Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz LionW #20 üzenetére

    Egyetértek veled. Létezik ugyan szakembergárda, aki ért is ahhoz, amit csinál, de a legnagyobb számban ezek külföldön dolgoznak. Ez nem csak a hegesztés terén vagy így, de felsőbb szinteken is. A másik vége meg az a dolognak, hogy például tavaly lehetett jelentkezni egy adott szakmára OKJ-s képzés keretein belül, ami most márciusban indult volna, de még április elején is csak két jelentkező volt. Lassan oda lyukadunk ki, hogy már a munkaügyi központokat is össze kell vonni, mert alig lézeng ügyfél. (Tök komoly, saját szememmel láttam). :D. A volt cégem is épített magának egy hegesztőbázist, ahol tanítják a frissen végzett, de hegeszteni nem nagyon tudó szakembereket, cserébe talán belátható időn belül lesz melósuk is, aki terepen is megállja a helyét. De erre a szintre sem nagyon sok cég jut el, mert nem is akar erre költeni, csak várja, hogy találjon egy 18 évest a fent említett 20 év gyakorlattal. Nincs ilyen. De fejleszteni, invesztálni az nem megy. Fikázni az igen. Hogy milyen hegesztő jött be próbamunkára. Érdekes módon egy sem mondja azt hogy - figyi gyere, megtanítalak hegeszteni, cserébe nálam maradsz x évet. Amikor egy spec minősítésre szerettem volna gyúrni, amit még nem ismertem, de a cégnek is jó lett volna, ha nem is akkor, és csak egy hetet kértem, hogy begyakoroljam, szerinted engedték? Dehogy - mondván, kiesek a termelésből. A magyar cégek 99%-a egy vicc. A legjobbak egyetlen jó tulajdonsága esetleg, hogy ők időben fizetnek és pontosan annyit, amennyi jár. Nem biztos, hogy egy kezemen meg tudnám számolni, hány ilyen van. Ott húznak le, ahol tudnak. Egy jó szakmunkásnak a next level mindenképpen az, hogy rázza le magáról a parazita magyar céget és menjen ki egyenesbe egy külföldi, helyi céghez. Nincs olyan, hogy ne lenne jobb. Mindegyik jobb. Azt bánom, hogy elpazaroltam annyi évet erre. De ez már a múlt. Mindenből lehet tanulni. A rosszból is. ;).

    PS: Az Europacraftot sem kell bemutatni. :D.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák