Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz csabyka666 #10 üzenetére

    "miközben istenítik a Linuxot, "érdekes módon" ők sem azt használják, hanem Win-t. Max a merészebbek tesznek a gépre egy Linuxot, de mellette a Win ketyeg ugyanúgy."

    1: Aki játszik, annak így, vagy úgy kell lennie Windowsnak, akár virtualboxban, akár külön partíción.
    2: Aki munkájából kifolyólag kénytelen only-win szoftvert használni otthon is, annak szintén szükséges, hogy legyen fent Win valamilyen formában.

    WonderCSabo: "Az a lényeg, hogy melyiket tudja könnyebben, gyorsabban, és egyszerűbben használni."

    Nyilván azt, ami a munkahelyén/ szomszédnak is van, vagy amit iskolában is tanítottak neki. Ettől még nem lesz egyszerűbb, ahogy pálcikával enni sem az, de ha gyerekkorodtól azt tanulod, akkor a másik lesz a szokatlan.

    Ahogy megfigyeltem, rengeteg ember van, főleg a már játékból kinőtt 35-40+ korosztály, akiknek kb a 90%-ának bőven kielégítené az igényeit például egy Ubuntu.

    "És ha adhatok egy tippet, ne nézd le így az embereket. Biztos van olyan terület, ahol te is "csirke" vagy, és mások értenek hozzá nagyon jól."

    1: A számítástechnika akár tetszik, akár nem, már nem "csak egy szakma", hanem erősen egybeforrt az életünkkel, az élet minden területén találkozol vele.
    2: Én például nem nézek le senkit, de úgy vagyok vele, hogy nem kell ahhoz autószerelőnek lenni, hogy valaki visszategyen egy gyertyát, vagy kereket cseréljen, nem kell villanyszerelőnek lenni, hogy biztosítékot vagy égőt cseréljen és nem kell szakácsnak sem lenni, hogy összeüssön egy tojásrántottát, vagy egy egyszerűbb kaját a szakácskönyvből.

    Ugyanígy nem kell ahhoz informatikusnak sem lenni, hogy képes legyen egy GUI-n keresztüli OS telepítést, nem next-next-finish programtelepítést meg ilyesmit megcsinálni.

    A cikkhez: Jó látni, hogy lassan, de kezdenek az emberek áttérni. És ahogy a grafikonon is látható, a Vista alig veszített valamit, tehát a többség XP-ről tért át.

Új hozzászólás Aktív témák