Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    Azért vicces, hogy a warezolók nem a "jótevőik" pénz- vagy börtönbüntetése miatt aggódnak, hanem azért, mert úristen, mi lesz, ha nem lesz PB, lassabban jön le a lopnivaló. :U

    (És ez még egy normális fórum ilyen téren...)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz BloodRay #29 üzenetére

    Megtenni megteheted, csak nem élvezel jogi védelmet.

    Narxis: Parancsolsz? Most jön a "ha valaki azt mondja, hogy nem warezol, akkor az hazudik" duma? Mert abba bele sem megyek.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #95590400 #36 üzenetére

    Megteheted, hogy ingyen "terjesztesz", a "Make a donation"-be viszont ha jól tudom, relatíve könnyen bele lehet kötni, de ha a letöltés ingyenes, a hozzájárulás teljesen önkéntes, akkor tudtommal nincsen gond, de nem vagyok ügyvéd.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Cathfaern #38 üzenetére

    Ha a kiadó adna olyan ajánlatot, amit megfelelőnek találna, akkor nem torrentezne.

    Kíváncsi vagyok, hogy az "ingyen lejön nagyon gyorsan, miközben a karosszékben ülök, ráadásul ugyanazon a honlapon van zene, játék, film, szoftver"-féle megoldás ellen milyen kiadói lépést várnának ezek az emberek :U

    Természetesen vannak vérpistikék és warezhuszárok, de ők (mint minden szélsőség) csak kisebbség.

    Ezt nem tagadom. Bár én azért egyre gyakrabban látom azt, hogy a gyerekeknek a default dolog a letöltés, pénzügyi helyzettől függetlenül.
    szerk.: És ennél talán sokkal rosszabb dolog a túlfogyasztás.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Cathfaern #43 üzenetére

    Túlfogyasztást kár idekeverni, mert az max. a netszolgáltatóknak káros valósan

    Szerintem éppen, hogy kell idevenni, mivel ez a folyamat termeli az általad warezhuszárnak nevezett embereket.

    De érdekes Lenry esete is, aki azt mondja, hogy ha megtetszik neki egy szám, leszedi az adott együttes összes albumát, egyébként meg esetleg megvenne 1 albumot. Na most 1. itt jön képbe a túlfogyasztás, miszerint ha már ingyen van, akkor nyakló nélkül is jöhet 2. itt a lényege a bevételkiesésnek, mint valós kárnak: a wareztevékenység egyik sarokköve, hogy mennyiségi fogyasztás esetén abszurddá válik a fizetendő összeg, ha a bolti vásárláshoz mérjük. Általában nem az szokott warezolni, aki évente 3 játékot vesz, meg havonta egy 1-4K-s dvd-t.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #46 üzenetére

    Nagyon jól tudom, hogy elég intelligens vagy ahhoz, hogy tudjad, mire gondolok, de rendben, játszom a játékot.

    A fogyasztói tájékozódás kialakulásának legalapvetőbb oka az, hogy limitált a vásárlásra ráfordítható összeg, ergo a fogyasztó hatékonyságra törekszik.
    Tegyük fel, hogy valaki warezolni kezd, majd hozzászokik ahhoz, hogy gyak. korlátlan mennyiségben férjen hozzá mindenhez, mert nincsen semmiféle visszatartó erő. Innentől fogva minden fajta piaci erőfeszítés esélytelen, ami arra irányulna, hogy ezt a fogyasztót visszacsábítsa a legalitás talajára. Miért? Mert olyan fogyasztási mennyiség igénye alakul ki benne, aminek a finanszírozása kvázi lehetetlen.

    Tehát: ha valaki havi rendszerességgel (szinte) minden filmet, (szinte) minden játékot etc. lewarezol, az igen nehezen fogja levetkőzni ezt a fogyasztási szokását. Márpedig ha már gyerekkorban az alakul ki, hogy a bagóért kapható szélessávú internetelőfizetéshez alanyi jogon jár a mindentletölthetek-jegy, akkor az milyen fogyasztókat fog nevelni? Olyanokat, akik teljesen elveszítik a tájékozódás és mérlegelés képességét, mert "minek mérlegeljek, ingyé' lejön, ha nem jó akkó' F8".

    Mindennek eredményeképpen persze már reális a "hát én úgyse' tudnám megvenni", hiszen tényleg, heti 10 film, 5 játék, féltucat album és 3 professzionális grafikus szerkesztő szoftver mellett már tényleg origarchának kell lenni.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #50 üzenetére

    kialakuljon egy olyan rendszer, amiben barki tud finanszirozni heti tiz filmet, ot jatekot, feltucat albumot es harom professzionalis grafikus szerkeszto szoftvert

    Kérdés az, hogy ez kell-e? Úgy értem, tisztában vagyok vele, hogy vannak emberek, akik szerint igen, de nem feltétlenül látom be azt, hogy emiatt a - valljuk be - minimális és - üzletileg - elhanyagolható kisebbség miatt globális paradigmaváltás kell minden téren.

    viszont arra a kerdesre, hogy mibol eljenek azok, akik nevezett javakat eloallitjak, nem nagyon tudnak valaszolni.

    Ez nem is meglepő, hiszen a legtöbben sem releváns háttérinformációkkal, sem megfelelő tudással nem rendelkeznek ahhoz, hogy meghatározhassák egy szellemi termék valós értékét.

    Egyébként magától értetődően értem a (kvázi) költségmentes digitális reprodukció működését (ami sok esetben nem igaz, hiszen a növekvő felhasználói bázissal növekszik a supportálandó bázis is, ami már egyáltalán nem költségmentes etc.), de továbbra is úgy gondolom, hogy az alkotónak (és/vagy jogtulajdonosnak/megbízottnak) joga van eldönteni, hogy a termékből ki részesülhet, és ennek az önhatalmú felülbírálását a fosztogatás egy sajátos formájának tartom.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #95590400 #52 üzenetére

    gazdasági erőfölénnyel történő visszaélés, a termékek szabad áramlásának megakadályozása.

    Úgy mondod, mintha a warezosok megválogatnák, hogy kinek a mijét töltik le. Tényleg el kéne hinnem, hogy a nagygonosz MS cuccait lewarezolják, de a nemtudommilyen jóindulatú, szarul álló cég termékét meg fel sem teszik, nehogymá' ne vegye meg valaki pénzért?
    A piaci állapotok elleni tudatos tiltakozás tényét majd akkor fogom elfogadni, ha lesz a warezban szelekció. Merthogy nincsen, korlátlan letöltés megy.

    brilliáns logikád azt a tételt felejti el, h tolvajtól lopni mekkora bűn...

    Oké, tehát a kiadók kötelezően tolvajok, az isteni digi Robin Hood-ok meg a Netwood-ot fosztogatják. Aha. Allrighty.

    És mea culpa, de ha a te esetedben hajlandó vagyok elhinni, hogy gazdasági befolyásolás céljából warezolsz, akkor is, te egy ember vagy, a tömegek meg csak bégetnek és klikkelnek, és nem azért töltenek le, mert véleményük van a szoftverversenyről, vagy nem találják minőséginek az X zenekar Y albumán lévő Z számot, hanem mert kurva kényelmes, és az ingyenesnél nincsen ingyenesebb. Ez számomra még mindig ingyenélés, nem tudatos fogyasztói magatartás. A tudatos fogyasztó, ha valamivel a töke televan, bojkottot alkalmaz, nem ingyenbeszerzést.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Cathfaern #54 üzenetére

    Tehát nekik csak az a kérdés, hogy nagyon nagy bevétel van, vagy "csak" nagy bevétel van. Azért nem mindegy a kettő

    Oksa, végülis ilyesmit ki lehet találni, meg indoklásnak sem utolsó, csak azért valahol ez is álszent hozzáállás egy (tudatosabb) letöltő részéről.

    De személyes vélemény, hogy a warezt megállítani soha nem fogják tudni

    Nyilván, de a warezolást nem azért nem tudják megállítani, mert a kiadók kapzsik. Mint mondtam, elhiszen, hogy van néhány ember, aki azért támogatja/csinálja/etc. a warezt, mert piaci változtatásokat akar, "harcol az elnyomó rendszer ellen" (ez egyébként akármilyen letöltő szájából abban a pillanatban válik nevetségessé, hogy őt a fennálló rendszer előnyökhöz juttatja, hiszen a fennálló rendszer miatt warezolhat, ingyenélhet... magyarán egy letöltő mindig csak a haszonélvezője ennek az egésznek), a legtöbben viszont semmit nem csinálnak, csak letöltenek, és éppen ezért ez:

    fellázadnának az emberek

    nem hiszem, hogy annyira valós lenne, mert 1. a legtöbben akkor tudnák meg, hogy bezárt a PB, amikor fel akarnak menni, és nincsen honlap 2. a legtöbben sosem adnák az arcukat/nevüket akármilyen "lázadáshoz", hiszen a netes warez pont a felelősségrevonás félelmétől mentes anonimitást adja ezeknek az embereknek (igen tudom, van egy-két fogyatékos, akinek meggyőződése, hogy figyeli a KGB, de ezeket hagyjuk ki :) ).

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ptech #57 üzenetére

    Bojkott annyi, hogy nem veszed meg a terméket.
    Ha torrentről húzza le az ember, akkor sem fizet érte, de nagy valószínűséggel nem is fogja a jövőben sem megvenni.

    Bojkott = nem vásárolok, amíg nem javítják a feltételeket. Ha javítják, utána vásárolhatok, mivel alapban erre irányul a dolog.
    Warez = nem vásárolok, mert fizetés nélkül szerzem be a terméket. Ha javítják a feltételeket, sem fogok vásárolni, mert már beszereztem a terméket.

    A bojkott esetén a lényeg, hogy nem jutsz a bojkottált termékhez, míg a warez esetén hozzájutsz. A bojkott esetén csökkented az adott termék piaci részesedését, a warezzal viszont éppen ellenkezőleg: növeled, csak ellenérték megfizetése nélkül.

    Be kellene már látniuk hogy ha valami fillérekért reprodukálható, akkor az árát is lejjebb kell vinni hogy eladható legyen.

    Legyen, de milyen árra kell csökkenteni az adott terméket ahhoz, hogy az ingyen, fotelból beszerezhető vetélytársával felvehesse a versenyt?

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Ptech #59 üzenetére

    Szvsz nincs értelme 'piaci részesedés'-ről beszélni egy mozifilm vagy zene esetében, ebből következőleg a bojkott lényege szerintem, hogy nem fizetsz a termékért.

    De piaci igényről van értelme beszélni, hiszen aki letölti, arról joggal feltételezhető, hogy valós igénye van a termékre.
    Normális ember ugyebár nem szerez be olyasmit, amire nincsen igénye.

    Gyakorlatilag majdnem a nullára. Persze ez piaci szempontból nem látszik megvalósíthatónak, így a kiadóknak egy olyan rendszert kellene kitalálniuk, ami fizetős, és a torrenthez képest valami pluszt ad például support, termékkapcsolás módszerrel.

    Zenénél ott vannak az iStore-hoz hasonló megoldások, amik jönnek fel, mint a talajvíz.
    Videóknál meg a sávszélesség folyamatos növekedésével egyre inkább jellemzővé válnak majd a tartalomszolgáltatások, szóval ilyen téren nem kell úgy tenni, mintha ez nem történne éppen most is.

    Nulla pénzbe meg miért kéne, hogy kerüljön? Supportot meg hogy adjak egy zenéhez vagy filmhez? Extra szolgáltatások vagy termékek meg adott esetben pénzbe kerülnek, ezt megint nem kéne elfelejteni.

    Ha lenne pl egy hivatalos forrásból származó teszem azt fix havi díjas torrent tracker, amivel kedvezményt kapnál mozi/koncertjegyre akkor versenyképes is lehetne.

    Aha. De ki fizetné a fix havidíjat (ami letöltésnél mellesleg övön aluli baromság, mármint a fix havidíj), amikor havidíj nélkül is leszedhetik? És hol érdekli a kedvezmény a mozira, amikor pont, hogy a mozit akarja kiváltani azzal, hogy otthon nézi?

    Aki el akar járni koncertre vagy moziba, az jelenleg is megteszi (egyre kevesebben mondjuk előbbibe), aki meg eddig sem volt hajlandó, az nem egy 10-20% kedvezmény hatására fogja megtenni (illetve nem olyan nagy százalék, hogy érdemes legyen miattuk a szükséges változtatásokat eszközölni).

    Szoftverek esetén meg gondolom nem kell elmagyarázni a piaci részesedés lényegességét.

    Az, hogy ennek ellenére p2p úton megszerzed a bojkott szempontjából irreveláns.

    Ez sem igaz egyébként, mert ebben az esetben a fogyasztó semmit nem áldoz fel. Tehát a terméket kéri, meg is kapja, csak fizetni nem hajlandó érte.
    A bojkott lényege, hogy kényszerítő piaci változást próbál elérni úgy, hogy egy adott termék meg nem vásárlásával (és/vagy helyettesítő termék keresésével) tudatja a gyártóval/forgalmazóval, hogy a lefedni óhajtott piaci szegmens elégedetlen. -> Ilyen alapon a warez épp, hogy rosszat tesz a versenynek, hiszen nem kényszeríti a fogyasztót a tájékozódásra, az alternatívák keresésére.
    A warezolás meg azt jelenti, hogy van igény ("fogy" a termék), csak nem fizetünk.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Vladi #63 üzenetére

    Hanem plusz szolgáltatásokat nyújtani a jelenlegi ingyenes - bár illegális - alternatívához képest. Lehetne!

    Ezzel maradéktalanul egyetértek, bár erős kételyeim vannak olyan téren, hogy a tömegegeknek, akiknek megfelel a ~120kbps-es mp3 meg a kamerával felvett mozi, milyen extrákat lehet adni :U
    Azért majd kíváncsi leszek a migrációs arányokra, ha tényleg megjelennek a "vetélytársak" (tehát a keményen promotált online tartalomszolgáltatások). Mert mondjuk az iStore példája alapján van erre is igény bőven.

    dabadab: hatalmas kinalat, korrekt tagekkel, mindenfele formatumban

    Teljesen korrekt, és ez így jó is lenne (a minőségbeli skálázódás/több formátum mindenféleképpen kell), csak ehhez viszont tényleg kiadói megállapodások, vagy radikálisan új modell kell.
    Ilyen téren meg a változások ofkorsz lassúak, nem elég lekaparni egy árcédulát, és újabbat nyomni a termékre. Nyilvánvalóan az is közrejátszik, hogy egy ilyen változás alapvető átalakításokat igényel a cégek managementjében és a humánerőforrásban is, szóval nem meglepő, hogy egyesek féltik a pozíciójukat. Én is félteném. Ettől még változás lesz, csak nem máról holnapra, meg nem is 2008-ról 2009-re.

    szerk.: Magyarország meg minden tekintetben állatorvosi ló, arra is lehet negatív példát hozni, amire máshol semmilyen nincsen.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Cathfaern #69 üzenetére

    Azért alapvetően egy átlagember számára (akik még mindig a többség) a torrent kicsit bonyolult és nehezen kezelhető dolog.

    Nem is szokott torrentezni az "átlag", csak a warezhuszárság szokott érvelni azzal, hogy "mindenki ezt csinálja". :)

    Ha ehhez képest kapnak egy szines-szagos oldalt, jó nagy "KATT IDE A LETÖLTÉSHEZ!" gommbal, az számukra már alapból előrelépés.

    Na ja, persze attól függ, hol. Itthon még mindig irtóznak az online vásárlástól, ráadásul megvan az embereknek a primkó "ha nem fogdoshatom, akkor nem is az enyém" marhaságuk.
    A magyarnál intelligensebb piacokon nyilván jó lehetőségek vannak ilyesmire.
    Egyébként olyasmit sem szabad elfelejteni, hogy nálunk szinkronizálni kell minden szart, különben szinte senki nem veszi meg, ami szintén pluszköltséget jelent, egyben plusz időt is, közben meg már a gyerek jól lewarezolja (mert ugye a kölyöknép a fogékonyabb erre a témára, nem attól kell aggódni, hogy a nyuggerek warezolni kezdenek). :)

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz #95590400 #71 üzenetére

    Ne várd el tőlem, hogy akár téged, akár bármelyik lelki társadat támogassam, vagy akár megértsem. Kettőnk között tényleg vannak különbségek, de ahogy látom, a kiforgatás nem tartozik ezek közé.

    A drogos példádra meg: ha nem is tekinten kapudrognak a füvet, még nem fogom mindenkinek ajánlani, hogy "szívd, hiszen nem kapudrog!".

    Mellesleg azon kívül, hogy ezzel a nagyon találó SP-s példáddal mit akarsz mondani? Azt, hogy a warezt szidni bigottság? Az fáj, hogy mások beszélnek arról, hogy a tevékenység illegális, és sok fickónál nem lehet a csórósággal magyarázni, csak azzal, hogy harácsolja a netjavakat, mert tetszik neki a szabad rablás? :U

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Depression #75 üzenetére

    A legtöbben itt a fórumon modern letölthető legális tartalmakat akarnak. Szürkék vagyunk mindannyian, mert megválogatjuk, hogy mit veszünk meg. (és általában előtte ki is próbáljuk)

    Gratula. És ha ilyen szépen tisztába van téve a téma, akkor miért húzod fel az orrod arra, hogy írok pár kommentet azokról, akik nem ilyenek?

    Ne tudd meg, hogy mennyi pénzt hagytam ott a tékában olyan filmekért, amik az utazási fáradalmaimat nem érték meg. (nekem rengeteg, lehet, hogy neked aprópénz lenne)

    Abszolút nem érdekel, ahogyan gondolom téged, sem, hogy mennyibe kerültek nekem olyan filmek moziban, amik szarok voltak. De mégsem indultam el Floridába, hogy visszakérjem a jegy árát M. Gibsontól.

    Tényleg rengetegen hajlandóak lennének fizetni (itt a legjobb példa a seedszerver, fizetős warez oldalak) egy általányt, aminek a bevételét mondjuk a letöltések mennyisége alapján osztanák szét.

    Cathfaern-el ilyesmiről beszélgettünk. Az, hogy avman úgy tekint magára, mint a warezosok nagykövetére, és gyorsan megsértődik "többmillió ember" nevében, az nem az én gondom.

    Attól, hogy valami legális, nem jelenti azt, hogy erkölcsös. Ezt a jelenlegi piaci helyzetre értem. A TPB már a politikába ment egyértelmű célokkal. Ha nyernek, akkor te is változtatsz a véleményeden?

    Mivel olyan helyzet nem lesz, hogy minden mindekinek ingyér' van, ezért szerencsére nem kell felülvizsgálnom a véleményemet, de egyébként igen: ha legális lesz a warez, akkor megígérem, soha többé nem mondom azt, hogy illegális :U

    Szeretnék legális lenni teljes mértékben, és szeretném, ha nem 2 napi fizetésemet kellene kiadni egy pocsék filmért.

    Miért veszel pocsék filmeket? Én érdekes módon csak azokat veszem meg, amiket vagy láttam, vagy csupa jót hallottam róluk (olyan emberektől, akiknek a véleménye számít nekem), vagy "kemény vagyok" és bevállalom látatlanban, bár ez igen ritka. De erről már írtam akkor, amikor a fogyasztói tájékozódásról volt szó.
    Hogy néha beszopok-e valamit? Sure. Elmentünk ismerősökkel az X-Files: I want to believe-re. Szar volt? Az. Na és aztán? Azóta a kétfejű kutyán röhögünk. Az, hogy egy film szar, az benne van a pakliban, ha nem a tévében nézed meg, vagy egy haverodnál, akkor vállalod a kockázatot. A piálgatás árát sem kéred vissza, ha másnap meglátod a csajt, és ronda, nem igaz?

    Mellesleg én sem szeretek pénzt kiadni olyasmiért, ami számomra nem jelent szórakozást. Nincsen kedvem megvenni a Crysis-t, vagy megvenni a Penge trilógiát akármennyi Mátyás királyért. De le sem töltöm, mert cseszettül nincsen rájuk szükségem.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Depression #77 üzenetére

    Azért költöttem pocsék filmekre, mert túl sok van belőlük (legtöbb a horror) és borító és IMDB alapján nem tudok meg róla semmit.

    Én neten utánaolvasok (imdb fórumok sem rosszak néha), ismerősöket kérdezem stb. Újabb filmeknél kemény a szelekció, minimális van, ami érdekel, ezekről könnyen tudok dönteni történet, színészek és rendezők alapján (ettől függetlenül tévedhetek, de ritkán szoktam, és nem azért, mert űberkülönleges vagyok).
    Nem mellesleg rakás dolgot alapban kizárok. Mondjuk példaképpen minden Adam Sandler filmet.

    Még mindig amondó vagyok, hogy warez jót tesz a piacnak. Ezt vagy elhiszed, vagy nem, az már a te dolgod.

    Csak hogy tisztába tegyük: én simán elhiszem, hogy a Microsoft-nak jót tesz, hogy a Win-t warezolják. Én nem ezzel akarok vitatkozni. Nekem csak van egy véleményem a warezosok bizonyos tagjairól, illetve a védelmére felhozott indokokról. A piaci elemzés már más tészta.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz sh4d0w #79 üzenetére

    A kiadók már nem tudják lenyomni a fogyasztók torkán a selejtet, ugyanis adott a lehetőség a "kipróbálásra".

    Mondjuk azért azt tegyük hozzá, hogy egy filmnek nem "kipróbálása" a végignézés, mint ahogyan egy játéknak sem a kipróbálása a végigjátszás.

    Igazából szerintem pont a film az, ahol nincsen "middle ground", mert a helyzet vagy a készítőknek, vagy a fogyasztóknak kedvez, és pont.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Cathfaern #81 üzenetére

    Szerintem ha a világon mindenhol egyszerre mutatnák be a filmeket

    Azért az nagyon nem egyszerű. Az csak egy dolog, hogy globálisan összehangolt kampány kéne (ráadásul lokalizált), de a honosítást is meg kell oldani. Az olyan dolgokról, mint a kópiák leszállítása, az egyes országok/piacok/mozihálózatok priorizálása meg sajnos nem tudok sokmindent, szóval... de ott van a mozik műsorának összehangolása globális szinten, ami legalább is lehetetlen feladat.

    nem lenne nagyon értelme a mozis felvételeknek

    Azoknak most sincsen. Aki azokat nézi, az valószínűleg úgyis olyan mértékben igénytelen, hogy sem moziban, sem dvd-n, sem akármin nem veszi meg utólag sem.

    Amiben egyetértünk, az az, hogy kéne egy online tartalomszolgáltató, könnyű letölthetőség, nagy sebesség, nagy választék, könnyű navigáció és online fizetés.

    Szerintem az lenne a legjobb, ha az ár úgy skálázódna, hogy mondjuk van pár minőségi kategória (a példa kedvéért sd, dvd, hd minőség), ez lenne a három alapár, amibe egy hangsáv és egy felirat tartozik. Ha több hangsávot vagy feliratot akarsz, azt pluszban, modulszerűen vásárolhatod.

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák