Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz buherton #6 üzenetére

    Túlzás lenne azt mondani, hogy ismerem a LaTEXet, de amikor próbálgattam, szimplán egy rémálomnak tűnt a használata. Mindennapos szövegszerkesztési használatra tökéletesen alkalmatlannak.
    Persze nem tudom, hogy ez milyen verzió volt (idén tavasszal), de most gyorsan utánaolvasta, és rendszerint azt látom, hogy a használata jóval összetettebb, mint a WYSIWYG szövegszerkesztőké, leginkább nyomdai előkészítésre ajánlott.

    Szerintem még a 2007 utáni Word használata is túl összetett a legtöbb felhasználónak (céges szinten is), voltaképpen a régen elkaszált Works volt egy jó megoldás.

    A legfőbb munkaeszközöm a szövegszerkesztő, napi 10-12 órát töltök vele (Office 2000, Office 2016, SoftMaker Office), de ha a LaTEX friss verziója is az a rendszer, amiben a nyers szöveget szerkesztem és a formázást külön ablakban látom, akkor abból nagyon nem kérek. A képzetlenebb felhasználók számára pedig katasztrófa lenne.

    Én még anno karakteres környezetben kezdtem a szövegszerkesztést (WordPerfect 5.1), és mind munkavégzési, mind eredmény tekintetében megváltás volt utána a WinWord. Drasztikusan javította a hatékonyságot és az elkészült anyag minőségét.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák