Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz bambano #210 üzenetére

    "Egyébként ha a parancssor egy őskövület és gagyi, és csak a windows a jó, akkor arra kérek egy magyarázatot"

    :O Nem beszéltem a Windows-ról, sőt, azzal kezdtem a mondókámat, hogy a mostani GUI nem váltja ki a parancssort. Dababab is... a sokadik ember aki levonja a következtetést, hogy én biztosan nem ismerem a parancssort, stb. Még egyszer, tény: napom java résztér programírással töltöm, mellékesen ehhez kapcsolódóan UIN*X-os szerverek telnet/ssh-n keresztül is kell vacakolni. Ezért is mondom, hogy ezen a téren (UI programozók/rendszergazdák felé) leragadt a fejlődés. Nincs alternatívája, és úgy néz ki, nem is lesz, mert mindenki inkább elvan azzal, amit megszokott. A programírás amúgy pont egy jó példa erre. Ott is gyakorlatilag minden sima szöveg, a legmodernebb nyelvek esetén is, aztán azon próbál utólag javítani az IDE (értsd: a nyelv maga nem IDE-orientált), mindenféle színezéssel auto-kiegészítésekkel, stb. De a UN*X-os shell nyelveknél még ennyi sincs meg, illetve elég korlátos mértékben (eleve az egész Linux-os parancssoros "toolbox" paradigma olyan, hogy nehéz is lenne... nem állnak rendelkezésre a szükséges metainformációk, stb).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák