Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz attila9988 #161 üzenetére

    „ha egy terméknek vannak bizonyos jó tulajdonságai, amik nem mellesleg könnyen megszokhatóak, tanulhatóak, esetleg még csak nem is igényelnek külön betanulási szakaszt, vagy nem túl hosszút, akkor az helyes út.”

    Javíts ki, ha tévedek, de eddig sem az volt a kifogás a Metro ellen, hogy nehéz megtanulni, hanem

    • ronda;
    • logikátlan;
    • teljes képernyőt elfoglalja;
    • nem hatékony.

    Nem nagyon olvastam olyan véleményt, amely azt kifogásolta volna, hogy azért nem jó a Metró (vagy a Win8), mert például a jól megszokott dolgokat egytől egyig átnevezték benne, és például a lemezkép biztonsági mentését úgy elsuvasztották a legmélyebb pincébe, hogy ember legyen a talpán, aki megtalálja. Ezzel volt „szerencsém” többször is szívni. Kinek jut eszébe, hogy a „Fájlelőzmények” között keresse a funkciót? Vagy a rendszer-visszaállítást. Ez szerintem sokkal de sokkal lényegesebb, mint az, hogy vajon hová dugták a shutdown gombot, vagy hogy rá kell kattintani az Asztal csempéjére napjában egyszer.

    Amúgy az egységsugarú felhasználó egyébként sem foglalkozik ilyesmivel, hogy fájlelőzmények, meg biztonsági mentés. Eddig sem használta, ezután sem fogja. A metró népszerűségéhez meg az is hozzátartozik, hogy egyre-másra kerültek elő Metrót utánzó GUI-k linuxra meg egyéb operációs rendszerekre való skinek, amelyek a W8 Start Screenjét „majmolták”. Nagyon úgy fest a dolog, hogy egy csomó embernek tetszik ez a megoldás, kivéve a Windows felhasználóinak. Nekik nem kell.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz attila9988 #182 üzenetére

    Valóban elég vicces megközelítés. Spec nekem is csak azért van VBoxban, mert a szkennerem korábbi, mint a Linuxom, és a Canon b.szott drivert csinálni hozzá. Főnökömnek -- nem hogy r=1, de r=-1 userek :DDD -- is lassan 4 éve raktam fel, és nincs igényük a Windowsra, illetve semmi nehézséget nem okoz nekik az Ubuntu használata. És ezek után azért komoly érv, hogy minek is fizetne érte?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák