Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #50 üzenetére

    kialakuljon egy olyan rendszer, amiben barki tud finanszirozni heti tiz filmet, ot jatekot, feltucat albumot es harom professzionalis grafikus szerkeszto szoftvert

    Kérdés az, hogy ez kell-e? Úgy értem, tisztában vagyok vele, hogy vannak emberek, akik szerint igen, de nem feltétlenül látom be azt, hogy emiatt a - valljuk be - minimális és - üzletileg - elhanyagolható kisebbség miatt globális paradigmaváltás kell minden téren.

    viszont arra a kerdesre, hogy mibol eljenek azok, akik nevezett javakat eloallitjak, nem nagyon tudnak valaszolni.

    Ez nem is meglepő, hiszen a legtöbben sem releváns háttérinformációkkal, sem megfelelő tudással nem rendelkeznek ahhoz, hogy meghatározhassák egy szellemi termék valós értékét.

    Egyébként magától értetődően értem a (kvázi) költségmentes digitális reprodukció működését (ami sok esetben nem igaz, hiszen a növekvő felhasználói bázissal növekszik a supportálandó bázis is, ami már egyáltalán nem költségmentes etc.), de továbbra is úgy gondolom, hogy az alkotónak (és/vagy jogtulajdonosnak/megbízottnak) joga van eldönteni, hogy a termékből ki részesülhet, és ennek az önhatalmú felülbírálását a fosztogatás egy sajátos formájának tartom.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #50 üzenetére

    Az a kétoldalú egyenes az háromszög. Mert vannak, akik előállítják a szellemi terméket (zenészek), vannak, akik terjesztik (kiadók) és vannak, akik fogyasztanák (torrenthuszárok).

    A digitális többszörözéssel az a helyzet alakult ki, hogy a kiadók munkája nagyjából feleslegessé vált. Sokkal kevesebből meg lehet oldani a terjesztést, mint amennyit kaszálnak a kiadók a zenéken, közben meg kialakul az a vicces helyzet, hogy olyan keveset keres a zenész egy cd-n, hogy valójában nem is nagyon érdekli, mennyit adnak el belőle. A zenész meg a koncerteken tud valamennyit keresni.

    Másik hsz-re: a tízparancsolatban az van, hogy ne lopj. Nem az, hogy általában ne lopj, de tolvajtól szabad.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Vladi

    nagyúr

    válasz dabadab #50 üzenetére

    "altal kinalt szedito lehetosegeket hogyan hasznalja normalisan"
    Szerintem az a gond ezzel, hogy nem is nagyon mutatnak neki alternatívákat. Illetve van, úgy hívják: p2p. Na ezzel kellene versenyre kelnie a kiadóknak. Mutassanak ennél jobb alternatívát. (Én úgy gondolom, tudnának.) Ha kész, irtsák le a warezt és kész. :D

    (#58) Morden24

    "Legyen, de milyen árra kell csökkenteni az adott terméket ahhoz, hogy az ingyen, fotelból beszerezhető vetélytársával felvehesse a versenyt?"

    Nem az árat kell csökkenteni. Persze nem is nagyon lehetne ingyeneshez képest. Hanem plusz szolgáltatásokat nyújtani a jelenlegi ingyenes - bár illegális - alternatívához képest. Lehetne! Azért a fájlcserélő rendszereknek is vannak gyengeségei. Sőt! Nagyon is sok mindenben lehetne fejleszteni őket.
    Az én vízióm szerint ha a kiadók üzemeltetnék az ilyen rendszereket, fillérekért adnák a cuccot, de nagyon sok pluszt adnának a mostani p2p rendszerekhez képest.

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák