Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz hugo chávez #79 üzenetére

    ""..egyáltalán, ilyen esetben ki minősül kiskorúnak, a 18, vagy a 14 éven aluli?

    Ugye most viccelsz? Mi az, hogy ilyen esetben? A kiskorú, az minden esetben kiskorú, mégpedig Magyarországon a 18. életévét be nem töltött személy az kiskorú. 14. év alatt védett kiskorú, akire nem vonatkozik a btk, és a beleegyezési korhatár alá tartozik.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz hugo chávez #109 üzenetére

    Pedig a törvény világosan fogalmaz. 18 év alatt nem nagykorú, tehát kiskorú. Nincs szavazati joga, munkát nem vállalhat 8 órában, valamint a btk/ptk is másként bírálja el a tetteit, mint a nagykorúét. Csak bizonyos dolgok már megengedettek. Pl lehet jogsija 17 évesen, de ez sem olyan különleges dolog, mert 14 évesen már segédmotort, vagy mopedet, vagy robogót, vagy mit már vezethet. 16-tól pedig már nagymotort. 50 cc fölöttit. 17-től pedig már autót. Megvan ott a fokozatosság szépen.

    Viszont 14 év alatt nem büntethető, míg 14-et betöltve már igen. Csak nem felnőtt, hanem fiatalkorú intézetbe kerül. És 14 alatt jobban védi a törvény. Gyakorlatilag a 14 év alatti gyereknek önállóan ugyanúgy nincs keresnivalója az interneten, mint ahogy a közúti forgalomban sincs, pontosan azok miatt az okok miatt, ami miatt itt megy a vita. Tudniillik olyan szinten gyermek még, és olyan szinten nem tudja felmérni a tettei súlyát, hogy őt még nem illeti meg a privát szféra, ha internetezik. Igenis legyen bekorlátozva a szülő által, hogy a gyerek mely oldalakat látogathatja, és mit csinálhat. Pl korlátozom a feltöltésben. "Majd, ha nagy leszel, fiam!" — míg mi felnőttünk, naponta kábé átlagban 30× hallottuk a fenti mondatot, és akárhogy nyafogtunk, meg hisztiztünk, meg hőbörögtünk (mert gyerekként mi is így reagáltunk), nem volt apelláta. Legalábbis minálunk nem. Én14 éves koromig du 4-ig napköziben voltam, utána hazamentem, és 4-től 6-ig voltam "leengedve", szabadon. 6-kor sipirc volt haza, különben nem volt vacsora. Este 8-kor pedig takarodó.

    És túléltem, és egyáltalán nem tartottam a szüleimet ezek miatt zsarnoknak. Nem pátyolgattak agyon, de volt egy pár szabály felállítva, amit apám kemény következetességgel mindig számon kért. A mai nevelés legnagyobb hibája a következetlenség. A gyerek nem tudja, mihez tartsa magát. Persze, hogy a saját feje után megy, ami még cseppet sem értett meg minden feladatra. Tudom, mert évekig gyermekotthonban 40 gyereket neveltem, és egyedül a következetességgel lehetett elérni, hogy azt csinálják, amit mondok. Én nem gondoltam meg magam óránként, és amit nem volt szabad hétfőn, azt ugyanúgy nem volt szabad vasárnap sem. Tamás bácsinál nem. Jóska bácsi úgy nevel, ahogy akar, ha XY kölyök felvágja az ereit a bevert ablakkal, akkor majd ő kap fegyelmit érte, nem én. Ja, majd elfelejtettem: ezek egytől egyig értelmi fogyatékosok voltak, melyik jobban, melyik kevésbé, amit gondolom nem kell ecsetelnem, hogy nevelés szempontjából nagyságrendekkel nehezebb dolga van az embernek.

    És érdekes módon engem szerettek a kölykök, nem a következetlen nevelőket. Senki nem szereti a hangulatembereket. Csak gondolja végig mindenki, hogy milyen főnöke van, és ha utálnivaló, akkor miért? Legtöbbször azért, mert nem tudja az ember, hogy hányadán áll vele. Egyszer ilyen, másszor amolyan. Következetlen. Nem jó.

    Lehet a gyereket nevelni, és nem fog ránk haragudni érte, ha ott vagyunk a sarkában. Azt fogja természetesnek venni. A többi mind kifogás, amivel tele van a padlás.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    Már ha itt tartunk, részlet az iwiw szabályzatából:

    "Ön teljes mértékben felelős azért a tartalomért, amit az iWiW-szolgáltatás keretrendszerén belül elhelyez vagy az iWiW-szolgáltatás felületén megjelenít, ideértve, de nem kizárólagosan a fényképeket, személyes adatokat, beszélgetéseket, listákat, osztályozásokat, személyes üzeneteket, az iWiW-szolgáltatáson keresztül (például "Megosztás az iWiW-en gomb", iWiW Kapu, bookmarklet alkalmazásával) közzétett tartalmakat – és bármely tartalom következményeit is.

    Az iWiW automatikusan nem ellenőrzi a felhasználók által elhelyezett, megjelenített, közzétett tartalmakat. Az iWiW mint közvetítő szolgáltató nem felelős a továbbított információért."

    Szóval az iwiwet és a közösségi szájtokat csak azért nem lehet üldözni, mert ezzel lerázták magukról a felelősséget, míg a pedomaci nem írt ilyet, tehát őt lehet üldözni.

    Arról megint hosszú vitákat lehetne folytatni, hogy a telefonnal lőtt kép "alkotásnak" számít-e egyáltalán, és így vonatkoztatható-e rá a szerzői jogi törvény, vagy csak annyi művészeti értéke van, mint annak a papírdarabnak, amivel kitöröltem az alfelemet, mert elvileg azon is van egy folt, amit kinevezhetek festménynek, és freskóként kitehetem a falra, és perelhetek a szerzői jogaimért, ha valaki azt meg meri jelentetni rajtam kívül.

    Szóval ebből megint lehetne egy 100+ posztos topik, de nem szándékom elindítani.

    Egyébként a hírekben igencsak szőrmentén foglalkoztak a pedofíliával, és állandóan az adatkezelési szabályszegést, meg a személyes adatokkal való visszaélés kártyát húzgálták előfele, mert más fogást nemigen találtak rajta.

    Vicces is pedofilnak kikiáltani egy olyan oldalt, ahol miniszoknyás, topos 14 éven felüli tinédzserek képei vannak fenn, amin aztán egyetlen mellbimbó sem látható; ráadásul annak tükrében, hogy a célközönség átlagkorhatára is megegyezik a kép szereplőiével.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák