Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hugo chávez

    aktív tag

    válasz #95590400 #85 üzenetére

    "mégis hol sérül a demokrácia, ha egy jogsértő tevékenységet felfüggesztenek?"

    Alapból, a kormányzó pártok simán hoznak és betartatnak akár alkotmányellenes törvényeket is (van pár példa erre az egészen közeli múltból is, de ezt itt nem akarom kifejteni), úgyhogy szerintem itt csak kellő óvatossággal kellene "jogsértő tevékenységet" emlegetni (már ha a Szalai idézetekre gondoltál).

    "személyes adatokkal, ha valaki nem közszereplő, csúnya dolog visszaélni."

    Ha valaki saját maga teszi közzé valamelyik nyilvános portálon és utána valaki más, egy másik helyen is közzé teszi, az szerintem nem csúnya dolog.

    "meg persze kurucinfó bukta, utóbbi nagyon helyesen."

    Hát, ha ez valamikor így lenne, én annak nem örülnék (neked nem furcsa, hogy az USA-ban, a "legnagyobb demokráciában" valahogy nem törvénysértő, míg nálunk sokak szerint az), de ez a személyes véleményem, én szeretem a Kurucot, még, ha sok dologban nem is értek velük egyet.

    "szerintem a szerzői jogsértéseket is soroljuk ide. betartani, betartatni nem lehet a széles néptömegekkel, minden érintett szívesebben ül a bíróság helyett egy preventív előadáson."

    A Btk. szerint a szerzői jogsértés mint büntetőjogi kategória, akkor valósul meg, ha anyagi haszonszerzés, vagy károkozás is megvalósul, érdekes módon egy csomó olyan ügyben születik ítélet komoly összegű pénzbüntetésről, ahol az anyagi haszonszerzés fel sem merül és a károkozás mértékét, vagy egyáltalán meglétét nem akarják, vagy nem is lehet (mert nem történt) bizonyítani. Na akkor hogy is van ez, a törvény szerint csak akkor vagyok bűnös, ha kárt okozok, vagy hasznot szerzek, még is elítél a "tisztelt bíróság" akkor is, ha ezt törvényt nem szegtem meg.

    A "drogos" témához meg annyit, hogy a fogyasztókat igenis nem kellene büntetni, vagy akkor büntessék az alkoholfogyasztókat is, mert az alkohol is drog, tehát egyszerűen rossz az idevonatkozó törvény.

    [ Szerkesztve ]

    "sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

Új hozzászólás Aktív témák