vállalat marketingesei kitalálnak.

    Egyébként most hol vannak azok akik szoktak hisztizni hogy az ms os -eket azért nem lehet leváltani mert mancika nem tudja kezelni az újat? Mancika szívrohamot kap a metro -tól, mert még engem is felidegesít, pedig használok pár UI -t elég gyakran, de a metro messze az egyik legszarabb a unity -vel szoros versenyben.....

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz emvy #121 üzenetére

    Azt nem értitek meg, hogy ha már magyarázni kell a bizonyítványt, akkor az a termék nem jó....
    Gmail -t senkinek sem kellett magyarázni. Az emberek használják, szeretik, értik.
    win7 -et senkinek sem kellett magyarázni. Az emberek használják, szeretik, értik. Kényelmes, jól használható.
    A win8 -at nem szeretik, nem értik miért van két felület, telibe szarják a csempéket, amik állítólag a jövőt jelentik. Ebből pedig az következik hogy nem, nem ez lesz a jövő mert a népnek nem ez kell. És nem a microsoft fogja eldönteni mi kell a népnek, hanem a nép fogja eldönteni mit vesz meg a microsoft -tól. A windows 8 pedig nem az a kimondott sikertermék.
    Hallgatom eleget hogy "tegyél már rá valamit, de azt a nyolcat vagy mit azt ne".... :)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz BonFire #148 üzenetére

    A google+ az nekem sem a szívem csücske ne aggódj.... kifejezetten utálom ahogy ugyanazzal az erőszakoskodással akarja az emberek torkán lenyomni a kugli azt a szart, mint az ms a metro -t. Én nem cégek ellen beszélek, hanem termékek, vagy üzletpolitika ellen. Ez teljesen független attól, hogy épp melyik akar megszívatni valamivel.
    Olyan termék természetesen nincsen ami mindenkinek jó, de ha egy meglévő felhasználói bázis igen tekintélyes része tiltakozik valamilyen módosítás ellen, akkor ott megfontolandó hogy talán nem a felhasználókkal van a baj, hanem a koncepcióval.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #40553216 #150 üzenetére

    Amúgy én is levelező klienst használok, mert az számomra a legkényelmesebb, főleg hogy rengeteg email címem van. Így szépen rendezgethetem őket. A gmail -t csak példának hoztam fel, mint olyan terméket, aminél nem kell megmagyarázni hogy miért jó, és nem kell beledumálni az emberekbe, mert maguktól kezdték el használni.

    Ha elém rakják a sóskát, én akkor is utálni fogom ha te egész nap mondogatod hogy mennyire finom.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    Amikor felhoztam a gmail -t, akkor nem akartam ennyire mélyen belemenni a témába, én csak egy példát akartam írni arra, hogy ha egy terméknek vannak bizonyos jó tulajdonságai, amik nem mellesleg könnyen megszokhatóak, tanulhatóak, esetleg még csak nem is igényelnek külön betanulási szakaszt, vagy nem túl hosszút, akkor az helyes út.
    Ha meg van egy termék aminek a készítői, és a szűk rajongótábor folyamatosan a hasznosságát bizonygatja, ám ezzel nem érnek el eredményt a nagy többség körében, akkor ott a termékben kell keresni a hibát, és nem azokban, akik ilyen vagy olyan okokból nem akarják használni azt. Egy microsoft méretű cég egyszerűen nem engedheti meg magának hogy az egyik legnagyobb piacát ennyire megbolygassa kétes kimenetelű próbálkozásokkal... Az úthenger stílus nem megy ma már úgy, mint a 90 -es évek közepén. És lehet hogy ez még ma nem látszik, de ennek a buktának lehetnek hosszú távon is negatív hatásai a cégre. Hogy egy hasonlattal is éljek... olyan ez mint a betegségek szövődményei, amik nem azonnal jelentkeznek, csak jóval a betegség lefolyása után.
    Most pl ha a microsoft előáll egy újabb forradalommal, és mondjuk részben vagy egészben kukázná a jelenlegi koncepciót - mint tette azt az ezüstfénnyel - akkor vajon mit reagálnának erre a fejlesztők? És egyébként is.... kit is érdekel jelenleg a microsoft appstore -ja a rossz hírű metroval egyetemben?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz emvy #171 üzenetére

    Ja, csak ha nem hasznalod a terminalt, akkor kb. semmi nem indokolja, hogy Linuxot hasznalj.

    Nekem a terminál, vagyis a shell script -ek használatának lehetősége csupán csak egy a számtalan indok közül, ami miatt ezt a rendszert használom szívesebben.
    Egyébként megfordíthatjuk a kérdést.... nekem a starcraft 2 az egyetlen indokom a windows használata mellett.... :DD Ezért van egy hely, és egy gép, amin ez van, a többin meg van normálisabb operációs rendszer....

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák