Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz bambano #23 üzenetére

    Az én igényeim arról szólnak, hogy egy menetben, kényelmesen, WYSIWYG el tudjak készíteni egy dokumentumot. És szerintem ez a tömegigény is.

    A MS Word ezt lehetővé teszi, csak éppen valami elképesztően nyakatekert, nehézkes, átláthatatlan felülettel, hihetetlen méretű programmal. (Megjegyzem, a LibreOffice sem kicsi.)

    Nem tudom, hogy pontosan mi lenne a munkamenet a LaTeX használatával, de ha bonyolultabb, akkor köszönöm, nem kérek belőle. Miért csináljak valamit bonyolultan, ha egyszerűen is lehet?

    A SoftMaker Office-szal jól elvagyok, sőt, még az AbiWordöt sem tartanám rossznak, ha nem álltak volna le a fejlesztéssel. tudásra a legtöbbeknek pont megfelelne.

    Nem tudom, hogyan képzeled el egy új program könnyű bevezetését, elterjesztését, amikor az egységsugarú felhasználó számára egy új felület megtanulása, megbízható használatba vétele hetekig tart -- amit semmilyen szervezet nem tolerálhat, lépcsőzetes átállással az átmeneti időszakok pedig szintén elképesztő fennakadásokkal, hibák tömkelegével és hatalmas károkkal jár együtt.

    Tudom, hogy egy tudásszinten már maga a program elvének a szépsége is felhasználási érvként szolgál -- de nem a felhasználók 99%-ánál. Nincs két éve például annak, hogy egy profi rendszergazda jól lecseszett azért, mert egy kis irodát az Outlook Expressről átbeszéltem a Thunderbirdre -- hiszen magára adó ember legalább PINE-on intézi a levelezést. Értem én a PINE szépségét, használtam is egy ideig, de nem vágyom vissza rá, grafikus felületet akarok és plasztikus megjelenést.

    Ennél enyhébb, de hasonló a helyzet szerintm a LaTeXszel is. Nagyon korrekt, de a legtöbb felhasználónak egy rémálom a gányolt MSO-hoz képest.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák