Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tommmysun

    senior tag

    válasz bambano #39 üzenetére

    Ez világos, és én is írtam, hogy persze meg kell határozni egy bizonyos sebességhatárt, hiszen ha nem lenne, akkor nagy baj lenne (igaz ez sem egyértelmű, mert létezik olyan kisváros tőlünk nyugatabbra, ahol eltöröltek minden sebességhatárt és ezzel csak javultak a baleseti statisztikák ... persze tisztában vagyok vele, hogy ez nálunk nagyon nem működne, itt nincs meg a közlekedőknek a kellő intelligenciája egy ilyenhez). Én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy ezek a sebességhatárok egy általánosan kialakított határok és nem attól lesz valaki közveszélyes őrült, mert mondjuk 50 helyett 55-el megy egy adott szituációban.

    Shinjike87 Látom sikerült kiragadnod a mondanivalóm lényegét. Ez egy tipikus reakció sajnos ilyenkor a legtöbb 50-nél 45-el közlekedő reakciója pont ez, hogy "Majd kíváncsi leszek, mi lesz a véleményed, ha pont egy gyorshajtásért szenved balesetet egy családtagod." Nos remélem, hogy sosem tapasztalom ezt meg és egyébként én ezt kívánom azoknak is akik ilyen kérdéseket tesznek fel másoknak. És azt is remélem, hogy olyan autós miatt sem szenved semelyik hozzátartozóm balesetet, aki esetleg indokolatlanul akadályozza a forgalmat (még ha csak közvetetten járul hozzá a balesethez).

    Szerintem én sem a többszörös sebességhatár túllépésről írtam, ha figyelmesebben is elolvasod a kommentemet és továbbra is tartom, hogy egy jól megválasztott sebesség, ami adott esetben esetleg minimálisan több mint a megengedett, nem járul jobban hozzá egy baleset kialakulásához, mint megannyi más tényező (pl bagózás vezetés közben, irányjelző hiánya, jobbra tartás figyelmen kívül hagyása, stb, stb.).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák