Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LionW

    tag

    válasz Geller72 #18 üzenetére

    Nyilván nem ezzel van a probléma, hanem azzal hogy semmilyen minimális követelmény nincs a papír kiállításánál, csak nyomtatják az összes ilyen ECDL/OKJ akármicsoda képzéseket hogy meglegyen a fejkvóta és jöjjön az állami támogatás. Szerintem ez top 3-as probléma jelenleg az országban, így volt már 15 éve is, sajnos azóta sem látszik a pozitív változás legkisebb jele sem.

    Érdekes cikk a témában:
    http://web.archive.org/web/20171114092125/nol.hu/belfold/kar-volt-befektetnunk-1458883

    Az hogy a papírral rendelkező emberek jelentős része teljesen alkalmatlan a szakmára az az olyan embereket is hátrányosan érinti akik tisztességesen megtanulták a szakmát önerőből a lehúzás képzés mellett. Ez így ebben a formában az emberek átverése, és az adófizetők pénzének az elherdálása, semmi más.
    Érdekes hogy ez a cikk is pont a hegesztőket említi, ez a gyár azóta is ott áll üresen ha jól tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • sKie^

    tag

    válasz Geller72 #18 üzenetére

    Egyet tudok veled érteni. Én sem vagyok a papírlobogtatás híve. Mellesleg azért vicces, hogy pl. olyan helyekre kérnek álláshirdetésben diplomát, amit bármelyik ember józanésszel és logikával elvégez. Munkahelyet szeretnék váltani és mostanában sok álláshirdetést nézek és elképesztő. Kb. ugyanaz az irreális elvárás, amit leírtál. Diploma a legelemibb irodai munkákhoz is. Minek?

    Amit én is imádok, az a nyelvvizsga. Meg kell szólalni angolul, de kb senki nem tud. Ott ülnek a nyelvvizsgájukkal, de egy telefont nem tudnak felvenni. Érdekes módon tőlem még egyetlen interjún sem kérdezték meg, hogy van-e nyelvvizsgám. Mert beszélek angolul és amikor arra kerül a sor, hogy beszéljünk, meg tudok szólalni. Ezért nem értem a diploma mindenhez elvet sem. Nyilván egy gépészmérnöknek, vagy orvosnak kell, hogy legyen minősítése, de egy irodai adminisztrátornak minek? És akkor csodálkoznak, hogy nem találnak embert a pozícióra.

    Sajnos az ECDL-lel is ez a helyzet. Egy jó alap (volna), de sajnos egy teljesen érték nélküli valami idehaza. Csak egy újabb sor a CV-ben.

    ''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

  • 8th

    addikt

    válasz Geller72 #18 üzenetére

    Nem tudom, mit vársz? Ja de, tudom. Legyek 18 éves, 20 év tapasztalattal, mindhárom anyagcsoportra legyen meg saját zsebből a minősítésem...

    Nem. De azért az joggal elvárható lenne, hogy ha valakinek van teszem azt PB helyzetre minősítése az tudjon már egyenletesen végig hegeszteni egy fél méteres anyagot anélkül, hogy átégeti. Mert erre a jelentkezők fele sem képes. Mindenki kapott próba darabot, hogy azon beállítsa a gépet a hegesztési feladathoz. De hiába. Volt aki 4.0 mm anyaghoz beállított 350A áramerősséget és hasonlók. Egy egyszerű műszaki rajz eléjük kerül és nem tudták értelmezni sem, hogy mit látnak. Holott konkrétan abból a könyvből van az ábra amiből tanultak a képzésük során és amit elvileg megtanultak. Elvileg. Csak a nagy részük leszarta az egészet és a telefont nyomkodta a tanfolyamon. Co2 hegesztő állásra jön az ember jelentkezni és olyan alap dolgokkal nincs tisztában, hogy mi a különbség mig és mag hegesztés között? Ne vicceljünk már. Szörnyű állapotok uralkodnak az okj-s képzésekben. Tisztelet a kivételnek a képzést lebonyolító cégek nagy része csak a pénze hajt. Az öt hónapos képzésre felveszik a bő félmillió/fő támogatást a tanulók után miközben azoknak nincs se elég anyag, se gáz, szemétre való véres torkú gépeken tanulnak. Nincs elég szakképzett oktató sem így konkrét példát tudok mondani amikor egy sima okj tanfolyamot végzett hegesztő oktatta a többit úgy, hogy neki sincs sok köze a hegesztéshez... vak vezet világtalant. Minősítő vizsga is teljesen komolytalan. Ha röntgen alá kéne hegeszteni a tanulók 99%-a azonnal megbukna. Ehelyett szemrevételezéssel és töréses vizsgálattal megállapítja a tanfolyamot szervező cég által fizetett vizsgabiztos, hogy a munkadarab megfelelő. Vicc az egész. Aki tök hülye az is átmegy mert ha sikertelen a képzése az a képzést szervező cégnek anyagi kiesés. És ez itt a legnagyobb baj. Futószalagon képezzük a munkaügyi központból kiküldött fél-analfabéta hegesztőket akik nagy része a tanfolyamot követően (szerencsére) soha többé nem fog pisztolyt a kezében.

    mod: Nem álszentkedem pontosan emlékszem milyen volt pályakezdőként állásinterjúkra járni és próbamunkára járni (most is annak tartom magam, a lejárt minősítésem sem újítottam meg mert nem érzem magam alkalmasnak rá) és gyomorgörccsel ébredni reggel, hogy most mit fogok elcseszni amikor teljesíteni kell. Olyan vizsgadrukk volt bennem, hogy a fosás rendesen rámjött az idegességtől. :D
    A mai kölkök nem ilyenek ők lazára veszik. Tele van beszélve a fejük, hogy hiány szakma meg micsoda pénzeket lehet keresni ebben a szakmában. Úgy vannak vele zsebükben a papír és övék a világ majd dőlni fog a vastag lóvé. Aztán menetrend szerint jön a koppanás. Bevont elektródás hegesztésről, lánghegesztésről, lángvágásról fogalmuk sincs de arcuk az van. Mert ők hegesztők.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák