Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz NGA #20 üzenetére

    Őőőő, nem találod ironikusnak, hogy az egér+billentyűzet kombó vesztét harsogva a piacra belépő eszközön még az egérhasználat előtti ősidőkből itt maradt billentyűkombinációval kell felületet váltani?

    (#29) kispx
    Egészen pontosan a nagy számok az MS statisztikáiban a mínuszok.

    (#37) prolad
    Az azért megvan, hogy a legtöbb ember a bekapcsoló gombnál mélyebbre soha nem nyúlkál a rendszerbe?

    (#45) EclipseGT
    Esztétikusabb: ez ugye erősen szubjektív. Főleg akkor, ha a telepített programok nagy része csak asztali verzióban készül, és emiatt az ikonjai is a hagyományos formavilágot követik. Na ez a két formavilág együtt meg aztán az esztétika csúcsa. Lukács György mind a 20 ujját megnyalná, meg még a te ujjaidat is.
    Arról már nem is szólva, hogy megfelelő mennyiségű program esetén (vagy nem fullhd, esetleg 4k felbontással) ki sem férsz az alapértelmezett startscreen-en, görgetned kell, hogy megtaláld az adott csoportot, és azon belül a kívánt programot.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz NGA #71 üzenetére

    Nyilván nem okoz. De egy végtelenül béna példát hoztál fel mint érvet a metro könnyed használata mellett.

    "Pont mint a start menüben."
    Majdnem. Csak "kicsit" más.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz <Lacy85> #75 üzenetére

    "hanem előtted van az egész."
    Kivétel ez alól, ha görgetned kell. Azaz majdnem minden eset.

    De ne kelljen már nekem megmagyarázni, miért is vagytok fáziskésésben, mikor már a tetű lassan reagáló MS-dinoszaurusz is visszalép!

    "Azon kívül, hogy negyed annyi idő megtalálni metro-n..."
    Hát persze...

  • #40553216

    törölt tag

    válasz <Lacy85> #79 üzenetére

    1. metro dizájn vs korábbi ikonok;
    2. merto dizájnt vagy követik a külső fejlesztők vagy nem, ha nem, akkor izgő-mozgó csempék és színes-szagos régifajta ikonok katyvasza, ráadásul kisebb méretben az izgő-mozgók kevésbé informatívak, ráadásul a neveik sincsenek mindig ott, tehát csak az ikon alapján kell(ene) megtalálni;
    3. csoportosítható, miért nem automatikusan csoportosul, ahogy a Gnome, a KDE és a többi már lassan 15+ éve tudja ezt? Csoportok, azon belül programok ABC-sorrendben.
    4. vizuális gyilkosság a "csak" 60 egydizájnú, retardált színvilágú csempe, ráadásul az akár évtizede használt programok ikonjának lecserélése nem a könnyebb megtalálást segíti. Ez a dizájn az ötletadó helyen (tömegközlekedés) lehet, jól működik, de ott nincsenek több tucatjával az emberek pofájába nyomva.
    "Kárcóra" vs mutatós óra használatakor felismerés, azonosítás utóbbinál könnyebb, gyorsabb, bármilyen színű, méretű, formájú számlap esetében.

    (#84) King Unique
    Azzal azért tisztában vagy, hogy
    1. ha az emberek nem buzulnak annyit a gépük beállításával, mint te, attól még végezhetnek értékes munkát, sőt, talán éppen annak ellenére;
    2. egy törpe kisebbség képviselője vagy? Az MS döntéseit pedig a bevételi számok nagyban befolyásolják.

    (#86) WinPho
    "Szerintem igenis ezerrel, radikálisabban nyomja le a torkukon ezeket a csempéket."
    Mondjuk képzeld el, hogy a te bevételeid múlnak azon, veszik-e az emberek a kis szutykokat vagy sem? Egy egész iparág mondott majdnem teljes nemet a metro-ra. Te mit erőlködsz még?
    Kis összehasonlítás a konkurenciával:
    MS vs Apple vs Samsung

    "pl.: nagyobb kedvezmények (ennél többet hogy lehet adni?)"
    Hol is vannak kedvezmények? Egy évvel le vagy maradva. A kedvezményes vásárlási lehetőség egy éve véget ért. Amúgy ennek az addig sosem volt kedvezménynek (sosem volt alacsony ár sosem volt hosszú ideig) is csak az volt az eredménye, hogy még az amúgy azóta az MS által is bukásnak ítélt Vista piaci részesedését sem közelítette meg.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz emvy #95 üzenetére

    Miért is linkeljem a Tesla-t? Mert elektromos? Az Apple, a Samsung és az MS kicsit szűkebb értelemben vett azonos piacon mozognak. Az Apple és a Samsung grafikonján látszik a mobilkütyük miatt megváltozott IT-világban való megjelenés és részvét. Az MS-én is látszik.
    Abszolút tőzsdei árfolyamot linkeltem. Amit te annak gondolsz, az a tőzsdei kapitalizáció, azaz a tőzsdén jegyzett részvények ára szorozva az árfolyammal.
    De az általad linkelt grafikonok is azt mutatják, hogy a mobilkütyük világára jó időben belépő cégek messze jobban teljesítenek, mint az MS. Az Apple <1,5x-es tőzsdei kapitalizációval 2x akkora nyereséget produkál, a Samsung meg alig fele tőzsdei kapitalizációval többet termel, mint az MS. Tehát a te általad nem csúsztató grafikonok sem mondanak ellent nekem. Vagy te másképp látod?

  • #40553216

    törölt tag

    válasz emvy #102 üzenetére

    Benéztem. Biztos figyelmes voltam. De nem nyereség, hanem árfolyamnyereség, ha már...
    Viszont nagyon jól mutatja, hogy melyik cég hogy reagált.

    "ellenben lentebb azt probaltad bizonygatni, hogy"
    Mintha a HP lépett volna ebbe az irányba legutóbb, korábban meg a mobilkütyü gyártók. Nyilván az újonnan eladott pc-k csökkenéséért csak és kizárólag a Win8-at felelőssé tevő írások túloznak, de hogy nemhogy nem csökkentette az esést, de még rá is segített, az is biztos.

    "Az egyik cég java részt op. rendszereket, üzleti szoftvereket / megoldásokat árul, a másik meg mobilokat, meg tv-ket..."
    Már amikor előbbi éppen nem akar -- ezek szerint -- belekontárkodni egy tőle teljesen idegen területre, bízva az egyik piacon meglévő kvázi monopóliumában. De emlékeim szerint mintha az MS is be akart volna szállni (többször is) a hw gyártásba. Ebből gyakorlatilag csak az XBox jött be, a többi bukta. A legújabb éppen a Surface. Ha az okostelefonban nem bukik, az csak annak lesz köszönhető, hogy Elop ellopta nekik a Nokiát.

    (#108) King Unique
    "de akkor meg annál kell maradni és nem az új rendszert erőltetni ezen csoportnak"
    Én erőltettem? :DDD

    "nem tudom mért hoztad fel,"

    Erre válaszként:
    "a piszlicsáré dolgokon nyavalygó, újításokat elfogadni képtelen (vsz hozzá nem értő) pórnép akaratának eleget tegyenek"
    Azért, mert nem akarnak elfogadni valamit, amit te igen, még nem kell őket nyavalygó, újításokat elfogadni képtelen pórnépezni.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #108 üzenetére

    "a fenti jelzőket, stílust, meg otthon..."
    ???

    "csak akkor az elején kellett volna meghúzni a vonalat és többféle verziót kiadni, akár külön célcsoportoknak, nem utólag össze-vissza faragni..."
    Na, ebben egyetértünk. És még nagyon sokan értenek egyet veled az elégedetlenkedők közül, mert rengetegen írtuk, mondtuk ezt már az első nyilvános tesztverzió óta, azaz lassan két éve.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz NGA #111 üzenetére

    Ezek mondjuk perifériák, mondjuk kimutathatatlan nyereséget produkálva. Nekem nyilván elég lenne, na de azért ez az MS.

    "gyakorlatilag hiánycikk"
    Hahaha! A Samsung 14,5, az Apple 26 milliót adott el. Hiánycikk?
    De összehasonlításképp:

    2012 q4
    Apple 22,9 millió
    Samsung 7,9 millió
    MS 1 millió

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #113 üzenetére

    Gondoltam, hogy a buzulás. Természetesen csak a gépre vonatkozik, és természetesen rám is. ;)

    Az egyszerű emberek közül sokan meg sem találják a desktopot. :DDD Mert fogalma nincs, hol keresse. Ez azért elég csehszlovák.

    "mikor 5-10 perc alatt bőven le lehet"
    Nagyon nem vagy tisztában azzal, hogy egy átlagember hogy használja a gépet. Neki ez olyan, mint a tv vagy a dvd-lejátszó. Megveszi, hazaviszi, bekapcsolja, beteszi a lemezt, elindítja, megy, megállítja, megáll. Ha a dvd-menüjében kellene kutakodnia, hogy megtalálja az évek óta megszokott használati módot, akkor visszavinné, és venne egy másikat.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz NGA #111 üzenetére

    Ja, bocs, az MS produkálta a legnagyobb relatív emelkedést. 30-70%-kal többet adott el, mint egy évvel azelőtt. :DDD Mert a 2012-es 1 millió is inkább csak 900000 volt.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz NGA #117 üzenetére

    Mostanában ne válts munkát, főleg MS tabletpiaci elemzőnek ne nagyon menj, mert nehéz lesz így bemagyarázni a munkaadóidnak. Éppen Ballmer is repült, emlékszel.

    De ezek az érvek megfordíthatók: azért gyártat keveset, mert nem veszik. Ahogy Ballmer siránkozott is, hogy sok maradt a nyakukon.

    "Azért az ebből származó majdnem 1 milliárd dollárt nem nevezném aprópénznek."
    Én sem az emiatt leírt majd' ugyanekkora veszteséget. Az 1 milliárd különben is bevétel, nem nyereség.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz NGA #119 üzenetére

    Mint a példa mutatja, nem az ár a meghatározó szempont, mivel az összes többi gyártó megjelenése ellenére az iPad dominálja a piacot.
    Tudod, az elég béna érvnek hangzik, hogy az egyébként évi 200 milliós piacon az MS elad 4-5 millió Surfacet/Surface2-t, az előbbiben bukott 1 milliárd dollárt, az utóbbinál meg azt mondja,hogy óriási a kereslet, mindenhol várólisták vannak. Két baj van ezzel: ezt az marketing"bombát" robbantották a Surface-nél is egy évvel korábban, a másik meg, hogy neked ezek szerint véletlenül sem elképzelhető, hogy azért van -- ha van egyáltalán -- "hiány", mert a Surface bukása miatt eleve sokkal kevesebb Surface 2-t gyártottak?

    (#121) emvy
    Vicces, hogy neked az agyatlan, kritikátlan MS-seggnyalás nem szétbarmolás kategória. Bármilyen racionális, tapasztalati érvet hoz fel valaki az MS rendszerével szemben, egyből tromfoljátok. Mintha egy ilyen fórumnak egyedüli feladata lenne a beetetés. Holott már az MS is visszakozik. És messze nem érv, hogy azért mert az embereket lebeszélik a Win8-tól. Az emberek 90%-a közelébe sem jut semmilyen IT-vel kapcsolatos médiumnak. Ők elmennek a boltba vagy a netes boltot nézik meg, meglátják, és azt mondják: "Köszönöm, nem. Van más?"

  • #40553216

    törölt tag

    válasz BonFire #148 üzenetére

    Email klienst használok. Nincs G+, nincsenek reklámok, ugyan azt a felületet látom és használom, mint bármelyik másik bekötött email-fiókkal. Ráadásul IMAP miatt a már olvasott, de esetleg újra kellő levelek elolvasásához még netre sem kell kapcsolódnom.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz BonFire #151 üzenetére

    De, kijelenthetem. Mert az email-jeim megjönnek, elmennek, alig van spam, a netes felületen is egyszerű volt beállítani a szükséges dolgokat. Mi kell még ennél több? Ez egy email-szolgáltatás.
    Tiszteletben tartom, ha valaki magának úgy gondolja, hogy megfelel. De ezt elvárom fordítva is. Azaz igazából nem várom el, mert ebből a szempontból nem érdekel mások véleménye.

    (#153) attila9988
    Egyetértek.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz emvy #180 üzenetére

    "akkor tud egy rendszer elterjedni, ha megold egy problemat"
    Hát, nem. A kapitalizmust alapvető működtető folyamat a bővített újratermelés. Ehhez tartozik a még nem létező igények felkeltése, majd kielégítése, vagy a te szóhasználatoddal: álproblémák generálása után álmegoldásokat adnak ezen álproblémákra. Ahogy a túlfűszerezett chips-ek sem az éhség kielégítésére lettek kitalálva.
    Az MS-DOS először egy exkluzív szerződés miatt (is) terjedt, Windowszá válásával egy nagy lépést tett a hómjúzer világ (és a vendor lock-in szinte genetikai mélységű beágyazottság) irányába, de nem azért, mert bármilyen problémát megoldott volna. A játék, a multimédia tartalmak fogyasztása és a net mint fő élettér a kezdetekkor fel sem merült, sőt, a Win3nál került elő egyáltalán, 1990-ben. A beetetéshez szolgáló nyáj olyan dolgokra használja tehát, amely feladatok majd' tíz évig nem is voltak céljai az MS-nek, és amely feladatok elvégzésére gyakorlatilag semmilyen téren nem a legtökéletesebb, legjobb. Egyetlen előnye, hogy egyben egy dobozban adja ezeket. Egyetlen dolgot old meg majdnem tökéletesen: az átlagemberek életé egy területén átlagos lustaságának és igénytelenségének (szellemi chips-fogyasztás) kielégítésére ad egy ehhez a szinthez passzoló eszközt.

    Az iPod/iPhone/iPad ugyanez. Csak hogy ne tűnjön MS ellenességnek.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz attila9988 #182 üzenetére

    Valóban elég vicces megközelítés. Spec nekem is csak azért van VBoxban, mert a szkennerem korábbi, mint a Linuxom, és a Canon b.szott drivert csinálni hozzá. Főnökömnek -- nem hogy r=1, de r=-1 userek :DDD -- is lassan 4 éve raktam fel, és nincs igényük a Windowsra, illetve semmi nehézséget nem okoz nekik az Ubuntu használata. És ezek után azért komoly érv, hogy minek is fizetne érte?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák