Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    "...bár a PC-k még hosszú ideig velünk maradnak, már nem képviselik a számítástechnika csúcsát."
    Akkor mit? Egyáltalán képviselték valaha? A komoly, tudományos feladatokat ellátó rendszerekkel sosem versenyeztek. Bizonyára a tabletekre meg az okostelókra gondol a csóka, de ez ostobaság: teljesítményben a PC-nek a nyomába sem érnek. Milyen más hierarchia lenne tehát egzakt? Hogy melyikből adnak el többet? Röhej. Az mindig változik.

    A tabletek nem sokáig lesznek népszerűek: néhány év, és a nép belátja, hogy remek élmény, meg lehet velük menőzni, de semmi sajátszerűségük sincs, vagy olyan előny, amiben egy laptop vagy egy sima PC menthetetlen volna. Egy különösen fapados és lapos notebook érintésérzékeny interface-re kihegyezve. Wow. Hát aztán?
    Az okostelefonok meg rossz irányba fejlődnek. Már most túl nagyok, túl sokat fogyasztanak és mindenki a többmagos architektúrákra csorgatja a nyálát, holott az Android még nem is képes maradéktalanul kihasználni. A Wave-em mérete is terhes néha, de egy Samsung Galaxy S2 már egyenesen reménytelen eset, ha zsebben akarod hordani.
    Ezzel párhuzamosan haverom meg 100.000 Ft-ból rakott össze akkora PC-t, hogy az egész egy Saitek Cyborg 3D joystick dobozába belefér, és Sandy Bridge processzor van benne, hűtéssel, rammal, minden szarral. A gyakorta hangoztatott hátrányok: hangos, nagy, nehéz, nem elég mobil, sokat fogyaszt - a pc esetében mára értelmüket vesztették. Igen, kell neki a hálózati áram, tény. Egy mai menő okosteló viszont csak egy napig használható PC-s ügyletekre, aztán lemerül, egy laptoppal meg 2-3 órát nézhetünk filmet, aztán mehet a hálózati töltőre. Mi ebben a mobil, emberek?
    Fejlődik az asztali PC platform is. Nem sokáig akarnak majd a népek ilyen lelkesedéssel tapicskolni, ebben szinte biztos vagyok. Boldog szülinapot, PC! :))

    robyeger: a Playstation volt a világon az első konzol, amin jelentős volt a warez, mégis korábban elképzelhetetlen világsikert ért el. A warezzel, mint indokkal csak a sok idiótát lehet kényelmes fogyasztóvá butítani. Még olvasottnak se kell lenned, hogy belásd, mekkora kamugombóc a dolog, elég némi józan, paraszti ész. :)

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz Dany007 #45 üzenetére

    Hát ez az. Mindent piacra dobnak, amit enged a hardver. A Wave ebből a szempontból szerintem elég jól vizsgázik: folyamatosan 3G-n megy, frissülnek a widgetek, néha wifi, napi 1-1.5 óra zenehallgatás, és 3-4 napig eldöcög. Szerintem súlyosan jobb mint egy Iphone -mert hacsak nem vagy igazi játékbetyár, a Badával is megtalálod a számításod- vagy egy Androidos -mert ha nem vagy igazi geek, aki minden egyes vegetatív vagy mentális tevékenységére saját appot szeretne, és telewarezolja a telefont 2-300 appal- ezzel is megtalálod a számításod. :) Cserébe gyorsabb valamivel és féláron megkapod ugyanazt a hardvert (Samsung Galaxy S-hez képest).

    Szép dolog, hogy a technika erre a szintre jutott, de ha belegondoltok, néhány éve még nem dobtak piacra minden új technológiát piackutatás nélkül! Mert mari néni a klimax utolsó éveiben rájön, hogy ki a pöcsnek kell ennyi app, aminek a 5-8%-át használja, de cserébe a kezelés relative bonyolult, és a rendszer "finomságai" miatt a telefonja egykettőre kifut a szuszból.

    Cyberpunk: ez meg a másik. A Tabletek. Ugyanaz az OS (Honeycomb esetében ugye vannak különbségek, de a kernel nyilván nem lesz számottevően más, csak az interfész), ugyanaz a hardver... A nagyobb kijelző miatt lomhább, sérülékenyebb, sorolhatnám. Nekem max filmnézésre és képregények olvasására kellene, de annyira még nem vagyok Pistike, hogy 85-ért vegyek egy tablettát, ha egy 25000 Ft-os használt laptop is megbirkózik az ilyesmivel. Az utcán vagy természetben amúgy sem geekeskedni akarok, hanem a külvilággal foglalkozni. Tiszta agyrém, hogy az emberek ilyen könnyen elcsábulnak csillivilli technikai maszlagtól. És még én is, hiszen okostelefonom van, igaz, ott a témából kihoztam a legjobbat.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák