Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz dabadab #30 üzenetére

    Engem pont az zavar, hogy ketté van választva, ami ráadásul a kijelzőfelületet is foglalja. Én egyetlen mezőt akarok látni, az pedig a készülő iratom, mégpedig formázottan. Nem állítom, hogy ez így jobb, de eléggé elterjedt igény, biztosan nem vagyok vele egyedül. :)
    Elfogadom, hogy a külön szövegírás, külön formázás is sokaknak kézre állhat, de ne akarjuk már ezt erőltetni!

    Azzal is a legteljesebb mértékben egyetértek, hogy baromi jó lenne, ha a kimeneti fájlból a nyers szöveg is kinyerhető lenne, mint ahogy a MS dominanciájából és ránk erőltetett, túlburjánzó megoldásaiból is nagyon elegem van, akár csak a zárt formátumaiból.

    De ismerve a realitásokat (konverziós gondok, hatalmas tömegű MS-fájl, általános informatikai analfabetizmus, cégek ellenérdekeltsége, stb.), nem igazán látom a gyors megoldás lehetőségét. A cégeknek nem igazán érdekük az átállás, mivel a MS egészen elfogadható fizetési konstrukciókat kínál, aminek fejében fennáll a folyamatosság -- márpedig céges szinten a váltás egy igazi rémálom.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák