Új hozzászólás Aktív témák

  • sKie^

    tag

    válasz Geller72 #18 üzenetére

    Egyet tudok veled érteni. Én sem vagyok a papírlobogtatás híve. Mellesleg azért vicces, hogy pl. olyan helyekre kérnek álláshirdetésben diplomát, amit bármelyik ember józanésszel és logikával elvégez. Munkahelyet szeretnék váltani és mostanában sok álláshirdetést nézek és elképesztő. Kb. ugyanaz az irreális elvárás, amit leírtál. Diploma a legelemibb irodai munkákhoz is. Minek?

    Amit én is imádok, az a nyelvvizsga. Meg kell szólalni angolul, de kb senki nem tud. Ott ülnek a nyelvvizsgájukkal, de egy telefont nem tudnak felvenni. Érdekes módon tőlem még egyetlen interjún sem kérdezték meg, hogy van-e nyelvvizsgám. Mert beszélek angolul és amikor arra kerül a sor, hogy beszéljünk, meg tudok szólalni. Ezért nem értem a diploma mindenhez elvet sem. Nyilván egy gépészmérnöknek, vagy orvosnak kell, hogy legyen minősítése, de egy irodai adminisztrátornak minek? És akkor csodálkoznak, hogy nem találnak embert a pozícióra.

    Sajnos az ECDL-lel is ez a helyzet. Egy jó alap (volna), de sajnos egy teljesen érték nélküli valami idehaza. Csak egy újabb sor a CV-ben.

    ''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

Új hozzászólás Aktív témák