Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz aelod #3 üzenetére

    És képzeld, vannak olyan emberek az elvileg fejlett, tanult nyugati társadalomban is, akik még mindig nem fogják fel, hogy ez miért fontos, miért éri meg a cégeknek és miért lenne jó az ottani embereknek is.
    Mindezt annak ellenére, hogy ahányszor előjön a téma, minden egyes topicban el van magyarázva ovis szinten is. :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz aelod #6 üzenetére

    Nem tökmindegy. Lehet nem a legfontosabb, de nagyon nem tökmindegy. Gondold végig, milyen lehetőségeket teremt hosszútávon és megérted miért nem.

    Egyébként meg persze, mikrohullám, lézer, pendrive-al megpakolt teherautó, stb bármilyen vezetéknélküli internet soha nem lesz olyan jó és stabil, mint a kábeles. Ezek arról szólnak, hogy kis befektetéssel nagy területet lefedni és legalább egy általános jellegű szolgáltatást nyújtani.

    Ehhez (internet szórásra használt technológiák) nem nagyon értek, csak józan paraszti ész szinten, remélem jön valaki aki igen, és kijavít ha hülyeséget írok. Szóval ha tippelnem kell, azt mondanám, hogy ez a lézeres móka még a mikrohullámnál is roszabbul viesli a környezeti hatásokat. Hogy miért mégis emellett döntöttek, arra a tippeim:
    - repülő: a helyi pillanatnyi politikai/háborús viszonyok nem fenyegetik hardware-szinten az infrastruktúrát (18km magasra nem triviális felérni még fejlett fegyverekkel sem)
    - lézer: könnyű relative keveset zabál, tehát elfér egy energiahatékony repülőn, tiszta időben gyors, zavarni nehéz

    Aztán szerintem megelégednek azzal, hogy egyelőre erősen korlátozott módon, de nyújtanak szolgáltatást, és megnézik, hogy mit kezd vele a nép.

    Röviden, tömören az indoklás, hogy ez miért jó dolog:
    Remélhetőleg lesz a plebsben pár %, aki rájön mire való cicás képeken túl, és ez már elég lehet ahhoz, hogy elindítson egy folyamatot, aminek a vége lehet akár az is, hogy annyira megerősödik a régió gazdaságilag, hogy megéri kiépíteni a rendes infrastruktúrát. A cég pedig gyakorlatilag monopolhelyzetben van, nem (csak) mint isp, hanem mint tartalom/felületszolgáltató. Ez egy nagyon hsszútávú, magas rizikófaktorú befektetés, ami pont olyan, hogy vagy mindneki nagyot nyer vele (a cégek és a helyi lakosok is), vagy senki semmit.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Ed3r_X_ #12 üzenetére

    Igen, ezt én se értettem soha, hogy ha kapsz egy szolgáltatást, amivel nyersz Te is meg a cég is, aki adja, ráadásul ingyen van, akkor miért zavar sok embert ilyen mértékben az, hogy az adott cég is nyer rajta?
    Nem mindegy neki? :F

    Iscariah: Elárulnád nekem földi halandónak, hogy miről szól az a hatalmas gonosz szándék, mégis mi olyan hihetetlenül sátáni egy ingyenes, önként választható szolgáltatásban, ahol Te dönthetsz, hogy használod-e vagy nagyívben elkerülöd?

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz jerry311 #18 üzenetére

    "csak és kizárólag a várt bevétel számít, akkor is ha ez 10-20-30 éves befektetés."
    Ez az, amiben mindenki egyetért itt a fórumon. Amiben nem, az az, hogy nem értjük, hogy ez miért akkora probléma, ha közben az embereknek is jó?

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz lajthabalazs #20 üzenetére

    Nem tudom eldönteni, hogy ez most szarkazmus volt, vagy egyetértünk:
    "Tényleg hasznos, ahol víz nincs, kaja nincs, ott is segít az internet, akár vizet és élelmiszert találni, szervezni, termszteni..."

    Ugyanis igen, pont ez lenne az értelme, a kommunikáció könnyítése, ami alapján kialakulhatnak hálózatok, a kereskedelmi lefedettsége egy üzletnek drámaian megnőhet, gyak segíti a kínálat/kereslet egymásratalálását, tudást lehet cserélni/elérni, stb. Aztán persze lehet, hogy nem így lesz, sőt, ha csak 100ból egy ember rájön mire való és sikerül is kihasználnia, az már nagy szó, de akkor is beindulhat egy folyamat, aminek a végén ha nem is nyugati, de legalább alapvetően élhető szintre fejlődhetnek. :)

    Tech: ezen agyaltam én is, hogy nem lehet minden vevőnél precíziós lézercélzó, mert akkor elég durva költségek lennének. Akkor viszont érdekelne a hiányzó láncszem, meg hogy egyáltalán van-e már terv rá, hogy milyen eszközre menne egyáltalán a bitkolbász, annak az áramellátását hogyan oldanák meg, stb.
    Vagy a terv továbbra is 3g, csak épp felülről szórják, nem tornyokat építenek ki?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz jerry311 #23 üzenetére

    Én meg elég könnyen el tudom képzelni, hogy az internet adhat olyan gazdasági lökést egy régiónak, hogy hosszútávon még ezek a problémák is megoldódnak.
    Az üzletet meg nem úgy kell elképzelni, hogy ott van egy hatalmas raktár tele vízzel és kajával, és azóta is néz a vezetés, hogy miért nincs eladva, mikor online rendelés esetén ingyen házhozszállítás van, hanem úgy, hogy eleinte akár pénz nélkül, csere alapon beindul a kereskedelem, aztán szépen lassan vagy kinövi magát, vagy nem. Ennyi.

    Az a probléma, hogy Én úgy látom, Ti azt várjátok el, hogy eljöjjön a földre a megváltás kora, és hirtelen ihlettől hátbatámadva a nyugati világ rájöjjön, hogy Ő most igazából nem annyira jófej, és gyorsan jótékonysági alapon fejlessze fel a teljes harmadik n-edik világ infrastruktúráját minden téren, illetve etesse/itassa a helyi népet. Ez egy marhaság, nem fog soha megtörténni. Ehelyett vannak olyan kezdeményezések, amik nagyon sokba kerülnek és nagyon kockázatosak, de némi segítséget adnak a helyieknek arra, hogy ha képesek rá, önerőből, hosszútávon változtassanak a saját életükön. Aztán vagy élnek vele vagy nem, ennyi.

    Ja, plussz ehhez hozzájön az irgalmatlan tudásbázis és ingyenes képzési lehetőségek, amikhez internet nélkül nem, de vele hozzáfér az ember. Namost simán elképzelhető, hogy lesz egy-két olyan arc, aki ezt kihasználja, megküzd vele, képzi magát, aztán 50 évvel később a történelemkönyvek mint helyi/nemzeti hőst ünneülik, mert kitalált/megoldott valamit, ami sok embernek segített. Erre internet nélkül esélyük sincs, internettel meg elég halvány ugyan, de van. Ez a különbség, és ezért már megéri. Az meg, hogy közben melyik cég mekkorát kaszál, Én pont lesz@rom, nekem nem fáj, nem az Én zsebemből veszi ki a pénzt. :)

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz rii #27 üzenetére

    "szociális szinten az internet több a kárt okoz, mint a hasznot."

    Amikor ekkora baromságokat olvasok, néha én is így érzem. :(
    De ha szociális kárt nem is okozott, az biztos, hogy minden gondolkodó ember agykérgének a felületi részeit végigkaristolta rendesen ez a hozzászólás.

    gyurkikrisz: Tökéletesen egyetértünk, én is így látom. :K

    aelod: És innen már csak egy fél lépés, hogy igazából az egész kemtrélszóró cionista holdbázisos űrgyíkemberek gonosz terve, és az egészet azért csinálják, hogy el tudják lopni az autógumigyártás titkait, hogy aztán hazatürgörbüljenek, és ők legyenek a jampik, hogy milyen lágyan huppan a földre az űrhajó.
    Hagyjuk már ezt a témát, legalább itt, könyörgöm. :W

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz gyurkikrisz #32 üzenetére

    szerk: mindegy, inkább visszavonulót fújtam, mielőtt nagyon elmegyünk ebbe az irányba.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz rii #37 üzenetére

    Szétnéztem.
    Busz:
    Egyedül: eddig üres szemmel bambultak kifele az üvegen. Most: olvas/játszik/valami olyan ismerőssel beszélget, akivel valamiért akkor épp személyesen nem tud. Vagy épp az estéjét tervezi. Vagy épp az asszonnyal a bevásárlást.
    Többen: beszélgettek, mint most is. Vagy volt, akik beszélgettek, volt, akik zenét hallgattak, volt, akik újságot olvastak. Embertípustól függött, és függ most is.

    Utca, rendelő, pályaudvar: Lehet velem van hatalmas probléma, de azt látom, hogy ugyanúgy beszélgetnek, turistáknak segít aki tud, stb. Szintén emberfüggő. Volt, aki eddig újságot vett, az most a mobilján olvasgat. Borzalmas változás, nem is tudom hogy lehet elviselni.

    Szerintem miért NEM okoz káros változást:
    Hány példát hozzak?
    Egyszerűbb és gyorsabb, illetve könnyebblett eseményeket szervezni nagobb társaságoknak, pl: strandolás, póker, edzés, akármi. Mi egy raklap ilyet szervezünk fb-n, illetve gtalk/hangoutson haverokkal, gyakorlatilag ennek köszönhetően nincs olyan nap, hogy ne tudjak ismerősökkel, rég látott arcokkal találkozni, ha olyan kedvem és időm is van. Rég látott arcok azért vannak mielőtt belekötsz, mert családom van, ami sok idő, illetve rengeteg ismerősöm, akik között sajnos ilyen téren szelektálnom kell. De így legalább tudom nagyjából mi van velük.
    Pl. hihetetlen szociális kárt okozott az internet akkor is, mikor faterom videotelefonon tud beszélni az unokájával, és így nem csak évente kb kétszer látja. Borzasztó, majd meg is mondom neki, hogy mivel szóltak, hogy az internet szociális károkat okoz, ettől fogva csak távírón küldök majd neki binárist, aztán bepötyögi otthon és jó lesz. Vagy a távíró is szociális károkat okozott? Posta? Galambposta? Ugorjak le szekérrel?

    Téren bandázás: hát, nem tudom hol élsz, az Én ablakom parkra néz, és nem fogod elhinni mit látok. Nyári szünetben estig tele van vidám 16-18 év közti kölykökkel, akik annak rendje és módja szerint hangosak, röhögnek, vidámak, rohangálnak, isznak, pingpongoznak, gyurmáznak a közösségi, utcai gépeken, stb, élik/élvezik az életüket, ahogy anno mi is. Igaz, közben esetenként mutatnak egymásnak egy-egy videót a telefonjukon is. Borzalmas, hihetetlen, hova süllyedt a világ.

    Vagy gondoljunk bele, mekkora károkat okoz az is, hogy lehet tudni még elindulás előtt, hogy melyik utakon van dugó, karambol, útlezárás, stb. Sőt, képzeld, ha rokonokhoz megyek, és belefutok mégis egy ilyenbe, tudok szólni nekik már út közben, hogy ne aggódjanak, nem haltunk meg, nem azért nem érünk oda délre mert baj van, hanem mert beszívtunk egy útlezárást. Tragédia, majd meg is kérdezem tőlük legközelebb ha ilyen lesz, hogy érzik-e, mekkora szociális kárt okozott a tény, hogy nem aggódhatták magukat betegre.

    Hozzak még példákat? Vagy ezek nem jók, mert igaziak és nem teljesen szubjektív, bizonyítani lehetetlen érveket tartalmaznak?

    Sőt, a hihetetlen károkhoz még írjuk hozzá azt is, hogy munkában vagyok, asszony meg szabadságon, és tudok neki segíteni a tanulásban chat-en keresztül. De mindjárt szólok neki, hogy ez egy olyan csatornán történik, ami szociális károkat okoz(ott), úgyhogy oldja meg egyedül. ;)

    Komolyan, hogy tudsz ekkora ökörséget leírni? Ilyen horderejű kijelentést mióta szokás tenni úgy, hogy 5 percet se szánunk rá, hogy végiggondoljuk? Inkább ezt mondd el nekem légyszives.

    De akkor most kicsit viccet félretéve, komolyabb hangvételben:

    Most nem azt mondom, hogy az internet a világ szent grálja, ne értsd félre. Én azt mondom, hogy összességében a haszna sokkal nagyobb, mint a hátrányai, amiket okoz. És azt is mondom, hogy ez globálisan igaz, tehát igaz lesz a témában szereplő régiókra is.
    Illetve pontosítok: Rosszabb biztos nem lesz ezeknek az embereknek attól, hogy van internetük. Ezért nem értem ezt a hatalmas ellenkezést, amit kivált az emberekből.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    Jó, akkor az összes ellenzőnek feltennék egy kérdést, amire még egyikük se válaszolt:
    Miért baj az, hogy ezeknek a népeknek lesz internetük?

    Erre válaszoljatok, ezt fejtsétek ki légyszives. De lehetőleg belemagyarázás nélkül. Ennyi a kérdés.
    Miért baj az, hogy ezeknek a népeknek lesz internetük?

    Merthogy erre a kérdésre válasz még nem érkezett, csak mellébeszélés és hőbörgés, általában érvek nélkül, hogy nem lesz vize azért, mert van internete. Most sincs vize. Segélyt kap ezret, seggét kitörölheti vele, annyi haszna sincs. Szóval akkor még egyszer, utoljára:
    Miért baj az, hogy ezeknek a népeknek lesz internetük?

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz jerry311 #51 üzenetére

    Akkor nem értem a felháborodást. A Ti pénzetek? Nem. Rajta van a listán? Rajta. Valaki megcsinálja önköltségen, rohadt nagy kockázatot vállalva, hogy talán valaha valami kisül belőle és termel neki rohadt nagy profitot? Meg. Akkor?
    Komolyan, most az a problémátok, hogy valaki más a saját pénzét nem arra költi, amire szerintetek kéne?

    Arról nem is beszélve, hogy mióta mennek segélyek étel/ivóvíz formájában? Mit is ért ez az egész?
    Elmondom: nagyon régóta és semmit. Ideje egy másik megközelítésnek, hátha alapon. Én drukkolok nekik. Aztán az, hogy cserébe majd kapnak targeted marketinget az a legkevésbé se érdekel, kapjanak, az a cég, ami tesz is értük valamit, még ha hosszútávú haszonért cserébe is, de megérdemli azt a profitot szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Apollyon #54 üzenetére

    Akkor áruld el, miről szól, ha nem a profitról, mert nekem komolyan fogalmam sincs.

    Én céges oldalról két dolgot látok:
    - jövőbeni nagy profit
    - befolyás a régióban

    jerry311: a különbség, hogy nekünk vannak érveink. Igaziak, észérvek, nem olyanok, hogy azért, mert a fészbúk igazából meg akarja dönteni a világot, mondták a szíriuszi sátánmajmok is!
    Erre mi a válasz: nem fontos az internet!
    Ezután leírjuk miért lehet fontos az internet, milyen hasznot hozhat.
    Erre leírjátok, hogy jó, tényleg fontos az internet, de ne a facebook adja!
    Leírjuk, hogy ok, értem én, hogy gőzmozdony, de mi hajtja? Értsd: ha Ők nem adnak, ki fog?
    Erre a válasz: nem fontos az internet, mert nincs vizük!

    És itt van elvárva, hogy megvilágosodjunk. Komolyan, legközelebb csőtörés lesz, vetődni fogok, hogy azonnal kitépjem a routert a falból, hiszen leírtátok, hogy amíg nincs vizem, addig nem fontos az internet. Jó, sarkított példa, de kb ilyen szinten vannak az érveitek.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz rii #60 üzenetére

    Próbáltam már. Legutóbb mikor Kínában jártam, ott ugyanis a következő a helyzet:
    - A csapvíz nem iható. Európaiként még forralva se ajánlott.
    - A szálloda szerint 40°C-ban rohadt magas páratartalom mellett egy ember napi vízszükséglete 0,5l tisztított víz. Ez gyakorlatilag (szag és íz alapján) azt jelenti, hogy a ~szennyvizet durván megküldik némi vegyszerrel, ami kiírt belőle mindent, kicsit megszűrik, felforralják párszor és eladják.
    Lényeg a lényeg, előállt egy olyan helyzet, hogy nem volt vizem és rohadt szomjas voltam, ráadásul elpuhult nyugati vagyok, aki nincs hozzászokva, hogy 10 órán át ne igyon úgy, hogy közben folyamatosan izzad.

    És mi történt? Fogtam a teljesen haszontalan internetet, amit víz nélkül lehetetlen használni és kerestünk egy boltot, ami közel van és nyitva is van és még ásványvizet (nem tisztított vizet!) is árul. Rohadt drágán, kb 4-500ft/fél liter, de árul.

    Jah, csak úgy infoképpen: 3-4 év az nem hosszútáv, hanem rövid. Ilyen jellegű befektetéseknél 30-50 év a középtáv, 50+ a hosszú. Szóval jah, úgy gondolom, hogy hosszútávon nagy segítség lesz nekik.

    Fogjátok már fel mit írunk, könyörgöm. Kiemelem akkor nektek:
    A f@szbúk szarik a kisemberre.
    A f@szbúkot a legkevésbé se érdekli a népi jólét.
    A f@szbúknak az, hogy itt internett szolgáltat csak egy befektetés.
    De!
    A népeknek az internet ad egy lehetőséget. Kommunikációra. Tanulásra. Megoldások keresésére.

    De, és itt jön be a hihetetlen durva kérdés:
    Szerintetek érdekelné a facebook-ot 6000 baribaszó buckalakó akár minden adata, ha nem gondolnák, hogy az internet segítségével maga a régió felfejlődik annyira, hogy egyáltalán értelme legyen ott reklámozni bármit is?

    Tehát a végkifejlet optimális esetben:
    - a régió fejlődik egy szép nagyot (mondjuk ahol vannak onnan nem nehéz)
    - valszeg lassan fog elindulni és eltelik 10-20 év, mire látványos lesz a fejlődés, de előbb vagy utóbb megindul az, ha megkapják a megfelelő tudást és eszközöket. Az internetteél mindkettőt megkapják.
    - a facebook gyakorlatilag nem betört egy piacra, hanem épített magának egyet, amin kaszál egy hatalmasat.

    Eredmény: az emberek jobban élnek, esélyt kapnak az integrációra, a facebook meg termelt pénzt, befolyást, a nyugati befektetők boldogok. Ha megdöglök se értem a problémát.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz jerry311 #63 üzenetére

    Akkor már csak annyi kérdésem lenne, hogy ha így leírtál kollektíven egy népet, akkor szerinted mégis miért kéne nekik bármiben segíteni ahelyett, hogy halomra lőjük vagy bekerítjük őket kerítéssel?

    Egyébként kérlek értelmezd az előző hozzászólásom. Ha már próbáltad, próbáld újra. Senki nem írt olyat, hogy hirtelen. Én olyat írtam, hogy talán 10-20 év alatt elkezdődik valami érdemleges fejlődés.

    Egyébként meg kultúrát építeni csak erőforrásokból lehet. Le lehet nézni egész népcsoportokat, mert 4.000 évvel ezelőtt volt pofájuk ott letelepedni, ahol ma se víz, se növényzet, se kőolaj, se ásványkincsek, csak kicsit primitív dolog. ;)

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz rii #68 üzenetére

    Jó, de erre mondom én azt, hogy így legalább történik valami. Nyilván jobb lenne, ha kirántana valaki a seggéből 200.000 milliárd angol fontot, és felvirágoztatná még az antarktiszt is, csak ilyen nincs, soha nem is volt, soha nem is lesz.

    A kérdés gyakorlati szemszögből a következő:
    Történik-e valami az adott régióban, amitől az ott lakó embereknek jobb lehet, talán, majd egyszer?
    Igen.
    Ha kivesszük a profitot a képletből, történik-e ilyen?
    Nem.

    Innentől kezdve én üdvözlöm a facebook törekvéseit, és pont leszarom, hogy a nagyvállalat hogy gondolkodik, amíg ebből emberek is profitálnak. Azért gondolkodok így, mert egyébként elég képmutató lenne, nem?
    Érted, Te mennyit költöttél a fizetésedből arra, hogy jobb legyen a régiónak? Én megmondom őszintén, hogy ~semmit, katasztrófasúlytotta területeknél szoktam venni vöröskeresztes kártyát vagy mi a frászt, és/vagy küldeni 1-2.000ft-ot és ennyi.

    +1: soha, de soha nem hallottam még tervet olyanra, hogy hosszútávon változtassanak ezeknek az embereknek az életén. Az, hogy ledobunk 3 raklap konzervet, az nem ilyen. Így legalább kapnak egy esélyt, hogy változtassanak Ők, ha akarnak. Ha nem akarnak, így jártak, L'Oreal van (mert megérdemlik).

    Amiért nekem szimpatikus, az az, hogy a modern világban most először látok rá egyáltalán bármi esélyt, hogy egy próbálkozásnak köszönhetően esélyt kapnak arra, hogy változtassanak a saját életükön. Az, hogy élnek-e vele, az már az Ő dolguk. Ha nem, így jártak. Ha igen, akkor pedig gratuláljunk nekik együtt, mert nem könnyű, és örüljünk a sikerüknek.

    Érted már, miért mondom, hogy ellenezni ezt a programot szerintem a létező legnagyobb hiba?

    A haarp-ra most tekintsünk úgy, hogy nem szerepelt a hozzászólásodban. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz bambano #114 üzenetére

    Mondjuk kipróbálhatnád az érvelést, 10 értelmes emberből 9 ezt ajánlja. ;)
    (A maradék 1 meg a fejét veri a falba, hogy már megint el kell ezt mondani)

    Egyébként mégis mit nézzek a képeken? Hogy nekik most szar? Az. És?
    A segély segít? Nem.
    Bárki más segít? Nem.
    Ha megkapják az esélyt, magukon majd segítenek? Talán.
    Az esélyt hogy adod meg nekik? Kitoloncolsz 10.000 tanárt meg 100.000 parasztot traktorokkal, és reménykedsz benne, hogy lesz valami? Nem.

    Az internet nem nyújt azonnali megoldást. Csak egy esélyt ad. Nem a legjobb megoldás, nem is biztos, hogy megoldás, sőt. De legalább egy valami, ami talán indukál valami változást. Vagy nem.
    Ha nem élnek vele, így jártak, kész.

    De ez már kb ezerszer le lett írva, nagyon nehéz még egyszer megfogalmazni úgy, hogy ne járjon érte ban...

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz arnyekxxx #128 üzenetére

    Ezt már komolyan nem hiszem el. Mikor sikerült végre összeraknotok ezt a rohadt nehéz mondatot?
    Nem nyújt azonnali megoldást, hanem hosszútávon esélyt ad.

    Hosszútávon, érted? Nem 2 nap, nem 2 hónap, hanem 10-20-50 év alatt. Most komolyan példát kell mondanom? Nem tudod elképzelni, hogy mondjuk 3 év alatt kialakulnak azok a hálózatok, amikor legalább falunként/törzsenként/mittudomén mi van ott egy, azaz egy darab emberke tud írni/olvasni, képes kezelni a mittomén kurblis laptopot, és ezek kialakítanak egymás között hálózatot, amivel megosztják egymással a tudást, kereskednek azzal, amijük éppen van, érkező segélyek elosztását szervezik, stb?

    Nem látod a potenciált abban, hogy ha csak egy embernek is van közülük annyi esze, hogy felfogja, hogy lehetne az adott földet megművelni, aztán a termény kimaradó részét eladni/elcserélni?
    Vagy mondjuk akár csinálnak egy csoportot az orvosok határok nélkülnek, és az az egy ember a faluban tudja jelezni, hogy ki szül/ki van nagyon a halálán, leírni a tüneteket, stb?

    Most komolyan ennyire nehéz elképzelni, hogy egy fejlett, azonnali, globális kommunikációs eszköz, amivel eléred az emberiség tudásanyagának a 90%át azonnal és ingyen az miért hasznos az elmaradott régióknak?

    Az internet.org-ot ne keverjük ide, az végül szerintem gusztustalan volt. Miért? Mert ott már létezik infrastruktúra, létezik elérhető szolgáltatás. Itt nem. Ez két teljesen külön dolog, aki ezt nem látja, az kb semmit.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz bambano #131 üzenetére

    Ez most komoly? Mostmár az érveimet meg se próbálod megérteni, csak írod a hülyeségedet?
    Olvasd végig kérlek az előző hozzászólásom és próbáld meg értelmezni. Ha kell, olvasd el ötször, szavanként, aztán mondatrészenként, aztán egyesével a mondatokat. Szólj, ha sikerült megértened az érveimet, amiket példákkal alátámasztottam.

    Segítek: a probléma az, hogy pont a rossz részét nézed a mondatoknak, így azt látod, hogy strand meg póker, nem az alábbi szavakat:
    kommunikáció, azonnali, globális, szervezni

    Szólj, ha sikerült összerakni, mostmár elegem van, innentől nem reagálok semmi olyan hozzászólásra, aki write-only módban van és képtelen értelmezni.

    Viszont még egy hozzászólásom lesz:
    Sógoréknak van egy 11 éves kb átlagos képességű (~4-4,3as iskolai átlag) nagyon aranyos kislánya. Oda fogom neki adni a hozzászólásomat és megnézem, hogy megérti-e.
    Majd megkérem, hogy 5-10 mondatban írja le nekem, Ő mit lát, mit érez, mit szeretnék ezzel mondani.
    Természetesen befolyásolni nem fogom, nem mondom meg neki, hogy én írtam, extra-magyarázatot nem fog kapni, csak térbehelyezést (aka miről szól, mi a téma).
    A kísérlet végeredményét majd leírom ide. Nem szemétkedés, csak kíváncsi vagyok rá, hogy szövegértésben egy 11 éves a topic résztvevőinek hány százalékát alázza le. Szerintem saccra úgy minimum 50, aztán majd max kiderül, hogy tévedek.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz bambano #137 üzenetére

    Hát, ha egy dologról meggyőztél ezzel a hozzászólással, akkor az az, hogy itthon borzalmasan rosszul tanítják a halmazelméletet. :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz gabor7th #140 üzenetére

    Erre mondom én azt, hogy egy esélyt kapnak. Ha élnek vele, hurrá, ha nem, akkor meg L'Oreal, így jártak, ennyi. :)

    Én úgy vagyok vele, hogy örülök neki, hogy kapnak egy esélyt. Ha kollektívan hülyék hozzá, hogy éljenek vele, akkor így jártak, onnantól részemről nem érdekel különösebben.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz bambano #143 üzenetére

    Tehát elismered, hogy lehetne élni vele, csak eldöntötted, hogy nem fognak?

    Csak hogy tisztázzuk: Én se látok rá sok esélyt, hogy fognak tudni élni vele. Ettől függetlenül nekem nem fáj az, hogy valaki más, valaki másnak a pénzét kockáztatja, amivel teremt egy esélyt, amivel valszeg úgyse fognak élni.
    Részemről ez az egész annyi, hogy anélkül, hogy kategorizálnám az ott élőket (figyelem, ez innentől diszjunkt halmaz az előzővel), örülök neki, hogy kapnak egy esélyt. Ha élnek vele? Hurrá. Annyival is kevesebb szenvedés lesz a világon, ami végülis ránk, nyugatiakra is hat, még ha csak nagyon kicsit is.
    Ha nem élnek vele? Akkor részemről pont semmi nem változott. Az elköltött pénz virtuális volt, ráadásul nem az enyém. Ennyi. Túl szókimondó vagyok, ha azt mondom, hogy igazából lefosom mi van velük, de örülök neki, hogy más egy kicsit nem, még akkor is, ha önös érdekből teszi? Nem igazán érdekel, nem akarok képmutatni szélesvászonban.

    Nálam az csapta ki a biztosítékot, amikor kijelentettétek, hogy egy elmaradott régiónak szart se ér az internet és nem is érhet. De igen, érhet. feltételes mód, kicsi az esély, de érhet, haszna lehet.

    Figy, mivel nem az én zsebemből megy, ha már csak annyi értelme van, hogy az odaküldött/önszántából odament nyugati segítség (tanárok, orvosok határok nélkül, mezőgazdászok, stb) eléri a netet, tudnak egymással kommunikálni, szervezkedni, már jó, már megérte, hogy valaki más elköltse a nem az én pénzemet.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz gabor7th #151 üzenetére

    "Ne vedd ellenségeskedésnek a kritikát."

    Nem vettem, az érvek hiánya volt az, ami kicsinált, meg az, hogy ezerszer kellett leírni mindent, pedig szerintem annyira rohadtul egyszerű az álláspontom, mint az 1*1. És amikor idejön az ember, egy nagy múltú, informatikai portálra, akkor nem sg meg index meg kurucinfo meg hvg meg mittudomén színvonalra számít a kommenteknél, hanem logikus gondolkodásra és szövegértésre képes emberek eszmecseréjére. (Tudom, az legutóbb 10 éve volt, bilibe lóg a kezem, öreg vagyok, ez van. :DDD) És hát, tudod, olyan ez, hogy foci közben könnyebb megsérülni, mint karate közben, pedig ugye a karate veszélyesebb, csak ott számítasz rá, hogy pofán akarnak vágni, így ha sikerül is, nem fáj annyira.

    A többivel amit leírtál nagyjából egyetértek, többek között ezért is gondolom, hogy teljesen mindegy mit viszünk oda, a nagyon optimális forgatókönyv is az, hogy 10-20 év alatt elindul annyi folyamat, hogy legalább látszik a fény az alagút végén, max néha dudál. Viszont ma, ez, internet nélkül nem történhet meg, vagy csak még rohadt nehezebben/lassabban. Ennyi. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz bambano #155 üzenetére

    Utoljára ismétlem magam, mert a türelmem a végtelenbe tart, de közelítesz a végéhez. Az Isteni kinyilatkoztatások nem érdekelnek. Ha ennyit se vagy képes megérteni, akkor a kommunikáció nem kecsegtet produktummal, innentől kezdve pedig mint olyan, felesleges.

    Segítek: a fenti rejtvény megoldása: érvelj. Értjük mi, hogy bölcs vagy és okos, és másodpercenként suhan át az agyadon a universe, de ha minket nem avatsz be, akkor egyedül maradsz bölcsességedben. Mondjuk ha ezt nem érted meg, akkor lehet jobb is így.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz bambano #159 üzenetére

    Ezzel a hozzászólással megint csak annyit bizonyítottál, hogy fingod nincs, miért tanítják a halmazokat az iskolában. Igen, köze van a szövegértéshez és az érveléselhez is. Próbáld újra, ezúttal légyszives rágd meg jobban. Sehol nem írtam olyat, hogy erre kéne használniuk afrikában, sőt, amire ezt írtam, az diszjunkt volt azzal, amiről Te beszélsz, de gondolom ez nem zavar.
    Ez az "érved" kb olyan szinű volt, mintha azt mondtad volna, hogy az emigrált busmanok a vaníliafagyit szeretik, mert a szomszédod autója piros, ráadásul japán. Teljesen lehengerlő érv, valóban nem lehet vitatkozni vele, de ez nem azért van, mert jó érv, hanem mert értelmetlen, és mint ilyen, nem érv, csak bizonyték rá, hogy nem értetted meg, miről szólt az az adott diskurzus. Szóval bocsánat, de nem tudok figyelembe venni olyan érveket, amik már alapvetően koncepcionálisan hibásak, ráadásul még a vonatkozási alapjuk is teljesen más, mint maga a téma, amiben használni szeretnéd őket.

    Szóval, még egyszer, mert most legalább próbálkoztál: Kérlek olvasd el újra, próbáld meg megérteni, mit írtam. Ha megy, és sikerült kihámozni belőle azt a részt, ami arra vonatkozik, amiről a vita szól, és ennek fényében úgy érzed, hogy tudsz hozzátenni olyat a beszélgetéshez, aminek a vége egy akármilyen produktum, akkor van értelme az egésznek. Ezesetben szivesen folytatom is a vitát, mert lesz értelme, és nem értelmetlen vagdalkodás lesz, hanem vita.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz fordfairlane #161 üzenetére

    Most jól elrontottad. Kíváncsi voltam, mennyi idejébe fog telni, mire rájön, hogy a releváns rész az azonnali kommunikáció lehetőségének a ténye volt, nem magának a kommunikációnak a tárgya és/vagy csatornája. :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz arnyekxxx #165 üzenetére

    Ilyet még mindig senki nem mondott, csak Te, de gondolom ez még mindig nem zavar. :(

    szerk: nagyon ki akarjátok húzni belőlem, vagy csak nem értitek amit eddig írtam, de akkor leírom konkrétan:
    Szerintem a jelenlegi generáció úgy kollektíve menthetetlen, legalábbis a realitás talaján maradva. Ráadásul ez nem is célja senkinek talán még marketing szinten sem.
    A következő generációból talán pár ember oktatásával és az internet nyújtotta kommunikációs eszközökkel (pl kapcsolatban maradhat a tanítójával azután is, hogy lejárt a kiküldetés ideje) van esély kicsit elmozdítani a dolgokat. Aztán az ezutáni generáció már hatalmas előnnyel indul akkor is, ha csak a fater tanítgatja a népet. Ezért írtam azt, hogy a középtáv is 50 év. Ezért írtam azt, hogy lehet, hogy élni fognak vele, és hogy szerintem jó ötlet a net, mert eddig még erre se volt semmi esély. És igen, lehet hogy kb XX század közepi szintre fejlődnek fel 80-100 év alatt, de az még minidig több/jobb, mint ahol most járnak, illetve amire most esélyük van.

    Persze ez továbbra is egy erősen optimista vízió, nem több, de erre már van esély. Nagyon kicsi, de van. Ez pedig pont ezzel a nagoyn kicsivel több, mint ami eddig volt. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz arnyekxxx #169 üzenetére

    A három bekezdéses novella pont azt segítené, hogy megértsd azt, amit tőmondatból képtelen vagy. Nehéz ám komplex dolgokat leírni úgy, hogy hosszú nem lehet, mert fogod fel, rövid meg nem lehet, mert nem érted meg mi van mögötte. :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz arnyekxxx #179 üzenetére

    Igen, szerintem is pontosan ez a probléma. ;)

    szerk:
    fordfairlane #170: Én is a felnőtt generációra gondoltam, mikor ezt írtam:
    "Szerintem a jelenlegi generáció úgy kollektíve menthetetlen"
    A többivel (is) tökéletesen egytértek.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák