Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Tigerclaw #196 üzenetére

    "Nem érted a lényegét amit írtam."

    De, ertem. Csak megjegyeztem, hogy az, amit irtal, nincs osszhangban a valosaggal.

    "az ötletből azért lett termék, mert üzletre, pénzre lett alapozva."

    Ez nagyreszt igy van, viszont az abszolut nem igaz, hogy a szoftverbol csak es kizarolag a szerzoi jogi vedelmet kihasznalva lehet penzt keresni vagy arra uzletet epiteni. Sot: a szoftverfejlesztesek tobbseget ma is a szerzoi jogot nem erinto uzleti modellekkel finanszirozzak. Az a szoftver, amit kulon meg lehet venni es aminel egyaltalan felmerul a kalozkodas, mint gyakorlati problema, csak egy feltuno kisebbseg.

    "Jelenleg azt tartja életben a zene, film, vagy számítógépes iparágat, hogy még van aki fizet érte. Ha mindenki úgy állna hozzá, hogy ez nem lopás és gyerünk hajrá másoljunk mindent, akkor megszűnne az egész."

    Igen, igen, itt van a tevedesed esszenciaja, miszerint a masolas veszelyezteti a fenti iparagak komplett beveteleit es ez az, ami nem igaz. Hogyan masolsz le egy koncertet? Hogyan masolod le (es miert?) a Google szolgaltatasait vagy a Facebookot mukodteto programokat? Van egy csomo beveteli forras, ami nem a szerzoi jogra alapoz, ezekrol kovetkezetesen megfeledkezel.

    "Egyedül a hadiipar volt az aki nem üzleti alapon fejlesztett"

    A hadiipari is uzleti alapon mukodik (marmint a piacgazdasagokban, tervgazdasagokban meg a gazdasag tobbi resze sem).

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák