Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Integra

    titán

    válasz Vladi #6 üzenetére

    "Kiadó vállalatok pénzéhes üzemeltetői a kreatív világ munkásainak zsebéből lopják ki a pénzt saját meggazdagodásuk reményében,"

    na ez meg a másik..
    saját maguknál kéne először söprögetni

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • kételkedem

    addikt

    válasz Vladi #6 üzenetére

    Ott a pont. :)

    A terjesztés lépést tarthatna az idővel és a technikával. Ha én egy előadó lemezéről csak egy számot szeretek, nem fogom megvenni a CD-t 5k HUF-ért. Ha lehetővé tennék a kiadók, hogy legálisan pl 50 Ft-ért letölthetem a zeneszámokat akkor nagyobb haszonra tennének szert mint így.

    Nem beszélve arról, hogy lassan mindennek, amivel sokszorosítani lehet az árában benne van az artisjus díj. A fénymásoló eladásakor eleve azzal kalkulálnak, hogy azzal könyvet fogok másolni :W

    A netszolgáltatók egymással versenyezve nyújtanak mind nagyobb sebességű netet. 1-2 megás netnél kell gyorsabb, ha csak a legális felhasználást nézzük?

    A szerzői jog védői (BSA, ASVA stb) nonprofit társaságok, avagy profitorientáltak? A kiadók és a szerzői jogvédelem a kreatív világ munkásainak pénzét nyúlja.

    Ennek ellenére nem szép dolog a warez. Ha én Madonna lennék, én sem szeretném, ha a megjelenést követően az egész világon ingyen lehetne letölteni a cd-met.

    Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

  • raskolnikoff

    őstag

    válasz Vladi #6 üzenetére

    sajnos van olyan gagyi az emberiség hogy a technikai előrelépést mindig az önzéssel akarják halogatni.

    A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Vladi #63 üzenetére

    Hanem plusz szolgáltatásokat nyújtani a jelenlegi ingyenes - bár illegális - alternatívához képest. Lehetne!

    Ezzel maradéktalanul egyetértek, bár erős kételyeim vannak olyan téren, hogy a tömegegeknek, akiknek megfelel a ~120kbps-es mp3 meg a kamerával felvett mozi, milyen extrákat lehet adni :U
    Azért majd kíváncsi leszek a migrációs arányokra, ha tényleg megjelennek a "vetélytársak" (tehát a keményen promotált online tartalomszolgáltatások). Mert mondjuk az iStore példája alapján van erre is igény bőven.

    dabadab: hatalmas kinalat, korrekt tagekkel, mindenfele formatumban

    Teljesen korrekt, és ez így jó is lenne (a minőségbeli skálázódás/több formátum mindenféleképpen kell), csak ehhez viszont tényleg kiadói megállapodások, vagy radikálisan új modell kell.
    Ilyen téren meg a változások ofkorsz lassúak, nem elég lekaparni egy árcédulát, és újabbat nyomni a termékre. Nyilvánvalóan az is közrejátszik, hogy egy ilyen változás alapvető átalakításokat igényel a cégek managementjében és a humánerőforrásban is, szóval nem meglepő, hogy egyesek féltik a pozíciójukat. Én is félteném. Ettől még változás lesz, csak nem máról holnapra, meg nem is 2008-ról 2009-re.

    szerk.: Magyarország meg minden tekintetben állatorvosi ló, arra is lehet negatív példát hozni, amire máshol semmilyen nincsen.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák