Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz 8th #34 üzenetére

    Ez a legrosszabb amit írsz. Tényleg ez van. Komolytalanok ezek az OKJ képzések. Soha nem felejtem el, hogy informatikusokat kellett tanítanom, 2008-ban szutykos semmirekellő P3-akon. Mert az iskola tulajdonosa ne akart semennyit költeni semmire, csak a pénzt beszedni.
    Kérdeztem, hogy legalább vegyenek már RJ45, RJ11 krimpelőfogót, meg 300 m kábelt, meg 1000 db dugót, meg legalább ledes szakadásmérőt, mert egy informatikusnak legalább a színkódokat, meg a kábelgyártást, és a tesztelést tudnia kellene, meg ha lehet legalább minden második tanulónal a 2008-ban megjelent vt-xes processzoros desktopot, hogy a virtualizációval is megismerkedjenek. Szerinted? "majd az élet megtanítja"

    Na az ilyeneket kergetném ki a Dunára kézzel dévért szedni, mert a lét fel tudta szedni, de cserébe semmit nem adott, és akkor csodálkozunk, hogy mennyire gyengék a fiatalok. Nem csoda, egyszerűen a magyar okj-s sulik vérében van a lopás lehúzás. Tisztelet a kivételnek.

    Soha nem felejtem el 1200 óra volt a szoftverüzemeltető, + 800 óra erre a rendszerinformatikus, a senkiházi okj suli leadta 4 - 500 óra alatt a szoftverüzemeltetőt, meg + 200 óra alatt a rendszerinformatikust a 2000 óra helyett, utána csodálkozunk, hogy a takarítónő is többet tud a patch kábelről, mint az "informatikus", mert legalább a porszívóval néha beleakad.

    Komolytalan az egész...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Depression

    veterán

    válasz 8th #34 üzenetére

    Én is kerestem hegesztőt kb. 1 éven át. De nem csak hírdetéssel, hanem konkrétan a hegesztő sulit is felkerestem, hogy a frissen végző diákot fel tudjam venni. Aki értelmes volt, és meg is tanulta, annak már iskola ideje alatt megvolt a helye külföldön. Esélyem sem volt.
    De a mai fiatalokat be is etetik, hogy hiány van, és milyen sokat lehet keresni, majd bejöttek alapvető intelligencia hiányával, de többet kértek volna, mint amit én kerestem üzemvezetőként.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Új hozzászólás Aktív témák