Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor.79

    aktív tag

    válasz #33253120 #216 üzenetére

    Értem, tehát a kipufogógázok vagy az elégetett szén füstje tulajdonképpen minket segít, hisz, ha hozzászokunk, akkor annál erősebbek leszünk. Ugyancsak hasonló hatása van a sok eldobott műanyagnak, fémnek és mindennek, a környezet pusztítására való hajlam ösztönös.

    Kérdés, ugye, van-e időnk hozzászokni.

    Ha az a meteor űrhajó, akkor - ha magunkból indulunk ki, - nekünk lőttek. Ha meteor, akkor pedig úgysem tudunk vele mit kezdeni.

    De tegyük fel, hogy van rajta valamilyen kezdetleges élet, és cáfoljuk/megerősítjük az élet keletkezéséről kialakult matematikai-, fizikai-, termodinamikai tételeket. És akkor mi van?

    Mire jó azt tudni, hogy miként alakult ki az élet egymilliárd éve a múltban? Mire jó olyan kutatásokat végezni, amelyek eredményei a jövőben esetleg hasznosak lehetnek?

    Van például most egymillió cigányunk, akik többségükben a társadalom peremén élnek, nyomorognak, jelentősen rontják a bűnözési statisztikákat, a társadalom elvárásai szerint minimális értéket állítanak elő, viszont a többiek által befizetett adókból és járulékokból élnek jórészt?

    Ahelyett, hogy a múlton merengenénk, ami már lezárult, vagy a jövőn, ami teljesen nyitott, miért nem a jelenre koncentrálunk, miért nem a jelen súlyos problémáit oldjuk meg?

    ---

    Félreértés ne essék, ezek a kutatások természetesen fontosak, és már az elején is azt írtam, hogy foglalkozni kell velük, de nem közpénzből. Nagyon örülnék neki, ha magáncégek finanszíroznák az ilyet, vagy az államok akkor, ha már felszámolták a nélkülözést, és az emberiség erkölcsileg egy magasabb szintre lépett, ahol a rendelkezésére álló technológiával nem él vissza.

    Az első részhez: miért nem emeljük fel a cigányokat, hogy hozzájáruljanak a társadalmi terhekhez, így például ilyen kutatásokat finanszírozhatnánk gond nélkül?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák