Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    válasz MaCS_70 #5 üzenetére

    Nem kellene tovább fizetni és szopatni magunkat az MSO-val. Megszűnnének a kompatibilitási problémák és végre értelmesen diffelhető és nyomonkövethető lenne a histrory. Nálunk is komoly problémá vannak a vegyesen használt win-linux miatt.

    Egy buktatója van hogy a sok szerencsétlen menedzser nem tud programozni és ők biztos nem mennének bele ilyesmibe

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • weiss

    addikt

    válasz MaCS_70 #7 üzenetére

    Olyankor lehet jó, mikor sablonból dolgozol.

    I did nothing, the pavement was his enemy!

  • buherton

    őstag

    válasz MaCS_70 #7 üzenetére

    Azt azért ne felejtsd el, hogy én a programozói munkakörből és környezetből beszélek. Nekem természetesen a verziókövetőrendszer vagyakár a forráskód bámulása.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz MaCS_70 #9 üzenetére

    A LaTeX-nek egy csomó előnye van az mso-val szemben. Például nagyságrendekkel jobban választ el. Például normálisan kezel ligatúrákat.

    A legfőbb előnye mégis az, hogy ascii textben tárolja a doksit, így sokkal könnyebben kereshető, mint a doc. Másik nagy előnye, hogy teljesen szét van választva a formátum és a tartalom, így Kovács "szőke vagyok" Gizike nem képes elbarmolni a levél kinézetét. Olyan cégeknél, ahol adnak az egységes megjelenésre, ez számít.

    A LaTeX szövegformázó nyelv, tehát önmagában nem használhatod. Viszont ha faragtál hozzá egy rendes webes frontendet, amiben fix mezőket kell kitölteni, akkor egyrészt megoldottad a dokumentumok archiválását, folyamatvezérlését, és a tisztességes formázást is.

    Fentiek miatt a LaTeX könnyebben automatizálható is, mint a doc. Nézz meg egy átlagos elektronikusan kiállított számlát, ocsmány mind, mert rendszerint valami pdf generátorral csinálják közvetlenül.

    Számomra teljesen érthetetlen az az informatikai ókor, amibe az mso kényszeríti a cégeket. Láttam már olyat, hogy a fentieket megoldották mso környezetben is, csak láttam a költségét is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz MaCS_70 #21 üzenetére

    LaTeX-et szöveg*SZERKESZTÉSI* feladatokra? nem szövegszerkesztő, hanem szövegformázó rendszer.

    "A bevezethetőség, elterjeszthetőség a gond egy tetszőleges új program esetén.": szerintem meg nem.

    továbbra is azt gondolom, hogy volna ráció abban, ha kihajítanák az mso-t és megfelelően körített LaTeX lenne helyette. de ezt gondoltam már majdnem 10 éve is: [link] és [link]. az mso már az akkori véleményem szerint is alkalmatlan gyakorlatilag mindenre a vírusok futtatásán kívül. ezt azóta csak terhelte a csempézéses mizéria meg a megfékezhetetlen adatlopási mánia.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • buherton

    őstag

    válasz MaCS_70 #21 üzenetére

    Bambano-nek kb 1000 hsz-e csak ezt taglalja, hogy miért is win + mso függőek a társadalmak.

    Találkoztál felvilágosult, a világra nyitott, értelemmel ellátott menedzserrel, aki valóban az? Egy-kettőt ha ismerek, többiek a régi autokrata iskolát képviselik.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz MaCS_70 #25 üzenetére

    "Az én igényeim arról szólnak, hogy egy menetben, kényelmesen, WYSIWYG el tudjak készíteni egy dokumentumot. És szerintem ez a tömegigény is.": elfogadom azt is, hogy a te igényed ez, meg azt is, hogy az átlag ms desktop usernek is ez az igénye.

    azt kellene megérteni, hogy ez egy TÉVEDÉS. ez egy abszolút rossz megvalósult gyakorlat, ahogy a wordben babrálhatod a dokumentumokat.

    "Nem tudom, hogy pontosan mi lenne a munkamenet a LaTeX használatával, de ha bonyolultabb, akkor köszönöm, nem kérek belőle. Miért csináljak valamit bonyolultan, ha egyszerűen is lehet?": ha a LaTeX-et úgy akarod használni, mint az mso-t, akkor sokkal bonyolultabb LaTeX-ben dolgozni. De ha levetkőznéd az mso-s beidegződéseket, és úgy akarnád használni a LaTeX-et, ahogy azt tervezték, akkor összességében sokkal egyszerűbbé válna az élet.

    "Nem tudom, hogyan képzeled el egy új program könnyű bevezetését, elterjesztését": én pl. úgy, hogy szóltak, hogy a régi cuccukkal állandóan baj van, mit lehet tenni. mondtam, hogy ha gondolod, felrakom a debiant. felraktam, azóta csendben dolgoznak. van olyan cég, ahol külsősként maszekolok, ahol kétféle dolgozó van: az egyik attól is hisztériás rohamot kap, ha egy ikon két pixellel jobbra van, mint tegnap. az ilyennel nem lehet mit kezdeni, pláne, ha azt hiszi, hogy hatalma is van. van olyan ismerős, akinél egy éve áll a polcon a vadi új dell gép w10-zel, új mso-val, de nem használja, mert mi van, ha nem megy a bank meg a könyvelés. Ugyanitt van olyan kolléga, aki el akarta végezni a munkáját és semmi más nem érdekelte, csak az, hogy az ehhez szükséges programok működjenek. ő kilencedik éve debianon dolgozik.

    tehát egy programot bevezetni nem bonyolult. az emberek alaptalan ellenállását levezetni bonyolult. persze ehhez az is kell, hogy normálisan megtervezett, megszervezett program, folyamatok, folyamatvezérlés legyen, amit lehet használni. amelyik rendszert 300 managga 5 évig tervezett verejtékes munkával, az biztosan sz.r lett, hogy ontopic is legyek :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz MaCS_70 #25 üzenetére

    "Nincs két éve például annak, hogy egy profi rendszergazda jól lecseszett azért, mert egy kis irodát az Outlook Expressről átbeszéltem a Thunderbirdre -- hiszen magára adó ember legalább PINE-on intézi a levelezést.": én is lecsesznélek, ha belekontárkodnál egy általam megtervezett és üzemeltetett rendszerbe. ha szerinted másik levelezőt kell használni, mint amit a rendszergazda felrakott, akkor attól kezdve adj te hozzá supportot.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dabadab

    titán

    válasz MaCS_70 #29 üzenetére

    "ez átlag MS desktop user igénye a WYSIWYG szövegszerkesztés"

    Amúgy a Latex-hel ezt teljesen normális meg lehetne csinálni, sőt, alapvetően normálisabban, mint a Worddel (létezik rendes WYSIWYG editor is LaTeX-hez).
    A Worddel az a gond, hogy koncepcionálisan el van rontva, nincs kettéválasztva a tartalom és a forma, az egyszeri user azt gondolja, hogy a szövegszerkesztés része az, hogy a címre rányom egy boldot meg hárommal nagyobb betűméretet, ami pont olyan kendácsolás, mint amikor space-ekkel tabulálnak.

    A LaTeX azzal, hogy ezt a két dolgot külön kezeli, egyébként sokkal jobban illene a nagycéges munkafolyamatokban, ahol amúgy is egy csomó pénzt költenek az egységes cégmegjelenésre és egyáltalán nem elvárás, hogy Mari néni találja ki, hogy Comic Sans legyen a céges levél betűtípusa.

    Egyébként ezt a LaTeX-féle filozófiát vitte pl. az Adobe Pagemaker is, ami teljesen használható volt, a Wordhöz képest meg pláne.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • buherton

    őstag

    válasz MaCS_70 #29 üzenetére

    Fejben váltani kell. A GUI idegesítő, továbbá gátol és lassít is. Nem csilli-villi design-os ellenben sokkal hatékonyabb és gyorsabb a szöveges felület. Ezt nem lehet megértetni olyannal, aki nem ismeri ezt az oldalt. Tudom, mert én is ilyen voltam, de az egyetem és a munkám rákényszerített. De ha az ember egyszer rákap az izére, akkor teljesen bedarálja és a windows-t úgy dobja a kukába, hogy az csak úgy füstöl. Nekem még a munkahelyen win7 van, mert azaz OS nagoyn bejött és a munka javát úgyis terminál szerveren csináljuk, de ha lesz váltás win10-re, akkor kérni fogom a Linuxos gépet.

    Én elég sok dokumentumot írok, és ha nem látom menet közben kialakulni az iratot a tervezett formában, hát, az nagyon zavar. Hogyan állsz egy doksi megírásához? Először kitalálod hogy néz ki, vagy menet közben próbálgatod? Az előbbi esetben megírod LaTeX-ben és csak finom hangolni kell.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • dabadab

    titán

    válasz MaCS_70 #33 üzenetére

    "Engem pont az zavar, hogy ketté van választva, ami ráadásul a kijelzőfelületet is foglalja."

    Izé, most miről beszélünk?... A LaTeX ugye egy formátum, mint a HTML meg a docx, az önmagában nem látszik a kijelzőn, csak az a program, amivel szerkeszted, abból meg többféle is létezik. Olyannal pont nem futottam össze, ami ketté lett volna választva :)

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz MaCS_70 #29 üzenetére

    "Én elég sok dokumentumot írok, és ha nem látom menet közben kialakulni az iratot a tervezett formában, hát, az nagyon zavar.": erről beszélek, ezért tévedés a word. látod a formátumot, zavar, vagyis foglalkoztál vele. pedig semmi dolgod nincs vele.

    én a magam részéről komoly öncsonkítást is elkövetnék, ha minden dokumentumot látnom kellene, amit előállítok. ennek legfőbb oka, hogy csak számlából többet gyártok, mint 90 ezer/év.

    a másik problémám, hogy valahogy mindig úgy alakulnak a doksik, hogy többszörösen egymásba ágyazott listákat kell csinálnom, és ez valahogy mindig összeomlik wordben is, meg libreoffice-ben is.

    "sosem találkoztam még vele.": mert a natív windows userek általában nem találkoznak tisztességes megoldásokkal :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #33 üzenetére

    "Azzal is a legteljesebb mértékben egyetértek, hogy baromi jó lenne, ha a kimeneti fájlból a nyers szöveg is kinyerhető lenne, mint ahogy a MS dominanciájából és ránk erőltetett, túlburjánzó megoldásaiból is nagyon elegem van, akár csak a zárt formátumaiból."
    Új MS formátumok óta (docx, xlsx, stb.) nem zárt a formátum, és a kimeneti fájlból a nyers szöveg is kinyerhető (pl. docx-et ha átnevezed .zip-re, akkor a word mappában document.xml-ben ott lesz a szöveg.

Új hozzászólás Aktív témák