Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz domi007 #14 üzenetére

    Bár egy laptop is csak egy PC, de ez már részletkérdés

    Az angol szóhasználatban a PC és a laptop nincs összemosva. Ezért is lehet sokszor félreérteni a magyarra fordított híreket is itt ott, mert ha az angol cikk az asztali pc -kről beszél, az nálunk már okostelefon uralmat szokott jelenteni, ami nyilvánvalóan téves, és elképzelhetetlen gondolatmenet, hiszen okostelefonnal messze nem lehet minden problémát megoldani.

    Laptop -ok eladásai minden bizonnyal tovább növekednek majd, és az asztali gépből lesz kevesebb, általában ezt kell érteni a pc hanyatlása alatt. De ettől függetlenül szinte biztos vagyok benne, hogy még 30 év múlva is lehet asztali gépet venni, hiszen bizonyos feladatokra ez lesz a legoptimálisabb akkor is, a hétköznapi ember viszont inkább notival, és sok kis vacak kütyüvel szereli majd fel magát.
    A táblagépek sorsa meg szerintem a netbook -éhoz hasonló lesz. Most mindenki odáig van mert a "steve jobs megmondta", de majd újragondolják, ha rájönnek mennyire kevés haszna van a dolognak.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Dany007 #45 üzenetére

    Szóval ha mobilitásról, egyszerűségről és persze manapság eladásokról beszélünk, akkor a tablet + okostelefon a csúcs.
    Ha viszont a teljesítményről, akkor a PC.

    A pc nem csak a teljesítményről szól. Pontosan attól lett annó népszerű, hogy szabványos csatolófelületekkel látták el, ezért rengeteg gyártó készíthetett hozzá amit akart. Ez természetesen az árakra is jó hatással volt. Később annyi változás történt, hogy elérhetővé váltak a "mobil" változatok, és manapság a notebook talán még népszerűbb is mint az asztali társa, de ennek is megvan az ára. A kényelem, és a végtelen rugalmasság az, ami miatt munkagépnek egyértelműen az asztali gép a nyerő. Ha valamire kell egy program, megkeresed. Ha nincs, akár meg is írhatod. Egy nagy, nyitott rendszer az egész.

    A "divatcikkek" ezt nem tudják megadni, így leváltani sem. Pc akkor is lesz, amikor az okostelefon már nem lesz divatos, és amikor a táblák lecsengenek.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Dany007 #58 üzenetére

    Teljesen egyet értek. Ez az "ágyban/fotelben döglős" gépelés téma nagyon érdekes. Nekem sosem volt kényelmes, mert egyszerűen nincs olyan póz, amiben ne lenne fárasztó dolgozni a géppel. Az embernek fáj mindene. Inkább a bőrszékem. :)
    Amire a laptop jó lenne, mondjuk a kertben dolgozni vele, de azt meg ezekkel a tükröződő, fényes kijelzős sz*rokkal nem lehet amiket manapság vesznek a népek. :D

    Nekem 15 évig nem volt notebook -om, két éve vettem egyet, mert a munka miatt szükségessé vált hogy néha magammal vigyem. A hurcolkodáson túl azonban meglehetősen ritkán használom, otthon, és melóhelyen is van asztali, ami mérföldekkel jobb megoldás, gyorsabb is, kényelmesebb is, a noti meg ott van tartaléknak ha kell...
    Ja, és nincs okostelefonom, mert én leginkább telefonálásra használom a telefont, és nem szeretem ha nincsenek billentyűi. Pl olyan alapvető dolgot nem tudnék megoldani az okostelóval, hogy billentyűhöz rendelt gyorshívó listával telefonálok úgy, hogy oda sem kell néznem. 3 gombot - kioldás + egy gomb - kell megnyomni, és a fülemhez tartani a készüléket. Egy kéz is elég ehhez. :D

    Esetleg annyi kompromisszumban lennék benne, hogy az érintős kijelző mellett, van rendes gombsor is, amit nem kell kihajtani. Talán a nokiának volt ilyenje korábban.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz bambano #71 üzenetére

    a tabletekkel is ez lesz (szerintem), hogy kapnak rendes kijelzőt meg rendes bt-s klavit és majd használják alap office dolgokra. az asus mutatott már olyan tervet, hogy egy kijelző-klavi kombóba bele lehet dugni a telót és akkor netbook.

    De a tabletekkel van egy hatalmas probléma. Be vannak láncolva egy operációs rendszerhez, amihez nem nyúlhatsz hozzá, nem cserélheted le. Olyan lehetőségeid vannak, amit ad neked (google?, alma?) és amiket enged a kis marketjéről letölteni. Mindezek mellett még a teljesítmény is erős visszalépés, és a felhős marhaságot is végül ezzel akarják majd méginkább ránkerőszakolni. Lassú a géped? Kevés a tárhely? Fizess a felhőért, vagy nézz reklámokat. Add nekünk amid van, majd mi "vigyázunk" rá.

    Másik nagy gond, hogy ha kilegózok magamnak a tabletből egy asztalit, akkor minek van tabletem? Mármint a sok kiegészítő egy zsák pénz, hogy aztán legyen egy alap dolgokra használható korlátolt transformer az asztalon. Valahogy ez nem tűnik reálisnak. Bár a netbook -ot kinyírhatja a tablet, de a normális gépeket nem hiszem, és a netbook -ot sem biztos.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Dany007 #81 üzenetére

    akkor egy mai okostelefon szintén jó lenne erre a célra.

    Na ne vicceskedjünk már. Ott szerencsétlenkednél a vonaton a virtuális billentyűzeteddel az öledbe görnyedve úgy, hogy alig látod amit írsz, mert a mini kijelzőt eltakarod az ujjaddal? Ez igen lassú, és kényelmetlen is lenne. Vagy előveszed a táskádból a netbookká alakító dokkolódat meg a monitort, billt, egeret, és összeszereled a kis asztalkára? :D

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz attila9988 #86 üzenetére

    Azt még hozzátenném, hogy a "legótabletgéppel" van még három probléma a felsoroltakon túl...

    1) A dokkoló nem szabványos, de legalább drága lesz/lehet. Ha besz*rik a telefon/tablet, kuka a kiegészítő is, ez nem gazdaságos.

    2) Ha építek neki kis "ágyacskát", akkor kell neki ugyanúgy egy elkülönített asztal, és akkor ugrik a megmaradó egyetlen érv is, a helyfoglalás. Mitől jobb ha a legóház van az asztalon, mint ha egy doboz az asztal alatt?

    3) Nincsenek szabványos alkatrészek, amik cserélhetők a készülékben. Ez már a notinál is részleges gond, de egy tabletnél meg aztán pláne. Nem az van, hogy a tönkrement alkatrészt cserélem, és kész. Annó ez volt az egyik oka, amiért a pc olyan nagyon népszerű lett..

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz hcl #93 üzenetére

    Az asztali gépeddel nem fekhetsz be elolvasni az ágyba a legújabb melóhelyi training anyagot.

    Ilyet nem is akarok vele, de nem is erről van szó. Hanem hogy érdemes -e, lehet -e kiváltani bármit is a táblával. Szerintem pedig nem.

    Mondjuk én amúgyis inkább papírrol olvasok, a hosszabb netes cikksorozatokat is inkább "össze TEX -elem" magamnak, és kinyomtatom. :)

    Persze arra jó lehet a tábla hogy olvass róla, ám erre inkább az eink alapú ebook reader a jó megoldás.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Pug #95 üzenetére

    Pedig írtam hogy az e-ink nem rossz dolog, olyasmim lehet hogy lesz, de a tábla se jó sokkal több dologra, és legalább kifolyik a szemed ha sokat nézed. :)
    Én azt mondom, hogy az ilyen kütyük jók egy két speciális feladatra, de nem számítógép helyett. Olvasd vissza a topic -ot.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Degeczi #100 üzenetére

    De az e-ink -es cuccok nem is böngészésre valók. Olvasáshoz kellenek. Ha lenne egy ilyenem, akkor lehet - de csak lehet - hogy nem kinyomtatnám magamnak a korábban említett TEX doksikat, hanem megfelelő méretekhez tördelném, és az ebook reader -en olvasnám... Másra ezek a cucok nem kellenek. És az olvasáson kívül tulajdonképpen a tabletet sem lehet nagyon mire használni, de a kijelzője sokkal rosszabb.
    A papír könyvekkel csak az e-ink veszi fel a versenyt. Ha nem az, akkor semmi. A papír még csak le sem merül, ha elejtem nem törik el, és 50 - 60 évig is olvasható marad akár, valamint kellemesebb olvasni - főleg nekem a rossz szememmel -, én biztos nem olvasnék olyan kijelzőn mint ami pl az Ifosokon, vagy a galaxy -kon van.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz madgie #105 üzenetére

    Bocs, ennél finomabb reakció erre nem létezik: OMFG.

    Tényleg? Na akkor sorold. Tapicskolós játék? Oké az van. A böngészés meg az olvasás kategóriába tartozik. Egyéb?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz madgie #111 üzenetére

    Filmnézés, zenehallgatás, képek nézegetése, tapicskolós játékok kiegészítve mondjuk a zenei cuccokkal - az android a mai napig vérgyenge ebben - , skype, msn, komolyan, soroljam még?

    Én nem szivatnám magam azzal hogy egy "irattartón" nézek filmet. Zenehallgatás dettó. Képek nézegetése még ok, tapis játékokat írtam. Milyen "zenei cuccok"? Msn, skype egy kategória, és nem igazán kényelmes tableten. De sorold tovább, mert még mindig az olvasás a legvalószerűbb, és leghasznosabbnak tűnő felhasználási terület, bár a képnézegetést még oda írhatjuk a listába.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz madgie #114 üzenetére

    Én e-inkeltem a hétvégén is, inkább zavart, hogy tényleg csak olvasásra jó (annyi könyvet nem olvasok, hogy külön kütyüm legyen hozzá)

    De annak az ára sem annyira magas, és arra amire ki lett találva, nagyon jó. Tablet meg erre kevésbé jó, de legalább másra se nagyon, és k*rva drága... Ha havi egymillióm lenne feleslegbe, akkor se kéne tablet.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák