Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz attila9988 #15 üzenetére

    Hát, legalább egyet (a magyar munkavállalókról) itt is mondott, vagy legalábbis ilyen nem is marhaságnak, annál sokkal rosszabbnak értelmezhető mondatot.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #06658560 #26 üzenetére

    Éppen nem. Az ENSZ határozatok ellenére vannak a megszállt területeken. A neve is ez: MEGSZÁLLT TERÜLETEK. Jogilag nem, csak katonai erő okán rész még csak nem s Izraelnek, csak az izraeli ellenőrzés alatt tartott területeknek.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #06658560 #34 üzenetére

    "mi fog hiányozni majd az araboknak? Miért fognak háborúzni?">Bakker! Az arabok nem háborúznak! A palesztinok követelik az ENSZ által nekik adott területeket és az ezeken a területeken való független állami lét lehetőségét!

    http://hu.wikipedia.org/wiki/Izrael
    "1967-ben Egyiptom, Szíria és Jordánia sok katonával lezárta az izraeli határt, kiutasította az ENSZ békefenntartókat és Izraelt blokád alá vette a Vörös-tengeren. Izrael ezeket az akciókat casus bellinek (háborút indokló eseménynek) tekintette és megelőző támadást indított. Ez a hatnapos háború. Izrael döntő győzelmet aratott, megszállta Ciszjordániát, Gázát, a Sínai-félszigetet és a Golán-fennsíkot."
    Ha már:
    Palesztina valóban úgy volt, ahogy írod. De:
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Palesztina
    "Palesztina[1] vagy Palesztin Autonóm Területek jelenleg 127 ország által hivatalosan elismert de jure állam a Közel-Keleten. Területét Ciszjordánia és a Gázai övezet alkotja."
    A 127 állam között Izrael nincs ott, bár az el nem ismerés kölcsönös.

    Érdekességképp: természetesen(???) sem az USA, sem az EU (és utóbbinak egyetlen nem korábbi kommunista tagállama) nem ismeri el a palesztin államot.

    De tovább:
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Jeruzs%C3%A1lem
    "Az ENSZ közgyűlése 1947. november 29-én fogadta el 181. számú határozatát: E szerint Jeruzsálem nemzetközi ellenőrzés alá került volna. Hivatkozott határozat Kelet-Jeruzsálemet a jövőbeli palesztin állam fővárosaként jelöli meg. (A városnak ekkoriban kb. 105 ezer arab és 100 ezer zsidó lakosa volt.) Palesztinában az egykori török, majd brit gyarmaton egy zsidó és egy arab állam létrehozása mellett döntöttek. A, B illetve C területi jelzéssel. Az egyik területen létrehozzák Izraelt, az új államot zsidó fennhatósággal, a másik területen pedig továbbra is arab fennhatósággal a területében lecsökkentett Palesztínát. C jelzéssel pedig nemzetközi ellenőrzés alatti terület, mely Jeruzsálemre terjedt volna ki."
    "Izrael 1948-as függetlenségi nyilatkozata nem említette Jeruzsálemet, de megígérte, hogy Izrael minden vallás szent helyét meg fogja védeni. Az izraeli függetlenségi háborúban nagy területeket hódított meg, de elvesztette Jeruzsálem zsidó negyedének óvárosát és a város keleti részét. Jeruzsálem 1967-ig Kelet- és Nyugat-Jeruzsálemre oszlott."
    És a korábban említett '67-es háború.
    Igazából az van, hogy vannak ENSZ határozatok, amiket Izrael erős USA hátszéllel (mindig minden Izrael ellenes ENSZ BT-határozatot leszavaz) telibeszar. Már a legkorábbi ENSZ-határozatok szerint is Ciszjordánia és Gáza területén kellene lenni a palesztin államnak, de ezeket Izrael tartja megszállva. Ez egy dolog, de engedi az izraeli telepeseket is odaköltözni.

    Végül érdekes, hogy az emberi jogok védelmének és terjesztésnek önfelkent főpapjai, az USA és az EU mennyire nem lépnek fel az ENSZ-határozatok betartatása érdekében Izraellel szemben. Vajon emögött mi lehet?

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz attila9988 #42 üzenetére

    "Az egyik emlékmű megrongálásáért miért jár másféle büntetés mint a másikért?">Az a nagybüdös helyzet, hogy az Európa szerencsésebb felében (ahol nem volt kommunista diktatúra a 20. század második felében), ott az utolsó komoly konfliktus, stresszhelyzet a 2. vh volt, onnan meg nyilvánvalóan a nácizmushoz köthető jelképek, ideológiák, miegymás (amúgy érthető módon) heves reakciókat váltanak ki, persze egy kicsit azért felturbózva, mert (á la Finkelstein) vannak, akiknek ez az érdekük.
    Azonban annyi együttérzés sem szorult beléjük, hogy a 2. vh-t legalább olyan súlyosan átélő, de utána a kommunista terrort és diktatúrát a nyakukba kapó országok lelkivilágát megértsék, és a kommunizmust ugyan olyan kártékony, pusztítandó, tiltandó ideológiának tartsák. Még az jelképeit sem nyilvánították önkényuralmi jelképeknek, és a magyar államot, kormányt büntették, mert ezek viselését tiltja és bünteti. Sőt, mi több: az EU vezetésében magas szinten vannak egykor szélsőségesen baloldali nézeteket valló politikusok. Ilyen pl. Barroso, aki maoista volt. A korábban említett Schmidt-cikk (bár akkor Schmittnek írtam, utólag elnézést) is ír erről, mármint az ilyesfajta kettős mércéről, ami sajnos az EU-közgondolkodás része is. Ráadásul sajnos az is van, hogy bár mi azt hittük a kommunista rendszer alatt és után, hogy a média egyenirányítása és hazug, ferdítő propagandája csak nálunk működött, sok ember mégis igaznak vette, és a szocializáció okán most is igaznak veszi, amit a tv-ben, rádióban lát és hall, most azzal kell szembesülni, hogy az átlag, ny-európai demokráciákban felnőtt emberek is ugyan így gondolkodnak: igaznak veszik, amit a tv-ben, rádióban lát és hall. És ezzel sajnos őket is meg lehet vezetni, ha az adott médiumnak ez a célja. Márpedig mindig ez.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #06658560 #50 üzenetére

    "Kommunista eszmék alapjait? Hmm. tudtommal sem Marx, sem Engels nem volt zsidó."
    :DDD
    Legalább a Wikipédiában utána nézhetnél, mielőtt leírod:

    Karl Marx

    Trier városában, a Rajna vidéken (akkor a Porosz Királyság egy tartománya, ma Trier Németország Rajna-vidék–Pfalz szövetségi tartományának területén található) született 1818-ban egy zsidó családba. Apja, Herschel Mordechai rabbik és kereskedők leszármazottja volt...
    Anyja Henrietta Pressburg Hirshel holland zsidó nő volt, az ő felmenői közül is számos rabbi került ki.

Új hozzászólás Aktív témák