Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz 8th #17 üzenetére

    Egy ilyen OKJ-s hegesztő tanfolyam után dolgoztam hegesztőként majd 10 évet külföldön egy cégnél.. Nem tudom, mit vársz? Ja de, tudom. Legyek 18 éves, 20 év tapasztalattal, mindhárom anyagcsoportra legyen meg saját zsebből a minősítésem, lehetőleg kombinálva, lakjak együtt állatokkal nyolcadmagammal egy tehénistálló tetején, dolgozzak heti minimum 72 órát, de ez alap, ezután jönne még csak a túlóra, amit természetesen soha nem úgy számoltok el, miközben mikor "eladtok" minket, a cég megkapja utánunk...és elég sok cég fizetni sem szeret időben..

    Ez is egy sima tanfolyam, akár a szakmunkás. Én dolgoztam olyanokkal, akik ugyanezt tanulták évekig a suliban és ívet nem tudtak fogni miután végeztek és elmentek egy próbamunkára, csak szólt a fakopács a csövön. Minden az egyénen múlik. 4 szakmám van, most szeretnék egy ötödiket, mert az érdekel. Ebből pont azok miatt ábrándultam ki (és még hosszan sorolhatnám, hogy miért). Ha valaki akar, egy OKJ-s tanfolyamból is el tud indulni. Ahogy egy frissen végzett mérnökre sem bíznak egy gázturbinás komplett erőmű megépítését, úgy egy OKJ-s sem lesz azonnal mindenre használható. Egy hegesztőnek, ha van érzéke és akarja is, akkor is kell 4-5 év mire egy elég jó hegesztő lesz belőle. Abban igazad van, hogy sokan csak azért mennek el ilyen sulira, mert addig is kapják a zsét. De az egy rakás más területen is így van. Dolgoztam programozóként is és dolgoztam frissen végzett mérnökökkel, akik folyamatmérnökként voltak a cégnél és egy excel táblát nem tudtak megcsinálni, nem hogy egy grafikont.. Arról már nem is beszélve, hogy egyetemet végzett ember a derékszíjat x-el írta.. :D. Írni, olvasni nem tudnak és diplomát lobogtatnak...írhatnám én is. Mert igaz. Hogy a nyelvekről ne beszéljünk. Kiküldik a hegesztőmérnökünket és beszélni nem tud? Hogyan engedhetik ki a suliból, ha legalább egy nyelvet nem beszél??? Mégis kiengedik. A rutin, ami hiányzik. És te is elvárod azt, hogy rutin nélkül produktum legyen. Irreális.

    (Bírom, amikor így valaki sztorizgat, de elfelejti, hogy milyen volt, mikor Ő volt a pályakezdő...)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák