Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz Dany007 #45 üzenetére

    Egyszer majd kipukkad a tablet lufi is. Ezekre mondják hogy csinált igény. Vagy inkább úgy hogy megmondják a gyártók mi kell a népnek. Az Apple meg zseniálisan ért ezekhez a dolgokhoz:D

    Én például nem vennék tablet-et mert: Ugyan azt tudja egy mai okostelefon is és az még ráadásul zsebben is elfér. Tehát az mobil a tablet már kevésbé. Igen nagyra hízót okostelefonok. Okostelefonos OS és hardver.
    Tehát cipelni + nyűg, laptopot nem vált ki nem igazán van értelme.
    A Netbook-ok is így jártak ma már csökken a kereslet irántuk. Bár megjegyzem inkább netbook mint tablet.

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Silenzio

    addikt

    válasz Dany007 #45 üzenetére

    Hát ez az. Mindent piacra dobnak, amit enged a hardver. A Wave ebből a szempontból szerintem elég jól vizsgázik: folyamatosan 3G-n megy, frissülnek a widgetek, néha wifi, napi 1-1.5 óra zenehallgatás, és 3-4 napig eldöcög. Szerintem súlyosan jobb mint egy Iphone -mert hacsak nem vagy igazi játékbetyár, a Badával is megtalálod a számításod- vagy egy Androidos -mert ha nem vagy igazi geek, aki minden egyes vegetatív vagy mentális tevékenységére saját appot szeretne, és telewarezolja a telefont 2-300 appal- ezzel is megtalálod a számításod. :) Cserébe gyorsabb valamivel és féláron megkapod ugyanazt a hardvert (Samsung Galaxy S-hez képest).

    Szép dolog, hogy a technika erre a szintre jutott, de ha belegondoltok, néhány éve még nem dobtak piacra minden új technológiát piackutatás nélkül! Mert mari néni a klimax utolsó éveiben rájön, hogy ki a pöcsnek kell ennyi app, aminek a 5-8%-át használja, de cserébe a kezelés relative bonyolult, és a rendszer "finomságai" miatt a telefonja egykettőre kifut a szuszból.

    Cyberpunk: ez meg a másik. A Tabletek. Ugyanaz az OS (Honeycomb esetében ugye vannak különbségek, de a kernel nyilván nem lesz számottevően más, csak az interfész), ugyanaz a hardver... A nagyobb kijelző miatt lomhább, sérülékenyebb, sorolhatnám. Nekem max filmnézésre és képregények olvasására kellene, de annyira még nem vagyok Pistike, hogy 85-ért vegyek egy tablettát, ha egy 25000 Ft-os használt laptop is megbirkózik az ilyesmivel. Az utcán vagy természetben amúgy sem geekeskedni akarok, hanem a külvilággal foglalkozni. Tiszta agyrém, hogy az emberek ilyen könnyen elcsábulnak csillivilli technikai maszlagtól. És még én is, hiszen okostelefonom van, igaz, ott a témából kihoztam a legjobbat.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • attila9988

    őstag

    válasz Dany007 #45 üzenetére

    Szóval ha mobilitásról, egyszerűségről és persze manapság eladásokról beszélünk, akkor a tablet + okostelefon a csúcs.
    Ha viszont a teljesítményről, akkor a PC.

    A pc nem csak a teljesítményről szól. Pontosan attól lett annó népszerű, hogy szabványos csatolófelületekkel látták el, ezért rengeteg gyártó készíthetett hozzá amit akart. Ez természetesen az árakra is jó hatással volt. Később annyi változás történt, hogy elérhetővé váltak a "mobil" változatok, és manapság a notebook talán még népszerűbb is mint az asztali társa, de ennek is megvan az ára. A kényelem, és a végtelen rugalmasság az, ami miatt munkagépnek egyértelműen az asztali gép a nyerő. Ha valamire kell egy program, megkeresed. Ha nincs, akár meg is írhatod. Egy nagy, nyitott rendszer az egész.

    A "divatcikkek" ezt nem tudják megadni, így leváltani sem. Pc akkor is lesz, amikor az okostelefon már nem lesz divatos, és amikor a táblák lecsengenek.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák