Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz ddekany #101 üzenetére

    figyi, te tisztában vagy vele, hogy mit írtál?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Bici

    félisten

    válasz ddekany #101 üzenetére

    :DDD
    Azért ez elég meredek kijelentés volt.
    Sokmindenre használok itthon linuxot, és eddig még az ég világon semmivel nem volt gondom. Volt, hogy fórumozni kellett valamihez az elején, de azóta ez elég ritka.
    A hardver támogatásban részben igazad lehet, ebben nincs sok tapasztalatom. Az én gépeimmel nem volt driver gond. Sőt, egy régi nyomtatót win xp alatt nem tudtam beüzemelni, mert csak w98-as drivert találtam hozzá, de linuxos drivert találtamhozzá fél óra alatt.
    A szoftver hiány szinte alig igaz. Inkább úgy fogalmaznék, hogy aki nincs otthon a linuxos progik közt, az nehezen boldogul eleinte. Nem a windows-os progik megfelelőjét kell keresni, hanem a feladatra alkalmas programot. Nem ugyanaz.

    Nem érzem magam túlságosan elhivatottnak, csak kiváncsi voltam egy új rendszerre, és megtetszett.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • azbest

    félisten

    válasz ddekany #101 üzenetére

    lol... épp most dobtam fel az ubuntu 8.10-et...

    pár katt és fenn volt... utána még engedélyeztem a zárt driverek használatát (jelzi is, hogy van ilyen). Szólt, hogy van frissítés a rendszerhez... katt települ pár perc alatt. 64bites.

    Igaz olyan perverzióm volt, hogy két képernyővel használom és kicsit bénán kezeli a két képernyőre átnyúló asztal képfrissítését ... szal feltettem a legfrisebb ati driver... bár ahogy látom a két képernyő két asztal is lehetne és akkor nem szivattam volna magam a képfrissítés problémával.

    Ati weblap, catalyst 9.3 letöltése... futtathatóra állítottam át a run fájlt.. elindítottam, jééé ez olyan grafikus varázslós mint win alatt... katt.. kész... reboot.. jó

    múltkor egy másik gépen tűzfalat állítottam be... akkor használtam először az iptables-t. Kis google használat után sikerült megadni milyen címeket tiltson... aztán kiderült, hogy menteni is kéne a beállításokat... a leírást elolvasva (pár oldal, lépésről lépésre, kész mintákkal) szépen sikerült.

    Én még dos-on szocializálódtam és semmi lelki problémát nem okozott pár parancs begépelése a terminálba. Most megnéztem a hozzáadás/eltávolítás menüpont alól (is) elérhető csomagkezelőt... a kategóriák közt nézelődve kerestem rendszer monitorozó progikat...

    Most meg kerestem a neten tesztprogit alá, hogy lássam mit tud. Google valami Phoronix progit mondott... letölt (deb) ... dupla katt... csomagkezelő megjelenik.. ok mehet...
    progi parancsorban elindít... kiírja mit lehet (mellette progi weblapján is nézem azért a doksiját) .. pár parancs és máris csinálja a lightsmark tesztet: letölti és telepíti majd futtja.. mindjárt kipróbálom a perfview tesztprogit is, mert az win alatt is használtam... de láttam, hogy játékdemók is vannak a teszt listán

    Ja igen... a tv tunert még nem próbáltam... valahol láttam, hogy felismerte... de tv néző progi alapból még nincs... hozzáadás/eltávolítás... majd kiderül.. hmm google dobott is egy 2 oldalas leírást erről a kártyáról, hogy lehet telepíteni.

    Ja és az időm 99.9%ában win előtt ülök... de kíváncsi lettem, hogy most épp hogy boldogul a rendszeremmel az ubuntu... egyébként is váltanom kell a mostani vistámről, mert
    - 32 bites és csak fele ramomat kezeli -> 64 bites Vistát tesztelni már feltettem mellé, de win 7 lesz szerintem inkább helyette.
    - nemrég betettem egy régebbi tv tunert a gépbe és megfektette kicsit.. volt pár fagyás (driver telepítésig nem is jutott, már boot közben elhalt)
    már megint eltünedeznek az óra mellől az ikonok... teszt webszerverem nehézkesen reagál rajta... korai öregedésbe kezdett a rendszer... erősen gondolkodom azon hogy linux alól használjam a virtuális gépeimet, nem pedig win alól. Hm a hd gyorsítás hiányzik linux alól (már ha hiányzik)... amire a win kell, azt virtuális gépből is fogok tudni kezelni.

    Hamarosan egy stabil (nem lomhán reagáló webszerver) alap kell, mert lehet ezen a gépen fog futni éles teszten egy projektem. Win server oprendszeren is gondolkodom (win-t jobban ismerem)... de a linux is egyre szimpatikusabb az újabb igényeim miatt. (egyben kell hogy legyen majd szerver és desktop)

    :)

    hmm kicsit bő lére eresztettem a rizsát... evvan... épp ismerkedem a linux képességeivel :D

    egy nagy szívást tudok mondani linux alatt: ha a hálókártya nem menne és nem tudnék keresni a neten / letölteni dolgokat. Bár win alatt is voltam már így :DDD ... előbb egy másik rendszeren letöltöttem a drivert a hálókártyához, hogy fel tudjam telepíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz ddekany #101 üzenetére

    Tehát akkor nálad a tört programokról szól az egész. Na látod többek közt ezért lett elegem a windózból.

    Egyébként a téma az irodai felhasználás, amire az esetek nagy százalékában bőven elégséges bármelyik, itt max a pénzügyi és karbantartási megfontolások lehetnek a mérvadóak, valamint az hogy spec alkalmazásokat mennyire használnak

  • BigBali

    csendes tag

    válasz ddekany #101 üzenetére

    Szerintem a GNU/Linux disztribúciók az utóbbi két évben többet fejlődtek desktop szinten, mint valaha is sejteni lehetett volna. Mind felhasználóbarátság és megjelenés tekintetében.

    A hardver támogatás feszegetése érdekes témakör. A kernel maga elég sok hardvert alapból ismer, de természetesen vannak sötét foltok. Az adott hardver készítőjén múlik, vagy a lelkes visszafejtőkön.

    A programok számának tekintetében egyértelmű a Windows dominanciája, de soha nem fordult elő, hogy szűkében lettem volna Linux alatt.

    Összességében mindenki jól jár az alternatívákkal, ezért nem értem ezt az ellenségeskedést. Tiszta szívemből drukkolok az Applenek is (bár az Apple még zártabb világ, mint a Microsoft), hogy szép szeletet hasítson ő is a részesedés tortájából, akárcsak a GNU/Linux disztribúciók (és bizakodom az OpenSolarisban és a *BSDben is).
    Nekem/nekünk felhasználóknak csak előnyünk származik a sok választási lehetőség által.

Új hozzászólás Aktív témák