Új hozzászólás Aktív témák

  • Hunreal

    tag

    Sziasztok!

    Tisztázzuk az elején. Nem szeretem a taxisokat, csak akkor használtam az életemben (kb. max 3 alkalommal), amikor semmilyen más választásom nem volt. De akkor csapjunk is bele:

    Az UBER durván 1 éve van jelen a hazai piacon. 1 év alatt képtelen volt a jelenlegi jogszabályoknak megfelelni. Csak, hogy értsd: konkrétan 2016 február 1-ig az UBER sofőrök a nyugta- és számlaadási kötelezettségeiket egyáltalán nem teljesítették, a sofőrök adószám nélkül, kontárként dolgoztak, magyarán adóelkerülő magatartást folytattak.

    Míg a taxisoknak jó pár szabálynak (és annál több anyagi..) kell megfelelnie, addig az UBER-eseknek nincs fuvarozói engedélyünk, nem végeztek személyszállítási tanfolyamot, nem mentek át a taxisoknak kötelező szigorúbb egészségügyi vizsgálaton, nem kell sárgára matricázni az autót stb... Konkrétan szinte bárkiből azonnal lehetett UBER sofőr az egyik pillanatról a másikra.

    De hogy fokozzuk tovább: Az UBER az ÖSSZES vizsgáló szerv (NAV, BKK, Rendőrség) bankkártyáit letiltotta. Tehát, kiment pl. a revizor a számlaadást ellenőrizni, majd az ellenőrzést követően letiltották a fiókot. Na és miért tiltotta le? Mert semmilyen adóigazgatásra alkalmas bizonylatot nem állítottak ki a személyszállítások után.

    Mit mondok én? Nagyon jó szolgáltatás az UBER ez tény, de mivel az UBER nem tette lehetővé és nem tartotta be a személyszállítás törvényeit, akkor addig szépen tiltsák be. Ha majd minden utazás után a jogszabályokban megfelelten (normális) számlát állít ki, tisztázza az UBER és a szerencsétlen sofőr közötti kapcsolatot (köztük pl az adózás tényét), valamint ha majd nem akadályozza az ellenőrző szervek munkáját, akkor nagyon szívesen kezdje el a tevékenységét. 1 év alatt képtelen volt erre...

    Üdv,

Új hozzászólás Aktív témák