Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D4rkAv3ng3r

    senior tag

    válasz csabyka666 #6 üzenetére

    Az, hogy pár idióta mit mond nem jelent semmit. Az átlag ember annyit ért a gépekhez, mint egy csirke. Be tudják kapcsolni és elindítani a kék e-betűt, azt ennyivel kifújt a nagy "szakértelem".
    Linux-szal kapcsolatban ha megkérdeznéd tőlem egy tucatot fel tudnék sorolni, hogy mit próbáltam ki, és még mit fogok későbbiekben. A közvéleményre nagy ívben kell tojni. A Vista is állítólag rossz lett, de ezt nekem senki sem mesélheti be mivel több, mint 2 éve használom, bár egy ideje már napi szinten. Az XP-nél meg már minden jobb, annyira elavult, nem beszélve a sok hibájáról amit SP-kkel sem tudtak kijavítani. Az agyonhypolt 7-nek is vannak hibái úgyhogy azt sem kell ajnározni, tökéletes OS nincsen, érzelmi kérdést csinálni belőle meg hülyeség. (Ezért totál idiotizmus ragaszkodni az elavult XP-hez.)

    #7 Kíváncsi lennék én is. ;] Ha annak a %-át adnák meg, hogy az adott fajta OS-en belül mennyi az eredeti akkor jönnének ki furcsa arányok. ;] Gyanítom, hogy Apple-re több eredeti OS van, Hackintosh kicsiny felhasználói köre nem átlag felhasználói, ahhoz túl sokat kell tökölni, hogy használható legyen. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • negyedes

    addikt

    válasz csabyka666 #10 üzenetére

    Van itt a forumon par emberke aki linuxon el teljesen. ;) De egy windowsos hirhez, hogy jon mar megint a linux? :U

    Ez varhato volt, hogy megelozi. RAM csere utan mar nekem se volt bajom a Vistaval, bar haver Aceren csinal erdekesegeket.

    Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

  • Sweet Lou 6

    addikt

    válasz csabyka666 #10 üzenetére

    ,,Majd ha csakis Linuxon él (azon netezik, játszik, dolgozik...vagy amit akar), akkor elfogadom a dolgot." - Én mondhatni Linuxon ,,élek", mégsem hypeolom, tehát ellenpélda vagyok. Win7-em is fenn van, de csak havonta 1x 2x indítom csakis játék miatt. Jó lett a Win7, de az én gépemet sajnos eléggé megfogja (kevés neki a proci).

    sweetlou6.wordpress.com

  • #40553216

    törölt tag

    válasz csabyka666 #6 üzenetére

    ne haragudj, nem szoktam ilyeneket írni, de igazad van: te "nyilván egy buta felhasználó vagy, akinek túl bonyolult a Linux, így Windows-t használ". de igazából nem is ezért vagy buta, vagyis nem is te vagy az, hanem a véleményed,ezek fényében: "nekem mondták már páran, hogy a Linux ilyen meg olyan jó", "Nekem nagyon nem szimpatikus". tehát pont semmit nem tudsz róla, de elítéled. na ez a butaság. de neked legyen mondva.
    és persze nem az ismerőseidet ítélted el.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz csabyka666 #10 üzenetére

    "miközben istenítik a Linuxot, "érdekes módon" ők sem azt használják, hanem Win-t. Max a merészebbek tesznek a gépre egy Linuxot, de mellette a Win ketyeg ugyanúgy."

    1: Aki játszik, annak így, vagy úgy kell lennie Windowsnak, akár virtualboxban, akár külön partíción.
    2: Aki munkájából kifolyólag kénytelen only-win szoftvert használni otthon is, annak szintén szükséges, hogy legyen fent Win valamilyen formában.

    WonderCSabo: "Az a lényeg, hogy melyiket tudja könnyebben, gyorsabban, és egyszerűbben használni."

    Nyilván azt, ami a munkahelyén/ szomszédnak is van, vagy amit iskolában is tanítottak neki. Ettől még nem lesz egyszerűbb, ahogy pálcikával enni sem az, de ha gyerekkorodtól azt tanulod, akkor a másik lesz a szokatlan.

    Ahogy megfigyeltem, rengeteg ember van, főleg a már játékból kinőtt 35-40+ korosztály, akiknek kb a 90%-ának bőven kielégítené az igényeit például egy Ubuntu.

    "És ha adhatok egy tippet, ne nézd le így az embereket. Biztos van olyan terület, ahol te is "csirke" vagy, és mások értenek hozzá nagyon jól."

    1: A számítástechnika akár tetszik, akár nem, már nem "csak egy szakma", hanem erősen egybeforrt az életünkkel, az élet minden területén találkozol vele.
    2: Én például nem nézek le senkit, de úgy vagyok vele, hogy nem kell ahhoz autószerelőnek lenni, hogy valaki visszategyen egy gyertyát, vagy kereket cseréljen, nem kell villanyszerelőnek lenni, hogy biztosítékot vagy égőt cseréljen és nem kell szakácsnak sem lenni, hogy összeüssön egy tojásrántottát, vagy egy egyszerűbb kaját a szakácskönyvből.

    Ugyanígy nem kell ahhoz informatikusnak sem lenni, hogy képes legyen egy GUI-n keresztüli OS telepítést, nem next-next-finish programtelepítést meg ilyesmit megcsinálni.

    A cikkhez: Jó látni, hogy lassan, de kezdenek az emberek áttérni. És ahogy a grafikonon is látható, a Vista alig veszített valamit, tehát a többség XP-ről tért át.

Új hozzászólás Aktív témák