Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #06658560 #26 üzenetére

    Éppen nem. Az ENSZ határozatok ellenére vannak a megszállt területeken. A neve is ez: MEGSZÁLLT TERÜLETEK. Jogilag nem, csak katonai erő okán rész még csak nem s Izraelnek, csak az izraeli ellenőrzés alatt tartott területeknek.

  • Syl

    nagyúr

    válasz #06658560 #26 üzenetére

    Nekem a vízre, de olybá tűnik, nekik az olajra...

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • attila9988

    őstag

    válasz #06658560 #26 üzenetére

    Jogilag jelenleg Izrael része az adott terület.

    Nem igazán van ez így. Nem véletlen a világban a sok vita ezzel kapcsolatban. Izrael meg mindig úgy mesterkedik, hogy ne legyen semmi baja a pofátlanságokból. A palesztinokat minden létező módon nyomorgatja. Fizikailag, és diplomáciai értelemben is. Közben meg sírnak az antiszemitizmus miatt. De egy olyan állam, ami így bánik egy másikkal, illetve nyíltan faji alapon különböztet meg népeket, az ne terjessze itt az igét az liberális maszlagról. Én azóta nem kedvelem ezt a népséget (ne tessék feledni, azt írtam hogy nem kedvelem, nem azt hogy utálom, és nem kedvelni azért még van jogom... azt hiszem :) ), amióta sok évvel ezelőtt felfigyeltem rá, hogy mennyire taktikáznak a különböző nyilatkozatokban a megítélésüket illetően. Ha épp úgy gondolják akkor "nép", ha éppen máshogy akkor "vallás". Ha helyi dolgok zavarják akkor "magyarok csak a vallásuk más", ha meg a hazának kell teljesíteni akkor meg nem magyarok. Ha meg valaki kérdez valami okosat, akkor az fasiszta, antiszemita, meg a jó ég tudja mi még.
    Na ez a baj velük. Sok minden más dolog is van még itt, ami minimum furcsa. Pl ha én nem akarom a gyerekem együtt iskolába járatni valamelyik beilleszkedni képtelen erősen pigmentált.... na hogy is volt ez Feri? :) Na szóval azokkal, akkor én egyből kirekesztő vagyok, meg szegregáció az rossz, meg náci, meg mittomén még mi.... az persze senkit sem zavar hogy ezeknek a dolgoknak van valami alapja is, az meg pláne nem, hogy Magyarországon van Zs óvoda, ahova magyar gyerek nem járhat. Na most... az nem szegregáció?

    Szóval az embereknek sok mindenen el kellene már gondolkodniuk... már az is haladás lenne, ha megértenénk mit jelentett Trianon, illetve hogy miként is váltunk ilyenné amilyenek vagyunk. Ha nem az agymosó tanterv lenne érvényben.

    Az utóbbi időben is mekkora rinya ment le azért, mert két-három író bekerült a tantervbe, akinek nem a liberális ömlengés volt a világnézete. Érdekes hogy a fene nagy demokráciában azt sem akarták megengedni, hogy a gyerekeknek megmutathassák pár nagy magyar író munkáját. Hát ennyire valódi ez a demokrácia amiben éppen élünk. Itt most eszembe jutottak olyan törvényeink is, amiket le sem merek írni, mert kb a szabad véleménynyilvánítást korlátozzák, ami szintén nem épp a demokratikus látásmódot tükrözi.

    Reméljük nem kapok bant ezekért a mondataimért, igyekeztem a közhangulatot nem túl nagy mértékben zavaró megfogalmazást használni. :)

    Bocs hogy ilyen hosszúra nyúlt. Csak pár mondatot akartam, csak aztán megszaladt a kezem...

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Syl

    nagyúr

    válasz #06658560 #34 üzenetére

    Inkább nem írom le a véleményemet. Nem szeretnék banánt kapni... :U

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • tobal

    tag

    válasz #06658560 #38 üzenetére

    Kopi31415: Szövegértés: egyes :)

    Egyébként szerintem ez egy nagyon érdekes téma, ami megérdemelné a hosszabb kivesézést, de ha tovább folytatódik róla a vita, akkor topic-zárás lesz a vége.

    [ Szerkesztve ]

  • attila9988

    őstag

    válasz #06658560 #38 üzenetére

    Tehát minden magyar politikai elem, ami a hirtelen nagyonjobbos heroizálás ellen mutat, vagy bármi ami Mo-n történik, az az izraeli államnak köszönhetö, s ök mosnak mindenkit egybe, variálják mikor ki mit mondjon, hogy jó legyen?

    Több dologról beszéltem, ne mosd össze az egész hsz -t. Igyekeztem tagolni is, de ezek szerint nem annyira sikerült. Amit te nagyonjobbos heroizálásnak hívsz, az konkrétan csak annyi, hogy nagy magyar művészek művei is belekerültek a tantervbe. Az, hogy ebből ekkora cécó lett, pont azt igazolja, hogy nem igazán úgy működik a demokrácia, mint ahogyan azt hirdetik. Normális esetben ebből nem lett volna felhajtás, csak a nagyonbalos oldal akart ezzel villantani, és szándékosan torzítani a tényeket. A nagyonjobbos - ahogy te hívod - emberek pedig lehet hogy többet tesznek érted, mint a nagyonbalosok. Nem mondom hogy ez tény lenne, de azért ne csak az rtl hiradóból tájékozódj, mert nem biztos hogy minden úgy van ahogy ott elmondják neked. Az objektív tájékozódás a legfontosabb. ÉSSSSS..... ezért kellenek mindenképpen a tantervbe az említett nagy művészek is.

    Azt meg azt hiszem nem szabad elfelejteni, hogy ugyanez a kettős mérce működik az igazságügyben is. Gondolj csak bele. Amikor egy utolsó suttyó paraszt ügyvéd megrongálja a közvagyont, azért nem is kap szinte semmilyen büntetést. Ha te ilyet tennél valamelyik komcsi emlékművel, akkor meg sittre vágnának. Kérdem én... miért? Az egyik emlékmű megrongálásáért miért jár másféle büntetés mint a másikért? Ha egyszer engedéllyel, törvényesen került a helyére mind a kettő, akkor miért? És milyen ország az ahol egy ilyen paraszt a tévében villoghat azzal, hogy ő bizony megrongált egy ilyen szobrot?

    A másik téma volt Izrael állam, és a nyugati világra gyakorolt hatása, ami nálunk is érvényesül. Ezt nem kell teljesen összemosni a belső dolgokkal, illetve a fentiekkel, de azért valami köze ehhez is van. Nem is hinnéd mi minden történik ezen a téren. Pl mit akar nálunk az Izraeli nagykövet? Arról szövegelt, hogy a magyaoroszági ZS is magyar, csak más a vallása. Én meg azt mondom, hogy rendben. Magyarok. De akkor mi a jó élet köze van a nagykövetnek hozzájuk? Na ezt mondja el nekem valaki. Ha magyarok, akkor a magyar törvények vonatkoznak rájuk, és punktum. Ha meg nem magyarok, akkor miért állítanák azt, hogy azok?
    Másik kérdés. Miért nincs nálunk a médiában soha szó olyasmiről, ami Izraelnek kínos lenne. Ha azt mondod hogy a magyar médiához semmi közük, akkor a negatív híreknek éppúgy meg kellene jelenniük, és nem csak külföldi, illetve néhány kevésbé fősodrú magyar portálon lenne megtalálható az ilyesfajta hír. Ha tudod a korrekt választ, akkor ne tartsd vissza. :D

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • kcsa

    veterán

    válasz #06658560 #46 üzenetére

    szívemből szóltál. Ja apró mellékszál hogy én fordítva gondolom, mint amit te mondani szerettél volna.

    Ha Kertészt be lehetett hipp-hopp emelni tantervbe (mert valljuk be őszintén, nem sokan ismerték munkásságát a Nobel díja előtt, igazából nem is volt a tanterv része - hogy miért kapta, azt pedig nem vizsgáljuk), akkor Wass Albertet miért nem lehet? Picit demagóg dolog ez...

    A "hazaáruló" jelzőt én speciel olyan "másképp gondolkozók" esetén olvastam idáig (bár nem vagyok nagy szélsőjobbos sajtófogyasztó) mint egykori köztársasági elnökünk leánya, aki feltűnően azon dolgozik több esetben, hogy kis hazánkat elítéljék mindenféle random okokból. Jogi aspektusból ez nem hazaárulás, de mindenki érti miért alkalmazzák a jelzőt.

    Ha pedig annak a bizonyos országnak a befolyását, illetve annak okát keresed itthon, gondolkodj el azon, hogy a kommunista eszmék alapjait kik fektették le, és kik erőltették évekig ezt itthon is. Ja hogy nem a nyugati világ volt ez? Nyilván ezek inkább "megérzések" bár nálam tájékozottabb emberek alá is tudják támasztani egy-két elhallgatott érvvel. Ezt a gondolatot tovább fonva, sejtheted hogy a mai magyar gazdasági élet irányítása honnan történik zömében (zömében persze áttétesen).

    A magyarországi zsidók pedig mindig éppen annak tüntetik fel magukat, aminek látszani szeretnének: "üldözött" népnek, vagy egy sima vallásnak. Ami éppen jobban jön.

  • gergo0007

    tag

    válasz #06658560 #26 üzenetére

    Ha izrael része, akkor a lakosai miért nem izraeli állampolgárok?
    A közel-kelet "egyetlen demokráciájában" faji alapon fosztanak meg egyeseket az állampolgárságtól és a szavazójogtól?

    Látom gyorsan beindult a Hasbara-kommandó! Így tovább, mosdassad csak a közel-kelet egyetlen atomfegyverrel zsaroló megszálló hatalmát!

    [ Szerkesztve ]

  • gergo0007

    tag

    válasz #06658560 #56 üzenetére

    ne terelj, Németország semmilyen "területeket" nem tart megszállva. és nem veszi el az őslakosok önrendelkezési jogát.

    Ja és a megszállt terültekre a nemzetközi jog vonatkozik, amely tiltja az etnikai arányok megváltoztatását, telepépítést stb.

    Telepépítéskor Izrael része, máskor meg nem?

    Minden józan ember számára egyértelmű, hogy Izrael jelenti a legnagyobb fenyegetést a békére.

  • attila9988

    őstag

    válasz #06658560 #46 üzenetére

    A nagyságukról szeirntem el lehetne merengeni,

    Persze hogy ezen a téren nincs megegyezés, hiszen a művészek megítélése alapjában véve egy szubjektív dolog. Én úgy gondolom, hogy egy tanterv esetében annak kellene döntőnek lennie, hogy az adott művész hatással volt -e kora társadalmára akkora mértékben, hogy érdemes legyen külön is bevezetni a tantervbe. És ha a felsorolt írók esetében ilyesfajta érvekkel támadnának az ellenzők, azzal nem is lenne semmi gond, hiszen akkor azok szakmai érvek lennének.
    Ha ilyen érvek alapján esetleg nem kerülnének bele a tantervbe, azzal sem lenne semmi gondom.
    A gond itt az, hogy ideológiai, és politikai síkon akarták elkaszálni az említett emberek műveinek beemelését, ami viszont már egyáltalán nem helyes. Nehogy már ilyen alapon lehessen eldönteni egy állítólagos demokráciában hogy mit kell tanítani, és mit nem. Itt is elő lett szedve az antiszemita kártya, ha emlékszel erre.
    A szakmaiság döntsön, ne a politikai nézetek. Nem droidokat kell nevelni az iskolának, hanem gondolkodó embereket. Legalábbis egy normális világban.

    nincs igazolva miért nagyok, miért kellenek kötelezöen oktatandó körbe.

    Ha minden egyes jelenleg kötelező olvasmányt előveszel, és véggondolod hogy az most pontosan miért van benne a tantervben, nem biztos hogy mindegyikre azonnal találsz majd magyarázatot. A w. a. ellen tiltakozó köröknek viszont ha az a mű tetszik, akkor nem is lenne belőle ekkora cécó. Remélem érted hogy mi ezzel a gond.

    Mondjuk a dunaparti cipök, s más egyéb szobrok rongálása esetén?

    Azért az egyrészt messze nem volt akkora rongálás hogy lábakat is raktak bele, másrészt abból volt is némi média cirkusz, és nem is hagyták a tévében parádézni az elkövetőket, mint ezt a bunkó f@sz ügyvédet. Azért ez egész más. Pedig ez a normálatlan szerencsétlen barom, még komoly kárt is okozott, amit ki kellett javítani, és még büszke is volt rá, hogy egy ilyen korlátolt majom. Legalább a kamarából kidobhatnák, mert ez az egész szakma szégyene hogy ez ilyet meg mer magának engedni.

    Milyen ország az, ahol egy miniszterelnökjelölt nyilvánosan törvénysértésre szólítson fel, mondván úgysem lesz következménye?

    Jogos, ezt nem vitatom. Van mit takarítani annak a háznak a portáján is.

    Milyen ország az, ahol a másképp gondolkodókat minden következmény nélkül lehet hazaárulózni?

    Itt ha egy picit konkrétabb lennél, az sokat segítene... célozz valahogy. ;)

    Miért kéne egyáltalán Izraelröl bármilyen hírnek megjelennie nálunk?

    Mondjuk azért mert a pozitív(nak beállított) hírek időnként felbukkannak róluk. Más országokról van azért híradás olykor.

    Mi érdeke nekik pont nálunk a médiát maguk odlalára fordítani, sehol máshol a világban meg nem?

    Ki mondta hogy máshol nem? És hogy mi az értelme? Egy ilyen kis ország hogyan tudna ennyire dirigálni a világnak, ha a média nem lenne az ő oldalukon? Az egyik legfontosabb eszköz. Az usákoknál persze sokkal egyértelműbb ez a jelenség, de európában is éppen olyen fontos lehet. Szerinted hogy van az hogy az antiszemita kártya előhúzása itt is azonnal működik? Ha nem lennének meg a megfelelő hatalmi pozíciók, akkor ez nem működhetne. A legutóbb pont a fentebb említett eset történt, amikor is egy fantom mondott valamit valakikről valakinek valahol (szemmel verés bűntette :) ), és erre maga Áder lépett hogy térden csúszva vezekelhessen eme szörnyűséges tettért.... Bezzeg a magyar emberekért nem állnak ki ilyen hevesen. Pedig milyen jó is lenne....

    Mit számít az a tízmilliónyi ember egy picsányi földterületen?

    Miért ne számítana? Ha hatékonyan akarod manipulálni a tömegeket, akkor a megmaradt kis ország lakossága is számít, mert ha csak körülbástyázod, akkor az általad nem kívánatos nézetek még mindig tovább élhetnek.

    A magyarországi zsidók esetében kikröl beszélsz? A zsidó nemzetiségüekröl, vagy a zsidó vallásúakról?

    És itt van a kutya elásva. Olvass csak vissza, mert erről már írtam.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #06658560 #50 üzenetére

    Csányi Zsidó? viktor zsidó? matolcsy zsidó? gyurcsány zsidó? szélesgábor zsidó?

    Itt a lényeg az, hogy kiszolgálják -e azokat a hatalmakat, amik a cionista törekvéseket egyengetik, vagy sem. Egy ország "becsatornázásához" nem kell hogy minden hatalmi pozíciót elfoglalj, elég csak a kulcsfontosságúak közül néhány, és a többi már magától megy. Ez egy módszer, és elég jól működik is, csak manapság a fránya népek kicsit kevésbé befolyásolhatóak lettek. Ez persze még kevés az üdvösséghez, de alakul.

    Szerk.: másik oldal meg azonnal libsikommancs, zsidóbérenc armilyen érvelés helyett.

    Én nem mondtam ilyet, csak pár furcsa dologra hívtam fel a figyelmet.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #06658560 #34 üzenetére

    "mi fog hiányozni majd az araboknak? Miért fognak háborúzni?">Bakker! Az arabok nem háborúznak! A palesztinok követelik az ENSZ által nekik adott területeket és az ezeken a területeken való független állami lét lehetőségét!

    http://hu.wikipedia.org/wiki/Izrael
    "1967-ben Egyiptom, Szíria és Jordánia sok katonával lezárta az izraeli határt, kiutasította az ENSZ békefenntartókat és Izraelt blokád alá vette a Vörös-tengeren. Izrael ezeket az akciókat casus bellinek (háborút indokló eseménynek) tekintette és megelőző támadást indított. Ez a hatnapos háború. Izrael döntő győzelmet aratott, megszállta Ciszjordániát, Gázát, a Sínai-félszigetet és a Golán-fennsíkot."
    Ha már:
    Palesztina valóban úgy volt, ahogy írod. De:
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Palesztina
    "Palesztina[1] vagy Palesztin Autonóm Területek jelenleg 127 ország által hivatalosan elismert de jure állam a Közel-Keleten. Területét Ciszjordánia és a Gázai övezet alkotja."
    A 127 állam között Izrael nincs ott, bár az el nem ismerés kölcsönös.

    Érdekességképp: természetesen(???) sem az USA, sem az EU (és utóbbinak egyetlen nem korábbi kommunista tagállama) nem ismeri el a palesztin államot.

    De tovább:
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Jeruzs%C3%A1lem
    "Az ENSZ közgyűlése 1947. november 29-én fogadta el 181. számú határozatát: E szerint Jeruzsálem nemzetközi ellenőrzés alá került volna. Hivatkozott határozat Kelet-Jeruzsálemet a jövőbeli palesztin állam fővárosaként jelöli meg. (A városnak ekkoriban kb. 105 ezer arab és 100 ezer zsidó lakosa volt.) Palesztinában az egykori török, majd brit gyarmaton egy zsidó és egy arab állam létrehozása mellett döntöttek. A, B illetve C területi jelzéssel. Az egyik területen létrehozzák Izraelt, az új államot zsidó fennhatósággal, a másik területen pedig továbbra is arab fennhatósággal a területében lecsökkentett Palesztínát. C jelzéssel pedig nemzetközi ellenőrzés alatti terület, mely Jeruzsálemre terjedt volna ki."
    "Izrael 1948-as függetlenségi nyilatkozata nem említette Jeruzsálemet, de megígérte, hogy Izrael minden vallás szent helyét meg fogja védeni. Az izraeli függetlenségi háborúban nagy területeket hódított meg, de elvesztette Jeruzsálem zsidó negyedének óvárosát és a város keleti részét. Jeruzsálem 1967-ig Kelet- és Nyugat-Jeruzsálemre oszlott."
    És a korábban említett '67-es háború.
    Igazából az van, hogy vannak ENSZ határozatok, amiket Izrael erős USA hátszéllel (mindig minden Izrael ellenes ENSZ BT-határozatot leszavaz) telibeszar. Már a legkorábbi ENSZ-határozatok szerint is Ciszjordánia és Gáza területén kellene lenni a palesztin államnak, de ezeket Izrael tartja megszállva. Ez egy dolog, de engedi az izraeli telepeseket is odaköltözni.

    Végül érdekes, hogy az emberi jogok védelmének és terjesztésnek önfelkent főpapjai, az USA és az EU mennyire nem lépnek fel az ENSZ-határozatok betartatása érdekében Izraellel szemben. Vajon emögött mi lehet?

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #06658560 #50 üzenetére

    "Kommunista eszmék alapjait? Hmm. tudtommal sem Marx, sem Engels nem volt zsidó."
    :DDD
    Legalább a Wikipédiában utána nézhetnél, mielőtt leírod:

    Karl Marx

    Trier városában, a Rajna vidéken (akkor a Porosz Királyság egy tartománya, ma Trier Németország Rajna-vidék–Pfalz szövetségi tartományának területén található) született 1818-ban egy zsidó családba. Apja, Herschel Mordechai rabbik és kereskedők leszármazottja volt...
    Anyja Henrietta Pressburg Hirshel holland zsidó nő volt, az ő felmenői közül is számos rabbi került ki.

Új hozzászólás Aktív témák