Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz sh4d0w #88 üzenetére

    Azért ilyen megállapításokhoz nem kell annyira képben lenni, akkora ész sem kell hozzá , h rájöjjön az ember, nyilván tisztában vagyok vele, h eladások zöme előtelepített gépekből, céges licenszekből származik, nem a sok mezei home user féle aktivátoros trükközésekből...csak ezt már nem akartam külön taglalni a topikban :)
    Másrészt W8-ban is ugyanúgy ott a desktop környezet, ez evidens, ki mondta, h céges progikat, v bármi mást kötelezően Modern UI-ra kell átszabni és használni :F Egyes driverek, adott hardverek nem megfelelő támogatása, főleg 8.1-nél, az valóban gond, de használni sem kötelező, az meg megint a másik dolog, mikor 2020-ig jó lesz a W7 is.

    (#93) tomtyi:

    1. nem vagyok infomókus, de nekem ennek ellenére sem kellett semmit se állítgatnom, átszabnom rajta külső progikkal, elég volt egy hosszú délután kiismerni. Azért egy W8 kezeléséhez nem kellenek nagy képességek, itt inkább a megszokotthoz való makacs ragaszkodásról van szó, de akkor meg annál kell maradni és nem az új rendszert erőltetni és erővel fikázni, talán saját maga szűk látótere miatt ezen csoportnak. Az, hogy munkája kinek mennyire értékes, ettől független, nem vontam kétségbe ezt soha, nem tud tudom mért hoztad fel, céges és egyéb hivatali környezetben meg nagyon ritka a W8.

    2. nem hinném, h olyan nagyon törpe, bár kétségkívül több az elégedetlenkedő, de itt PH-n, ismeretségi körben is vannak, sőt még középkorúak csoportjában is találkoztam sokakkal, akik nem nyavalyogtak az új rendszer miatt, ha utóbbiaknak ment, akkor nehogy már a 20-4x évesek nyafogjanak...vállalti réteg, fentebb kifejtve meg más tészta.
    MS-nek nyilván van felhasználók terén elég nagy tapasztalata, tisztában lehettek vele, h a sok radikális újítás nem mindenkinek fogja elnyerni a tetszését, csak akkor az elején kellett volna meghúzni a vonalat és többféle verziót kiadni, akár külön célcsoportoknak, nem utólag össze-vissza faragni...

    a fenti jelzőket, stílust, meg otthon... :U

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #110 üzenetére

    A pórnép lehet kicsit túlzó volt, az jogos valóban :B . mindenkinek szíve joga megítélni az igaz, de eldönteni is és mivel van más alternatíva (W7, linux, akár Mac), így nem kötelező használni. Az meg hogy "nekik" nehéz kiismerni, attól még nem a rendszert kell feltétlenül sárba taposni, mikor 5-10 perc alatt bőven le lehet rendezni az asztalra boot---modern UI kikerülése---aktív sarkok kikapcsolása---start menü pótló felrakása---aero glass stb. dolgokat, ha vkinek annyira fontos. A desktop rész meg szinte majdnem uaz, mint a 7-esnél.

    ???--->buzulás, igaz nem rám irányult, de az egész hsz megfogalmazás, szövegkörnyezet, ami nem tetszett, persze ez csak az én álláspontom, ezért fenti "p**népes példa alapján, nekem is lehet ilyen véleményem e téren. :)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #114 üzenetére

    Igen, valóban vannak sajna sokan így, csak én erre azt szoktam mondani, mindenkinek adott (volt) előtte a lehetőség a kérdezésre, tájékozódásra, akár neten (tesztek youtube videók, fórumok), akár ismerősök révén is, sőt a preview verziók által még a kipróbálásra is. Persze átlagember nem fog VHD boot-tal, virtual box-szal szórakozni, de környezetében csak akad vki, v ha nem,ott a youtube.
    TV-t se úgy vesz az okos és talán az átlagember se, h beállít a boltba, rámutat kapásból egy TV-re--->hazaviszi---> aztán , ha nem tudja beállítani, használni, végigszid mindent és mindenkit - csak a balga...Hanem előtte tájékozódik, megkérdezi eladót, akár megkéri mutassa meg neki, hogyan is kell használni, ajánlott lehet-e az adott termék az ő számára, ha a régiekhez szokott, akár a W8 esetében is.
    Nyilván senki sem úgy születik, h mindent tudjon elsőre, de ha vkiben még annyi sincs meg, h informálódjon és kérdezzen - amire talán az átlagember is képes - mielőtt megvesz vmit, az már tényleg magára vessen és ne a(z új) technológiát okolja feltétlenül... :U

  • King Unique

    titán

    válasz bzoley #134 üzenetére

    látod nekem még erre is van kapacitásom... :DDD
    amúgy az a lista, azért nem hülyeség, az ok, h kompatibilitás-driverek terén még van mit finomítani a 8-ason, v inkább a 8.1-en, de sokan a rendszer, metro felület kezelhetőségét fikázzák erőteljesen, ami szerintem kicsit túlzó és sok esetben az említett 3 pontra vezethető vissza...
    céges környezet, hivatali, kormányzati szerveknél való felhasználás meg megint más, ott sohase a legmodernebb dizájn volt az elsődleges, oda XP, W7, server verziók, linuxok valók, W8 ezen formája inkább home usereknek készült, de ezen szegmensnek megfelelő szerintem, de hallottam olyan cégről ahol a server 2012-t használják elégedetten, pedig az is csempés.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz BiP #163 üzenetére

    Szerintem Linux, Mac kezelése Windows után, na az a bonyolultabb, egy W7 után a W8 metrót alap=elégséges szinten használni nem hosszadalmas tanulás függvénye :N , hamar kiismerhető, megszokható (nagy ész sem kell hozzá), persze még mielőtt lehurrognátok már akinek...de akiknek ez akkora gondot okoz, ahogy fentebb kifejtettem, talán nem kéne használni, maradni inkább a réginél.
    Hatékonysággal vitatkoznék, mert szerintem pl.a start képernyőn megkeresni program, dokumentum ikonokat sokkal gyorsabb, mint klasszikus start menü listájában bogarászni, ugyanis többet mutat egy képet ábrázoló ikon, mint egy sima szöveges lista és 8.1-ben már nagyszerűen csoportosíthatóak manuálisan külön blokkokra az elemek (pl. office), parancsikon asztalra-tálcára rögzítés meg ugyanúgy adott.

    Képernyőn meg fel lehet osztani több részre, v még nem próbáltad? Két felület közti váltás alapban meg csak egy gombnyomás, kattintás.

    Klasszikus Shutdown gomb és egyebek hiánya azért nem égető dolog, mikor 8.1 start gombján közvetlenül elérhető a leállítás funkció :U , nem beszélve a pár kattintásra azonnal saját (kikapcsolás is) csempéket generáló ingyenes Oblityle program, v egy hagyományos start menüt visszavarázsoló ingyenes Classic shell-ről...persze megkaptam ezért is :D . tudom átlag user ezeket nem feltétlenül ismeri, de ha még megkérdezni másokat, rákeresni (google) sincs benne motiváció és úgy nyavalyog, akkor menjen... magára vessen. :)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz CPT.Pirk #165 üzenetére

    Láttam, használtam már KDE-s Linuxot, de azért mégse uaz az "érzés" használni, mint egy W7-tet :N , másfajta megközelítések, pl. telepítésnél terminál használata + parancsok ismerete, másfajta kiterjesztések, programok (igaz néha lehet futtani wineset is aWine-nal).
    Egy LibreOffice is hiába jó (+win kompatibilis) felhasználói élmény, tudás terén is, akkor is jobb egyszerűen egy MS Office-ban dolgozni és sokan választják utóbbit, akár virágbolti verzióban is, pedig előbbi full ingyenes...vsz ebből kiindulva sem fog mki XP után tömegesen Linuxra váltani, főleg nem az "átlag win felhasználó" :N , akinek meg W7 van, az marad annál, v megvár esetleg egy W9-cet, ha annyira nem tetszik neki a 8-cas.

    (#166) BonFire: akkor lehet, 8.0-ban nem is nézegettem annyira.
    Pont ezt mondtam én is, h tök barók a csempék, főleg ez egyedi gyártásúak, nem mint egy mezei start menü...
    Azt tudom, h nagy szaki vagy PS terén, tetszetősek, ügyesek a kreálmányaid. :C

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz sh4d0w #168 üzenetére

    Persze nem vagyok nagy Linux user, sem akkor fan, de van amihez terminal kell, v legalábbis onnan célszerűbb megoldani.
    Lehet ott is letöltött programokat futtathatóvá tenni, de az már kicsit más, mint a windows---letölt---katt-egyből telepít megoldása. Rendszer telepítése grafikus, ki mondta, h ahhoz terminal kéne, pontatlanul fogalmaztam....
    De összességében az a win user, akinek gondot okoz, h W8 alatt beállítson, megszokjon pár fentebb említett egyszerű dolgot, nem hiszem, h egy Linuxszal könnyeben boldogulna, részben ezért sem használják globálisan a 2.3 %-nál többen, holott nekem személy szerint tetszik azért pl. újabban a Mint.

    (#170) dabadab : csomagkezelőre gondolsz? Ja az az, de nem mindig azért.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz CPT.Pirk #175 üzenetére

    Hát nem, bár szerintem kissé banális okok miatt, de még mindig jobban, mint a Linux.
    Van akinek azon kívül lehet nem sok, de azért van néhány olyan fejlesztés, ami nem rossz, sőt, de igaz nem is akkora mérföldkő.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz emvy #177 üzenetére

    Azért ne felejtsük el a fogyasztói társadalom egyik hathatósan alkalmazott trükkjét, miszerint, "az új termék mindig vonzóbb" Ez egy (ideiglenes) ok a váltásra és azért egy rétegnek bejött és megtartotta a W8-cat, az hogy a másik réteg xy fentebb kitárgyalt okok miatt nem, az egy dolog, de nagyon sokan ösztönösen kapnak az új dolgok felé.

    Pl. amikor sokan mostanában újabb laptopot vettek, előtelepített W8-cal volt a nagyja, de ott volt a W7, v ha nem is mindig, de a FreeDos + W7 opció biztosan. Ellenben "belehaltak" volna, ha nekik nem 8-cas van a gépükön, holott azért már megjelent addig egy adag cikk, leírás, tesztek, kialakultak személyes vélemények, kritikák. De a járt utat (XP,W7) elhagyva, előbbi információforrásokat figyelmen kívül helyezve, mégis ugrottak rá (divat, trend?). Utána meg rohangált vissza az üzletekbe az a bizonyos másik réteg, h inkább W7-tet tegyenek a gépére... :DDD
    lehet Marika is ment volna divatból, majd vissza.... :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák