Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95590400

    törölt tag

    válasz hugo chávez #18 üzenetére

    maradjunk szerintem a valóságnál és a törvényességnél.
    ezek az oldalak kb. azért jöttek létre, h pellengérre állítsanak embereket, mert buli, mert haverok, mert fanta sztikus dolog ám szembeköpni a társadalmat a sebezhetetlenség és a büntetlenség tudatával. nem hiszem, h többről szólt, szól a dolog.
    mindenkinek joga van, h a pöcsös, csöcsös fotóival maga rendelkezzen. vagy, h egyáltalán készítsen. persze kötelessége vállalni érte felelősséget. egy bizonyos határig. ezt a határt erőteljesen átlépték, átlépik oldalak a mai napig. (az előzőekben azt hiszem a napiszart kevertem a puruttyával, annyira nem vagyok járatos ezen oldalak közt).
    aki azt gondolja, h az élete bármikor górcső alá vehető, üvegkalitkába rakható a tévedéseivel, ballépéseivel, h bárki csámcsoghasson rajta, mert ő aztán soha semmikor, meg egyébként is az ő gerince mint a függőón bikaláncon, és ő aztán teljes mellszélességgel vállal mindent, amit elkövetett bárki előtt, az vagy egy ostoba képmutató álszent barom, vagy tényleg annyira érdektelen az élete, h már rég belehalt az unalomba, csak még nem vette észre és a motoros funkció viszik tovább.
    régen, németalföldön a hajósok távollétében a házakon az ajtókat nem zárták, az ablakokon nem volt függöny, nem volt spaletta, h láthassa mindenki, milyen erkölcsös és istenfélő emberek. pedig náluknál képmutatóbb, stb. stb. elég kevés járta az óceánokat, gyarmatokat.
    kb. hasonló a helyzet, többnyire névtelen, arctalan emberek ítélkeztek, rágalmaztak (bár egy sértett exbarát elég könnyen beazonosítható) olyan embereket, akik történetesen névvel és beazonosítható arccal (illetve genitáliákkal) rendelkeztek. baromira fair, baromira erkölcsös, baromira becsületes dolog ez, ja.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz hugo chávez #79 üzenetére

    de azzal nem a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnak, hanem a rendőrségnek és a bíróságnak kellene foglalkoznia, az érintett személy feljelentése alapján.
    ebben nagy igazság vagyon. meg a szalaiannamáriázásban is.
    viszont ezzel az elérhetetlenné tevős dologban nem értek egyet. bár van hátulütője, de szerintem nem a demokrácia sérülése. mégis hol sérül a demokrácia, ha egy jogsértő tevékenységet felfüggesztenek? kérdés, h kinek milyen döntésére lenne köteles ezt elvégezni a szolgáltató.
    persze ne politikusok és pártok kirakatszervezetei döntsenek, hanem esetleg bírósági határozat. ami meg hosszú és végeláthatatlan procedúra, ami aztán egy domain módosítással kezdődik elölről. szóval szélmalomharc ez a javából, de részemről inkább előre tovább rendületlenül a donkihóteji úton, fényes páncélban, lovon.
    de az végképp nem jó dolog, h ennyire töketlenek voltak, mikor kb. egy itthoni képhosting cégről volt szó. és itt valóban igaz, h mi lenne akkor, ha ez valahol máshol lenne.
    de tegyük már hozzá, h nem lehetetlen megakadályozni külföldi eléréseket sem. SPL? oroszhon? meg persze kurucinfó bukta, utóbbi nagyon helyesen. előbbi meg jogosan, de szomorúan, pláne mióta elnyelte a jelszavam a firefos bugzilla.
    a szólásnak szabadsága rész mindig ingoványos talaj. részemről mondjon mindenki azt, amit akar. de személyes adatokkal, ha valaki nem közszereplő, csúnya dolog visszaélni.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz hugo chávez #90 üzenetére

    félreértettél, ugyanaz az álláspontom, nagyon helyes, h nem tudták őket elhallgattatni. nem mintha egyet értenék velük, legfeljebb helyenként és pár dologban. de a szólásszabadság jár nekik.
    Alapból, a kormányzó pártok simán hoznak és betartatnak akár alkotmányellenes törvényeket
    és megint egyet értek. szerintem ebben az esetben politikai és a szimpla köztörvényes dolgok ahogy van, nem férnek meg egymás mellett.
    Ha valaki saját maga teszi közzé valamelyik nyilvános portálon és utána valaki más, egy másik helyen is közzé teszi, az szerintem nem csúnya dolog.

    pontosítok, csúnya dolog névtelenül, arctalanul pellengérre állítani másokat, és miután jelzi valaki, h ez sérti az ő ilyen-olyan létező jogait, pofánröhögni, h kispajtás, nem tudsz tenni semmit.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz hugo chávez #100 üzenetére

    valóban nyakatekert lett. :DDD
    azzal, h megkapják az egyébként lehetséges, jogos és kijózanító pofont a zélettől a pellengér miatt, még talán ki is békülnék, de amikor az oldal üzemeltetője, szerkesztője arctalanul, névtelenül teli pofával körberöhögi azt, akinek már van arca, van neve, h bazmeg nem tehetsz semmit, le vagy te szarva, azt nagyon szívesen megnézném, milyen arcot vág egy bírósági tárgyaláson.

  • DJS

    tag

    válasz hugo chávez #90 üzenetére

    A Btk. szerint a szerzői jogsértés mint büntetőjogi kategória, akkor valósul meg, ha anyagi haszonszerzés, vagy károkozás is megvalósul, érdekes módon egy csomó olyan ügyben születik ítélet komoly összegű pénzbüntetésről, ahol az anyagi haszonszerzés fel sem merül és a károkozás mértékét, vagy egyáltalán meglétét nem akarják, vagy nem is lehet (mert nem történt) bizonyítani.

    Erre szolgálnak azok a tanulmányok, amik szerint tízmilliárdos bevételkiesést okoznak a jogsértők.

    A "drogos" témához meg annyit, hogy a fogyasztókat igenis nem kellene büntetni, vagy akkor büntessék az alkoholfogyasztókat is, mert az alkohol is drog, tehát egyszerűen rossz az idevonatkozó törvény.

    A törvény nem rossz, csak a nacionalizmus soviniszta szellemét őrzi. Tiltottak azok a kábítószerek, amik nem rendelkeznek hagyománnyal, körülbelül úgy, mint ahogy állami támogatást kapnak a nagy történelmi egyházak. Az alkohol és a dohány már hosszabb ideje jelen vannak, ezért nem tilosak. Másrészt meg nem is okoznak "akkora" függőséget, bár az alkoholizmus még mindig tönkre tudja tenni az embert.

    #105: Kicsit off, de mi értelme van megosztani neveket és címeket? Könyörgöm... Ez már a legalja.

    [ Szerkesztve ]

  • BonFire

    veterán

    válasz hugo chávez #79 üzenetére

    ""..egyáltalán, ilyen esetben ki minősül kiskorúnak, a 18, vagy a 14 éven aluli?

    Ugye most viccelsz? Mi az, hogy ilyen esetben? A kiskorú, az minden esetben kiskorú, mégpedig Magyarországon a 18. életévét be nem töltött személy az kiskorú. 14. év alatt védett kiskorú, akire nem vonatkozik a btk, és a beleegyezési korhatár alá tartozik.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz hugo chávez #109 üzenetére

    Pedig a törvény világosan fogalmaz. 18 év alatt nem nagykorú, tehát kiskorú. Nincs szavazati joga, munkát nem vállalhat 8 órában, valamint a btk/ptk is másként bírálja el a tetteit, mint a nagykorúét. Csak bizonyos dolgok már megengedettek. Pl lehet jogsija 17 évesen, de ez sem olyan különleges dolog, mert 14 évesen már segédmotort, vagy mopedet, vagy robogót, vagy mit már vezethet. 16-tól pedig már nagymotort. 50 cc fölöttit. 17-től pedig már autót. Megvan ott a fokozatosság szépen.

    Viszont 14 év alatt nem büntethető, míg 14-et betöltve már igen. Csak nem felnőtt, hanem fiatalkorú intézetbe kerül. És 14 alatt jobban védi a törvény. Gyakorlatilag a 14 év alatti gyereknek önállóan ugyanúgy nincs keresnivalója az interneten, mint ahogy a közúti forgalomban sincs, pontosan azok miatt az okok miatt, ami miatt itt megy a vita. Tudniillik olyan szinten gyermek még, és olyan szinten nem tudja felmérni a tettei súlyát, hogy őt még nem illeti meg a privát szféra, ha internetezik. Igenis legyen bekorlátozva a szülő által, hogy a gyerek mely oldalakat látogathatja, és mit csinálhat. Pl korlátozom a feltöltésben. "Majd, ha nagy leszel, fiam!" — míg mi felnőttünk, naponta kábé átlagban 30× hallottuk a fenti mondatot, és akárhogy nyafogtunk, meg hisztiztünk, meg hőbörögtünk (mert gyerekként mi is így reagáltunk), nem volt apelláta. Legalábbis minálunk nem. Én14 éves koromig du 4-ig napköziben voltam, utána hazamentem, és 4-től 6-ig voltam "leengedve", szabadon. 6-kor sipirc volt haza, különben nem volt vacsora. Este 8-kor pedig takarodó.

    És túléltem, és egyáltalán nem tartottam a szüleimet ezek miatt zsarnoknak. Nem pátyolgattak agyon, de volt egy pár szabály felállítva, amit apám kemény következetességgel mindig számon kért. A mai nevelés legnagyobb hibája a következetlenség. A gyerek nem tudja, mihez tartsa magát. Persze, hogy a saját feje után megy, ami még cseppet sem értett meg minden feladatra. Tudom, mert évekig gyermekotthonban 40 gyereket neveltem, és egyedül a következetességgel lehetett elérni, hogy azt csinálják, amit mondok. Én nem gondoltam meg magam óránként, és amit nem volt szabad hétfőn, azt ugyanúgy nem volt szabad vasárnap sem. Tamás bácsinál nem. Jóska bácsi úgy nevel, ahogy akar, ha XY kölyök felvágja az ereit a bevert ablakkal, akkor majd ő kap fegyelmit érte, nem én. Ja, majd elfelejtettem: ezek egytől egyig értelmi fogyatékosok voltak, melyik jobban, melyik kevésbé, amit gondolom nem kell ecsetelnem, hogy nevelés szempontjából nagyságrendekkel nehezebb dolga van az embernek.

    És érdekes módon engem szerettek a kölykök, nem a következetlen nevelőket. Senki nem szereti a hangulatembereket. Csak gondolja végig mindenki, hogy milyen főnöke van, és ha utálnivaló, akkor miért? Legtöbbször azért, mert nem tudja az ember, hogy hányadán áll vele. Egyszer ilyen, másszor amolyan. Következetlen. Nem jó.

    Lehet a gyereket nevelni, és nem fog ránk haragudni érte, ha ott vagyunk a sarkában. Azt fogja természetesnek venni. A többi mind kifogás, amivel tele van a padlás.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák