Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz misx #25 üzenetére

    "..felmentem egy CD áruházba a neten, egy együttes 6 éves (!!!!!) lemeze mai napig 4 rugó. Hogy a jó a k***** anyátok. Zenénél nincs árcsökkentés??? 30 év múlva is ugyanannyiért adjuk el ha már szétporladt a lemez, akkor is ???"

    Már miért lenne árcsökkenés? Szerinted a Metallica 1986-os Master of Puppets című albuma 2011-ben már kevesebbet ér, mint amikor új volt? Elromlott azóta a rajta lévő zene? Csak azért, mert már 25 éves? Mi van a még régebbi, klasszikus darabokkal? Hendrix, Elvis Presley, Jacko... mind az aktuális piaci áraknak megfelelően van árazva. Elhiheted, hogy Hendrix Are You Experienced? című '67-es lemeze a megjelenés idején jóval kevesebbe került, mint most, ugyanis azóta a pénz is romlott. Tehát nemhogy csökkennének az árak, hanem még növekednek is. Példa:

    1988-ban az Ossian debütáló albumát, az Acélszívet kemény 120 magyar forintért vettem. Vinylen! Később tönkrement, elkallódott, majd jó tíz év múlva kijött CD-n is újra, és ismét megvettem, immár valami 2000 Ft-ért. Most mondhattam volna a boltban, hogy ez 88-ban csak 120 Ft volt, most elmúlt 10 éves, már csak 50-et adok érte? Ne vicceljünk már, kérem!

    Te egyenlőségjelet teszel a használt autó és a művészeti termék közé. Egy szobor elértéktelenedik, mert koros? És egy festmény? Egy regény, egy novella egy költemény? És a filmek? És a zenék? A te gondolatmeneted szerint a Rómeó és Júliát minden színháznak minimum ingyenes előadásokon kéne játszani, mert már több száz éves a darab, tehát ócska, sőt, azóta már Shakespeare összes jogutódja is kipusztult, ha ugyan akkoriban volt ilyesmi már a világon.

    Egy zseniális mű pont attól művészet, hogy kiállja az idő próbáját. (Ez akkor is így van, ha egyes emberek, akik életükben sosem alkottak még semmit ezt nem tudják felfogni.) Egy hatéves album még kurvára nem állta ki. Majd ha még 30 év múlva is nagy számban warezolják, akkor lehet mondani. Mint a Rush diszkográfiát, meg a Metallicát. Ezt nem kéne egy napon említeni a használati tárgyakkal, a fűrészlap fogai ugyanis kopnak a használattól; a kalapács feje is az ütögetéstől; az ásó-kapa csorbul, köszörülik, ettől kopik, kisebb a felülete, nehezebb vele a munka, ergo tényleg kevesebbet ér. De a szellemi termékekre nem lehet így tekinteni.

    Arról nem beszélve, hogy ha találnál egy bronzkorból származó kalapácsot, aminek a használati értéke a nullával egyenlő, gazdag ember lennél, mert a lelet marha sokat ér. Ilyen furcsa módon egyszer még az ócska "lomoknak" is megnövekszik az értékük.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák