Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatal`

    titán

    válasz attila9988 #26 üzenetére

    "Az angol szóhasználatban a PC és a laptop nincs összemosva."

    Persze, hogy nincs. Itthon az x86-os pc-t és a notebookot hívja mindenki pcnek. Múltkor vitatkozott velem valaki egy másik fórumon, hogy a MAC az nem PC. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz attila9988 #62 üzenetére

    Na ugye, nem csak én vagyok "gerincbeteg" :D

    Egyébként én páromnak vettem egy netbookot és ~ 2 éve karácsonyra. Akkor még a szüleivel lakott és a szobája nagyjából egyenlő volt egy hatalmas franciaággyal. Így asztalit esélytelen lett volna berakni, pedig azt terveztem.
    Na és amikor nála voltam párszor próbáltunk esténként filmezni. Hát katasztrófa volt. Ha messzire tettük, akkor alig láttuk, vagy egyáltalán nem. Úgyhogy valahogy fekve az ölünkben tartva volt a gép. Mocorogni nem nagyon lehetett mert akkor vagy leesik / eldől, vagy pedig folyamatosan fogni kellett. Figyelni kellett időnként, mert nagyon besüppedt a lepedőbe és akkor vonyított a ventilátor. Ráadásul közelről ketten egyszerre igen nehéz volt nézni (betekintési szögek, nem ips paneles volt).
    Aztán próbáltam netezni rajta az ágyból. Kijelző persze majdnem vízszintesig kihajtva. Én meg kb 90-75 fokos szögben feküdtem egyik könyökömre támaszkodva. A gépelés elég szörnyű volt ( de virtuálison méginkább), és ~ 10 perc után váltanom kellett a másik könyökömre mert nem volt kényelmes. Próbáltam hason fekve, szemben a géppel, de akkor meg a nyakam "törött ki" majdnem. Persze ülve is próbáltam, gép az ölemben, úgy meg túl instabil volt. Ahogy gépeltem a gép dülöngélt jobbra-balra. Persze a lábaimmal ellensúlyoztam ezt, de abszolút nem volt kényelmes. El nem tudnám képzelni, hogy órákig így bohóckodjak. Gyakorlatilag ezt is csak asztal előtt tudtam kényelmesen használni. Ja igen és ez egy szegény HP mini, ami csak max 3 órát bír ki akksi nélkül. Mondjuk így is ~ 80k-volt anno 2-3 éve. Tehát az olcsó kategória. Drágábbak biztos jobban bírják, de nem fogok 200-250k-t kiadni egy ilyenért (így szükség nélkül meg pláne).
    Viszont úgy tartom, hogy akinek a munkájához olyan nagyon nélkülözhetetlen (mert van sok ilyen) akkor ott a cég vegye meg a laptopot a dolgozónak.

    Viszont mióta együtt élünk gyakorlatilag semmire sem használjuk. Van egy beépített PC-m. Amolyan asztali PC htpc-sítve. Így a kanapéról kényelmesen ülve tudunk netezni, tévézni, zenét hallgatni, filmezni, e-mailez vagy bármi amit akarunk. Ez az elrendezés mondjuk munkára annyira nem kényelmes, de én azért szoktam dolgozni is a gépen. A netbook meg valamelyik szekrényben porosodik azóta is. Szerencsére egyikőnk se annyira kocka, hogy ne tudnánk osztozni azon a gépen.

    Szóval én nem vagyok laptop ellenes. Elhiszem, hogy sok embernek sok területen hasznos és szükséges. Sokan pedig csak kényelemből veszik oks.
    De pl ott van húgom. Ő ~ 4-5 éve vett magának egy laptopot ~120k-ért olyan teljesítménnyel amit ma már a telefonom is majdnem túlszárnyal. Na, az a laptop az elmúlt 4 évben el sem mozdult az íróasztaláról. Egyszer kértem tőle, hadd vigyem el nyaralásra csak egy hétre... De túlságosan féltette :) Így nem adta oda.
    Szóval ez meg a másik véglet, akik aztán tényleg csak divatból veszik, és soha semmire nem használja ki az előnyeit.

    Okostelefont én azért vettem, mert már egyszerűen túl olcsó volt ahhoz, hogy még mindig egy ósdi samsung akármivel mászkáljak, na meg persze miután tönkrement muszáj volt váltani. Pont lejárt a hűségem a T-nél, így bagóért vettem egy LG opti 1-est.
    De gyakorlatilag ezt se használom ki. Fényképezgetek (bár ezt már 5-6-7 éves telefon is tudott), néha, főleg reggelente cigi mellé megnézem a híreket rajta aztán kész. A gps-t értelmes dologra még nem használtam, pedig kíváncsi lennék rá milyen amikor navigál. De egyszerűen semmi szükségem rá. Cégnél van gép / net, otthon szintén. Amikor úton vagyok, akkor meg vezetek, nincs időm netezni és nem megyek olyan messzire, hogy gps kelljen.

  • Dany007

    veterán

    válasz attila9988 #86 üzenetére

    "hogy aztán legyen egy alap dolgokra használható korlátolt transformer az asztalon."

    Ez jó! :) De ezt a végén meg majd azzal magyarázzák, hogy ha elmész otthonról, akkor a sok extrát amivel normálisan használható gépet csinálsz a tabletből kihúzod és viszed magaddal... :U (mármint csak a tabletet, a többi cumót nyilván nem fogod cipelni :D )

    Engem leginkább a teljesítmény visszafogás zavar az egészben. Hiszen most a tabletek, okostelefonok piacán újrakezdték azt a teljesítményfejlesztős (nagyobb proci, nagyobb, gyorsabb ram, nagyobb tárhely, erősebb vga stb...) mókát, amit a PC-knél is végigvittek csak most kb ott tartanak ahol a PC tartott kb 6-7 évvel ezelőtt. :U
    És ugyan a technológia fejlődik, mivel azt a teljesítményt miniatürizálják de ezáltal a tiszta teljesítmény megreked egy adott szinten.
    Persze, erre mondják, hogy nincs is szükség nagyobb teljesítményre mert nincs program ami kihasználná. Persze, hogy nincs, amikor a teljesítmény egy ~ 6 évvel ezelőtti PC szintjén sincsen még.
    Nem tolhatják rá a legújabb PSCS5-öt mikor meghalna a Ghz-es proci alatt. Ahogy a Crysis 1-2 se futna el.
    Arra meg, amire most használják a tableteket a mostani hardverek is bőven megfelelőek, tehát innen nézve fölösleges tovább fejleszteni a hardvert, hacsak nem a jobb játékok futtatása érdekében.

    [ Szerkesztve ]

  • attila9988

    őstag

    válasz attila9988 #86 üzenetére

    Azt még hozzátenném, hogy a "legótabletgéppel" van még három probléma a felsoroltakon túl...

    1) A dokkoló nem szabványos, de legalább drága lesz/lehet. Ha besz*rik a telefon/tablet, kuka a kiegészítő is, ez nem gazdaságos.

    2) Ha építek neki kis "ágyacskát", akkor kell neki ugyanúgy egy elkülönített asztal, és akkor ugrik a megmaradó egyetlen érv is, a helyfoglalás. Mitől jobb ha a legóház van az asztalon, mint ha egy doboz az asztal alatt?

    3) Nincsenek szabványos alkatrészek, amik cserélhetők a készülékben. Ez már a notinál is részleges gond, de egy tabletnél meg aztán pláne. Nem az van, hogy a tönkrement alkatrészt cserélem, és kész. Annó ez volt az egyik oka, amiért a pc olyan nagyon népszerű lett..

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Dany007

    veterán

    válasz attila9988 #90 üzenetére

    A 3-as pont szerintem tényleg nagy érv.
    Hiszen ha asztalinál beszarik a bill, lemész a boltba - akár tescoba is - és veszel egy másikat bagóért.
    Ha tableten szarik be a bill az azt jelenti, hogy az érintőkijelző ment tönkre, ami mocskosul sokba kerülne, de minimum szerviz, ami több nap kiesést - vagy akár heteket is jelenthet, és persze boros szerviz + alkatrész díjat.
    Ugyan ez a fejlesztéssel. Igaz a PC-t se lehet végetlenségig fejleszteni, de azt legalább lehet, a tabletet nem.
    Gyakorlatilag bármi tönkre megy egy tabletben még a hozzáértőbb júzer se fogja szétkapni leforrasztani az integrált vga-t és kicserélni egy másikra.
    A többit meg még hozzá lehet képzelni...

    Ja és itt jön az az ellenérv, hogy az átlag júzer az asztali PC-ben sem fog magától VGA-t cserélni.

    Egyrészt valószínű, hogy nem, de jóval nagyobb rá az esély, hogy rákeres a youtube-on és magától megtudja csinálni. Mert 3 csavar + a kártya kihúzása, új berakása. Tehát nem kell hozzá műszaki érzék, se spéci eszköz. Tabletnél azért ez elég esélytelen átlagjúzer esetében.
    Másrészt meg ha be is viszi egy számtechboltba, ott kb 2 perc alatt a kezébe nyomnak egy másik VGA-t, újabb 2 perc alatt meg kicserélik neki, jobb esetben gratis.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz attila9988 #86 üzenetére

    Van windowsos tablet és linuxos is -nem droidos!-.

    szerk: Egy 7-10" tabletben milyen alkatrészt szeretnél ami szabványos v mindben ugyanaz? Észre kéne venni, hogy a méretcsökkenéssel bizonyos dolgok szükségszerűen eltűnnek, integrálnak mindent amit lehet. Ha szabvány lenne a pcb-től, kijelzőn és akun át minden, akkor mind ugyanúgy nézne ki, akkor meg az lenne baj.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz attila9988 #90 üzenetére

    Az asztali gépeddel nem fekhetsz be elolvasni az ágyba a legújabb melóhelyi training anyagot.
    Vagy a kedvenc könyved.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Pug

    veterán

    válasz attila9988 #94 üzenetére

    Én is sokáig értetlnekedtem a tábla kapcsán, aztán pár napig nyúztam egyet, kellemes dolog, elfogadnék egyet :K
    Mondjuk úgy, hogy nem nagyon olvasol digit formában már megértem neked miért tűnik értelmetlennek :K

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz attila9988 #94 üzenetére

    Vagy eink + lcd összvérek, ezek is biztos el fognak terjedni.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • madgie

    titán

    válasz attila9988 #94 üzenetére

    "Persze arra jó lehet a tábla hogy olvass róla, ám erre inkább az eink alapú ebook reader a jó megoldás."

    Ja, és még a tablet nem jó semmire, ugyi :) azzal olvashatsz, netezhetsz, skype/msn is mehet ezerrel, tök jó zeneappok vannak rá (már amelyikre persze)... magyarul szórakoztat. Persze munkára nem való (persze itt is van kivétel).

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz attila9988 #94 üzenetére

    Az eink-nek is megvannak a maga hártányai. A tablettel meg nem kiváltani kell a dolgokat, hanem kiegészíteni.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz attila9988 #94 üzenetére

    az e-ink addig jó, amíg vagy ráfér a kijelzőre a megjelenítendő oldal, vagy szabadon újratördelhető az anyag

    ezért utóbbihoz, vagyis e-book-okhoz tökéletes, de pl. képletekkel teli dokumentációhoz (PDF), vagy akár csak webböngészéshez már nagyon nem

  • madgie

    titán

    válasz attila9988 #103 üzenetére

    "És az olvasáson kívül tulajdonképpen a tabletet sem lehet nagyon mire használni"

    Bocs, ennél finomabb reakció erre nem létezik: OMFG.

  • madgie

    titán

    válasz attila9988 #108 üzenetére

    Te csak olvasol fórumozás közben? ;]

    Filmnézés, zenehallgatás, képek nézegetése, tapicskolós játékok kiegészítve mondjuk a zenei cuccokkal - az android a mai napig vérgyenge ebben - , skype, msn, komolyan, soroljam még?

  • madgie

    titán

    válasz attila9988 #115 üzenetére

    Skype-olni éppenséggel sokkal egyszerűbb tableten (asztali gépemre fel nem raknám, akar a fene mikrofonnal bajlódni, így is van elég kábel), filmet nézni is megszokás kérdése, meg hát tud olyat az általad mélyen lenézett epölös sz*r, hogy szépen átstreameli az iTunes-ról lerántott ingyé' sorozatokat a PCH-A210 lejátszómra, így 50" tévén is nézhetem a cuccokat, anélkül, hogy másolgatnom kéne. Ja, meg fordítva is, az A210-ben lévő másfél terás vinyóról szépen lejátssza streamelve a sorozatokat, a született feleségeket az asszony a hálóban, ágyban fetrengve nézi, ha kell. Azt mondtam már, hogy az A210 torrentkilensét is könnyebb így vezérelni, mint mindig bekapcsolni az asztalit?

    Zenei app-oknál ott a legalapabb Bebot, amit a mai napig nem tud lemásolni a droid, vagy a "gyári" GarageBand, ami zenész szemmel is k*rvajó szórakozás. Vagy van még Noise-io, MorphWiz, sok-sok kegyetlen jól használható cucc, amivel simán olyanokat tudok összezenélgetni, mint annak idején a negyedmillás cuccommal a zenekarban.

    Zenét hallgatni egyébként miért is ne lenne jó? Böngészek, közben bedugom a Sennheiser-t és szól a muzsika. Füles nélkül természetes, hogy gányul szól, mint ahogy egyik PC, vagy noti sem szól jó la beépített cicergőivel.

    Egyébként úgy látom, írhatok én neked öt oldalt is, te elhatároztad, hogy a tablet nem jó, akkor az Úristen sem változtathatja meg a véleményed (főleg, ha apple cuccról van szó)

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz attila9988 #108 üzenetére

    kis kreativitással egy halom mindenre lehet használni a tabletet, olyan dolgokra is, hogy az eredeti kiagyalójuk dobna egy hátast tőle. mert pl. senki nem mondta, hogy a syslog érdekesebb részei nem mehetnek twitterre rögtön...

    nekem pl. van egy halom mrtg-m, muninom. tök jó, hogyha elmegyek otthonról, akkor nem kell mindig 8-10 kilós notebook táskát cipelnem (mert igaz, hogy a notebook nincs két kiló. de ott a táska, a táp, biztosan van egy garnitúra install cd egy rendszergazda notebookjában, 4-5 ethernet kábel, egy kártyaolvasó, pár szerszám, stb. szóval egy notebook táska van 10 kiló).

    jó, hogy ha gond van, akkor tudok nyitni egy xterm-et, azt a két parancsot, ami sos-ben kell, be tudom pötyögni virtuális klavin

    jó, hogy van rajta pár kommunikációs cucc, skype, irc, ezaz (nem írom le, mit használtam legutóbb, mert leszárad a kezem :) )

    és igen, el lehet olvasni rajta sok-sok szöveget. nekem a telefon képernyője kicsi, a galaxy tab 7-es kijelzője épp jó, vagy kicsi. a 7-es kijelző egy normális kompromisszum a mobilitás, az egy kézben tarthatóság és a méret között.

    jó, hogy ha véletlenül kell valami doksit szerkeszteni, akkor pár szót bele tudok írni vagy excel táblába bele tudok javítani.

    mindezekért nem vagyok desktop géphez láncolva, nem kell azt mondanom, ha felhív valaki, hogy majd este leszek gép előtt, stb. stb.

    meg az se rossz, hogy most már van turn-by-turn navigáció a tabon, ingyér. az egyetlen gugli szolgáltatás, amit nem anyáztam hangosan :)) (MÉG :P )

    újabban van rajta modern kori tamagocsi is :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák