Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz bambano #56 üzenetére

    "tehát szerinted az adidas csőrét böki, ha lemásolják az általuk fejlesztett terméket. Ehhez képest az adidas csőrét minimálisan se bökte, mikor ők bitoroltak el egy magyar fejlesztő által tervezett cipőt. kettős mérce."

    Nem tudom, hogy miként állapítasz meg kettős mércét egy szimpla, faék egyszerűségű példában. Főleg mivel egy szóval sem mondtam, hogy azok csőrét nem bökheti a lopás, akiket meg pont az Adidas károsított meg. Az Adidas nevét abban a példában bármilyen más ruhaipari márkára be lehetett volna helyettesíteni, mert nem ez volt a lényeg benne.

    A te érvelésed szerint rendben van, hogy lopják a védjegyeket és szabadalmakat egy vállalattól, ha az a vállalat is lopott korábban. Ez egy abszolút fordított megülése a lónak, mert szerintem meg pont az volna a lényeg, hogy mindenkit egyformán büntessenek meg az ilyenek miatt.

    Legközelebb mi lesz a felvetés? Elcserélhető egy gyorshajtás egy köztéri szemeteléssel? Vagy jogos betörni annak az üzletnek a kirakatát, melynek tulajdonosa meghúzta az autódat?

    Én nem hiszek a szemet-szemért elvben. Lopnak az Adidastól? Fizessenek kártérítést. Lop az Adidas? Fizessen kártérítést. Ennyit mondtam. De ha szerinted ez kettős mérce, akkor legyen, bár így meg sok értelme nincs egy vitának. :)

Új hozzászólás Aktív témák